Modele plastikowe/Wybór do 80zł

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
fr33q

Modele plastikowe/Wybór do 80zł

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fr33q »

Jestem nowy na tym forum wiec na poczate sie przywitam :P
Czesc wszyscy!
Ale ja nie o tym..
Pasjonuje mnie modelarstwo i modele plastikowe, chcialbym zaczac je sklejac ale nie mam zadnego doswiadczenia ani w klejeniu ani w kupnie takich modeli.
Dlatego chcialbym zebyscie mi pomogli cos kupic...
Co byscie polecali w cenie do 80 złotych na poczatek?
Moze jakis jeden model?
Moze nawet dwa?
A moze jakis model z farbkami w srodku opakowania ;-)

P.S. Interesuje mnie glownie skala 1:33 a moje zainteresowanie kieruje się glownie na drugiej wojnie swiatowej wiec i dobrze by bylo gdyby modele byly odzworowaniem pojazdow z tego okresu...

Pozdrawiam!
Prosze o pomoc :)
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Jeśli mówimy o plastikach - to wchodzi w grę skala 1:35 (pojazdy) albo 1:32 (latadła)

proponuję zacząć od poprzeglądania forum i relacji z budowy - z reguły prędzej czy później pada tam cena modelu. a hasło "pojazdy, II WW" - obejmuje jakieś kilkaset typów, każdy z kilkoma (-kunastoma) modyfikacjami. razem daje to parę tysięcy pojazdów. może więc jakoś bardziej konkretnie zadasz pytanie?
zapraszam na Forum Historyczne
Plagius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plagius »

Jeszcze taka mała rada. Zanim pójdziesz do sklepu kupić jakiś model zajrzyj na allegro, często cena jest znacznie mniejsza niż w sklepie :lol:
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

ja osobiscie zaczalem od messerschmitta w 1:72 Airfixa (niestety)kupilem farbki wyszlo cos kolo 80 zlotych wlasnie. Byl to chyba dobry zakup poniewaz wiekszosc farbek uzytych w tamtym modelu uzywam do dzis :).

pozdrawiam i zycze owocnego poczatku z modelarstwem
Awatar użytkownika
lenin14
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 20 2005, 17:42
Lokalizacja: Meszna

Firma

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lenin14 »

Jak bedziesz kupowal jakis model to zwroc uwage na producenta. Ja ostatnio skleilem T-34 z jakiejs Moldovy :?: i przyznaje ze byla to droga przez meke. Czesci byly ,,przyrosniete" do ramki i przy ich wylamywaniu lub wycinaniu poprostu sie lamaly na drobne kawaleczki. Gdy chcialem kupic do niego farby to okazalo sie ze w instrukcji podane sa numerki farb ktorych nie ma! Model kosztowal 15 zlotych ale okazuje sie ze lepiej wydac wiecej pieniedzy i kupic cos lepszego. (dlaczego nie moge pisac polskich znakow!!!)
ODPOWIEDZ