[GALERIA] Brama Wolińska w Goleniowie 1:100 (Modelik nr 5/03)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
oknonamorze
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 02 2021, 15:23
x 3

[GALERIA] Brama Wolińska w Goleniowie 1:100 (Modelik nr 5/03)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oknonamorze »

Cześć,

przedstawiam galerię modelu średniowiecznej Bramy Wolińskiej w Goleniowie. Model dokończony niedawno, po ponad 10 latach od rozpoczęcia ;) przeleżał w pudle tych parę lat tylko ze sklejonym przejazdem, na wiosnę zmobilizowałem się i go skończyłem.

Model jest dość duży i efektowny. Skleja się go w zasadzie bezproblemowo, aczkolwiek dla pewności warto podkleić większość elementów konstrukcyjnych (głównie ściany i płaszczyzny poziome) tekturą, gdyż takie powierzchnie łatwo się wichrują. Kilka wzmocnień dodałem sam z siebie.

Jest dobrze spasowany, aczkolwiek mi nieco rozjechało się mocowanie głównej bryły korpusu z przejazdem - efekt zwichrowania podstawy z przyklejonym przejazdem (to akurat naprawiłem przyklejając calość do sklejki). To, co nie pasuje, to dodatkowe sterczynki, których powinno być po 3 na każdym daszku a mieszczą się tylko dwie. Jest to drobiazg, który raczej nie wpływa na skądinąd uproszczoną sylwetkę modelu. Drukarnia nie uniknęła niestety zróżnicowania kolorystycznego arkuszy, co przy dobrym oświetleniu i zdjęciach niestety mocno rzuca się w oczy.
Dojdzie jeszcze gablota z plexi.

Ujęcia ogólne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka zbliżeń:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ