[KONKURS] "Wojna z terroryzmem" - Afganistan 2003

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

[KONKURS] "Wojna z terroryzmem" - Afganistan 2003

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

11.09.2001 roku swiat obiegła szokująca wiadomość Stany Zjednoczone zostały zaatakowane. W wieże Światowego Centrum Handlu udeżyły dwa porwane przez muzułmańskich terrorystów samoloty pasażerskie wypełnione pasażerami, trzeci udeżył w Pentagon,. Zginęło kilka tysięcy osób a wielu nigdy nie odnaleziono. Do ataków przyznaję się saudyjski terrorysta milioner, wysłany i wyposażany dekadę wcześniej przez CIA aby walczył z rosjanami. Po tym wydażeniu przezydent G.W. Bush wysyła do Afganistanu amerykańskie wojska, międzyinnymi jednostki Marines, których celem jest utwożenie przyczółków dla wojsk amerykańskich, oraz ataki na punkty oporu Talibów, oraz zwykłe patrole. I tym troche przydługim wstępem dochodzimy do sedna :)
Na dzień dziecka sprawiłem sobie zestawik Dragona Modern U.S. Marines 3027 (a co nie można mi :)? ), z którego powstanie diorama przedstawiająca Patrol Marinesów po zabezpieczeniu Afgańskiej wioski. Póki co śa figurki jest koncepcja i pomysł w głowie, teraz trwają poszukiwania odpowiedniego ku temu Hummera, oraz zdjęć przedstawiających architekture zabudowań afgańskich wiosek (pomoc w postaci zdjęć mile widziana :twisted: ) Tak więc relacja trochę inna gdyż napoczątku będziemy obserwować proces powstawania ludzikóff a dopiero później pojazdu.

Co o figurkach można powiedzieć. Zestaw Dragona jest całkiem nowy(info na wypraskach 2003). Detale są wyraźne, minimalne nadlewki oraz ślady łączenia form. Wraz z figurkami otrzymujemy dodatkową ramkę z kaemami:
- IMI Negev
- L7 czyli M230 czyli FN-Mag (użyty do figurek)
- RPK-74
- Stoner M23
- NF-1
- M16A2 LMG
- L4A4 (czyli powojenny Bren)
- PKM

Póki co natknąłem się na jeden mały problem, mianowicie grenadier oraz operator kaemu posiadają chwyty pistoletowe broni odlane wraz z dłońmi w których ową broń trzymają, i trzeba w nią ingerowąc za pomocą narzędzi tnących ( co można zobaczyć na zdjęciu poniżej).
Obrazek
M16A2 z obciętym chwytem pistoletowym oraz prawie skończone buttpacki

Same składanie do przysłowiowej kupy figurek nie sprawia żadnego problemu. wszystkie części pasują do siebie. Poniżej kilka fotek wojaków na obecnym etapie.

Obrazek Obrazek
Radiooperator

Obrazek Obrazek
Dowódca

Obrazek
Kaemista

Kamizelka Interceptor wraz z ładownicami pomalowane w standardowy kamuflaż leśny kolorami: H21, H149, H148, Revell84, kamizelka systemu Molle H117, natomiast wszystkie taśmy oporządzeniowe, szelki, paski pomalowane H155, przykurzone suchym pędzlem. Broń M16 kolba, chwyt pistoletowy oraz okładziny lufy czarny przteraty na sucho piaskowym; korpus, magazynek, lufa czarny 21+128 przetarty na sucho stalowym.

w obecnej chwili tworze paski do broni, oraz zajmuję się kamizelką grenadiera, a dokładnie ładwnicami do granatnika. Jest to najgorzej wykonana część całego zestawu. Odlane są w formie 1, 2, oraz 3 ładownic, i niestety podwójne i potrójne wyglądają paskunie więc muszę je porozdzielać i dopiero wtety je malować, obie czynności mnie przerażją.

Liczę na Waszą pomoc, w szczególności starych wyjadaczy figurkowych. Czekam na sugestie, pomysły, rady, oraz słowa krytyki.
Ostatnio zmieniony pn sie 22 2005, 14:11 przez Yunior, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

chodzi ci o taka wioske czytroszke bardziej cywilizowana ;-)

http://img366.imageshack.us/img366/4056/untitled4sf.jpg
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hmmm przesadziłem z określeniem wioska:). Myślę o kilku domkach przydrodze, jednakowoż dzięki za zdjęcie.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

czy chodzi ci np. o domy, bloki na jakiejs ulicy w kabulu ?? czy bardziej za miastem ??
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tak chodzi mi o jakąś afgańską dziure ,2-3 zabudowania ot cała wioska.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Raczej chodziło mi o taki typ zamiejskich zabudowań.
Obrazek

Dokonałem wyboru zestawu Hummera. Bedzie to Academy M1025 z zestawem opancerzonych drzwi od eduarda.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Pare dni człowieka na forum nie ma, a tu takie fajne rzeczy się dzieją. :D

Ładnie te wzorki na kamizelkach wyglądają. A powiedz Yuniorze, czy ich układ malujesz na podstawie fotek? Bo tak się zastanawiam jak te kamuflaże malować. :roll:

Zdjęć zabudowań z Afganistanu spróbuj poszukać tutaj:
http://www.defenselink.mil/photos/Opera ... rinFreedo/

Co do Hummera z Academy to tu masz recenzję:
http://www.track-link.net/reviews/k717
I napisane jest tam, że z zestawu z TOWem można także zrobić M1025 (bo wypraski są te same, z tym, że TOW jest na dodatkowej, a są tam oprócz tego ciekawe dodatki). Tak więc jak będziesz kupował, to możesz się tym pudełkom dokładniej przyjrzeć, bo może jest to nadal aktualne.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Drogi Tomku kamo oczywiście na podstawie publikacji oraz zdjęć przy pomocy wykałaczki, boję się już kamizelki grenadiera :-? jedna ładownica na granat ma wymiary ok 5X2,5mm i oszlifuj ją i nałórz kamuflarz. Kładę najpierw zielony, później piaskowy, czarny, i jasnym zielonym obwódki i wszystkie paski. Hummer będzie z MG gdyż z tego co wiem to takimi głównie MEU jeździło na patrole. a główną kopalnią zdjęć jest dla mnie forum www.militaryphotos.net , ale za linka dzieki przejże go. Zawsze to dodatkowe materiały
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Chodzi właśnie o to, że według recenzji z mojego linka, to z zestawu Academy z TOWem można też zrobić Hummera z MG, a oprócz tego dostajesz 2 figurki i dodatki.

A zdjęcia z Defencelink są o tyle fajne, że można ściągnąć wersje wysokorozdzielczościowe. :D
Ostatnio zmieniony wt sie 23 2005, 12:57 przez Tomek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ