[R] F\A-18E Super Hornet (Angraf 1:33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Gieber
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 02 2023, 13:48
x 19

Re: [R] F\A-18E Super Hornet (Angraf 1:33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gieber »

Cześć

Dzisiaj wlot silnika - jednego na razie. Składa się części 36, 36a i 37 jak na tym zdjęciu.
Obrazek


Trochę mi czasu zajęło zanim wykminiłem jak to ma być złożone. Najlepiej zacząć od 37 i pozaginać wydrukiem do wewnątrz.
Obrazek


Dodatkowo dwie ściany podkleiłem kartonem żeby je usztywnić a zamykający trapez zagiąłem (wg czerwonej linii) żeby skrzyneczka ładnie się układała.
Obrazek


Na wewnętrzną skrzyneczkę naklejamy część 36a która tworzy nam otwarty tunel między zewnętrzną a wewnętrzną ścianą wlotu. Dopiero potem doklejamy oklejkę zewnętrzną i otrzymujemy takie coś.
Obrazek


Z dziurką z boku :lol:
Obrazek


Żeby ułatwić sobie przyklejenie wlotu do kadłuba dołożyłem pasek tektury.
Ząbki w środkowej części wlotu skróciłem bo były za długie.
Obrazek


Tak to wyszło po przyklejeniu.
Obrazek


Teraz kleimy pasek maskujący szparę od spodu kadłuba, do tego przydaje się tekturka o której była mowa wyżej.
Obrazek


Teraz pora na to charakterystyczne "skrzydło" na kadłubie. Aby je łatwiej przykleić dołożyłem kolejny pasek tektury (czerwona strzałka).
Obrazek


Samo skrzydło składa się z dwóch (dolnej i górnej) części łączonych na styk wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Górną część musiałem przyciąć (to ten odstający wąsik na zdjęciu) bo nie pasowała do profilu garbu na górze kadłuba.
Obrazek


Po sklejeniu wygląda to tak. Obie części dodatkowo podkleiłem kartonem.
Obrazek


I widok od czoła, z szkieletem wsuniętym po sklejeniu obu oklejek.
Obrazek


Następnym razem zobaczymy jak to będzie pasowało z kadłubem.
MIG-29A

Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 541
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 76

Re: [R] F\A-18E Super Hornet (Angraf 1:33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Fajnie, że tych zdjęć tyle, bo opisać to tylko słowami faktycznie było by bardzo trudno. :D
No i znowu dościga mnie problem egzystencjalny :lol: robić zdjęcia, czy kleić model skoro brak czasu chroniczny :( :lol:
Fajnie że Ty potrafisz pogodzić obie te rzeczy, skoro relacja taka zdjęciowo bogata. :spoko:
Oglądam i podziwiam. :D
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Gieber
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 02 2023, 13:48
x 19

Re: [R] F\A-18E Super Hornet (Angraf 1:33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gieber »

Cześć

Maćku - zdecydowanie "robić zdjęcia". Bo jak sam napisałeś trudno opisać coś co łatwo pokazać na obrazku. Jestem początkującym sklejaczem i bardzo chętnie podglądam tych "z górnej półki" więc zdjęć nigdy za dużo (nawet takiego marnego wykonu jak moje wypociny).

Radzę sobie w ten sposób, że mam telefon pod ręką i w trakcie sklejania czasem pstryknę fotkę. A od czasu do czasu wrzucam coś do relacji i w sumie wszystko to nie zajmuje dużo czasu.

Natenczas "skrzydło" na swoim miejscu.
Obrazek


Od spodu, w rejonie wlotu niestety trochę uciekło powyżej wyznaczonej linii :-?
Obrazek


Trudno - teraz nic już z tym nie zrobię.
MIG-29A

Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ