Pasy bezpieczeństwa

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bajto
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 09 2024, 8:43
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pasy bezpieczeństwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bajto »

Cześć, poszukuję materiałów, poradników oraz tutoriali dotyczących tworzenia szeroko rozumianych pasów bezpieczeństwa. W niektórych modelach pasy, sprzączki czy klamry wyglądają cudownie. Chodzi mi głównie o łopatologiczny przekaz (mniej więcej), z czego można tworzyć wspomniane wyżej wspaniałości.
Szeregowy88
Posty: 104
Rejestracja: śr paź 04 2023, 11:52
Lokalizacja: Wielkopolska
x 27

Re: Pasy bezpieczeństwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szeregowy88 »

Ja w modelu Helldivera robiłem sprzączki z drutu który jest dodawany do woreczków śniadaniowych w takiej " białej taśmie". Oddzieram delikatnie plastik i mam już srebrny drucik, który można dowolnie formować. Co do pasów to użyłem żółtej taśmy modelarskiej. Przyklejam ją na matę i nożykiem docinam odpowiednią szerokość. Plusem taśmy jest to, że po włożeniu w sprzączkę można ją skleić do siebie. Otwory bez problemu zrobić można przy użyciu dociętej igły lekarskiej lub sztancy biopsyjnej np. 1 mm, lub 1,5 mm.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 286
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 11

Re: Pasy bezpieczeństwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Przykład ode mnie. Wtedy jeszcze nie wiedziałem jak zrobić cieńsze krążki, ale w skali i oglądane zwyczajnie okiem i te prezentują się nieźle.
Sorki za kolory. Większość zdjęć odzyskiwałem kiedyś z PB i przy tym procesie zrobiła się taka korekta kolorów. Nie pchałem się już w poprawianie.
Foty linkowane z FB i nie wiem, czy nie znikną. Dlatego ten link:

Sutton



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bajto
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 09 2024, 8:43
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pasy bezpieczeństwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bajto »

Dziękuję wam za odpowiedź. Pasy wyglądają obłędnie! Pewnie sporo wody upłynie zanim wejdę na taki poziom, jednakowoż nie zamierzam odpuścić. Jutro biorę się za pierwsze podejście.
ODPOWIEDZ