Salon Lotniczy MAKS 2005 Moskwa.....

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

grzegorz pisze:Nie chodzi mi o kontynuacje technologii z podziałem na jednostki napędowe, tylko o kontynuację w służbie.... może niezbyt jasno się wyraziłem.
No chyba, że tak :D I nie chodziło mi, kto od kogo zrzynał, tylko i powiedzmy "inspirację" ;-)
Ale tak w ogóle to ani Be-10 ani Seamaster tak naprawde nie były w służbie liniowej (poza paroma rekordami) - jedni i drudzy zdali sobie sprawę, odrzutowa łódź latająca i to o dużej prędkości to raczej ślepa uliczka, jako że większość ich zadań mogą wykonać samoloty lądowe wespół ze śmigłowcami. Co innego samoloty wyspecjalizowane - jak nowe Beriewy. Ale tu rynek nie jest duży, a koszt zakupu i eksploatacji wodnosamolotu zawsze będzie większy od jego lądowego odpowiednika.
Tylko romantyka starów i lądowań na wodzie zanika...
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

eee czemu romantyka znika - fajnie sobie polądować na wodzie - zawsze to jakieś nowe przeżycie co nie ;) Pozatym wodnosamoloty mi się podobają np taki arado ;)
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Bedrzich ....
Przepraszam... nie moim celem jest polemika...(chciałem po prostu pokazać wam nowości z Moskwy...) ale jednak pomimo logiki w rozumowaniu, muszę nieco naprostować fakty....
BE-10 w przeciwieństwie do jej zachodniego (później zaprojektowanego...) odpowiednika, i to odpowiednika nie dorastającego do miana gotowego samolotu (jak kto woli łodzi latającej...) , jest produktem seryjnym, całkowicie sprawdzonym i służącym w okresie zimnej wojny w jednostkach „liniowych”

Amerykanie nie mogli poradzić sobie faktycznie z wieloma problemami , i dla nich była i jest to ślepa uliczka....
BE-10 nie był i nie jest jedyną „łodzią latającą” z napędem odrzutowym służącą w jednostkach ZSRR potem WNP, i teraz Rosji. W jej konstrukcji wykorzystano doświadczenia wcześniejszych i późniejszych badań nad ekranoplanami....
Zastosowanie bojowe BE-10 i późniejszych konstrukcji o napędzie tłokowym jest diametralnie inne, i nie należy ich porównywać....
Obecnie następuje powrót w Rosyjskiej armii do wykorzystywania napędu odrzutowego w typach A-200 i A-40, obydwa samoloty startują i lądują zarówno na lądzie jak i na wodzie... uzupełniając się w zadaniach z BE-12....

Przepraszam Bedrzich za nieco pouczający ton,...z przyjemnością czytam twoje wypowiedzi jednak co do tego co na wschód od Wisły, hm... jak by to powiedzieć jest tak wiele nie domówień i przekłamań w prasie i mediach, że wolę od razu dementować nie prawdziwe opinie, informacje, dane, i poglądy....


:idea: :idea: :idea:

PS. Inspiracją do powielenia była konstrukcja BERIEWA, a nie odwrotnie.... wcześniejszy czas opracowania konstrukcji, wcześniejsze oblatanie, itp. itd. ...
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

_TONY_ pisze:eee czemu romantyka znika - fajnie sobie polądować na wodzie - zawsze to jakieś nowe przeżycie co nie ;)
Nie byłem precyzyjny - zanika z ZANIKIEM samolotów! Ale są jeszcze małe latadła wodne na szczęście i to jest mój plan emerytalny - mała amfibia :D
Grzegorz - się nie sprzeczam i nie mam pretesji do bycia nieomylnym, ale dlaczego na stronie Beriewa napisali - Be-10 - "Was built one test prototype."?? Miałem nadzieję, że ONI to wiedzą ;-)
Jako że nie mam swojej bibliteki ze sobą muszę się wspomagać się netem, a tam jak wiadomo - jest dużo, ale jednak chyba nie wszystko
BTW: się wybieram do Moskwy wkrótce i będę dam dośćczęstym gościem, więc jakbyś miał jakieś pomysły na ciekawe miejsca do odwiedzenia to daj cynk na priva. Jedno wiem - Monino nie odpuszczę :)
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Korzystam także z innych źródeł ...
To prawda na stronie Beriewa napisano "Was built one test prototype."... i jest to nie małe dla mnie zaskoczenie.... w języku rosyjskim brzmi to zupełnie inaczej...”pierwszy lot odbył się w 1956r. A z prototypami eksperymentowano do 1963r” ...

Prawdopodobnie błąd w tłumaczeniu przez pracownika marketingu...hm.... w katalogach (zbornikach...), i innych powiedzmy nie popularnych źródłach są dostępne zdjęcia egzemplarzy tego samolotu z różną numeracją na burtach kadłuba, z różnego okresu, w locie i na wodzie z okresu służby...
Pogrzebie nieco przy historii służby tego „cuda” i sam dla siebie spróbuje wyjaśnić te niezgodności...hm.... spotkałem się już z wręcz maniakalnym ukrywaniem danych o służbie jakiegoś tam uzbrojenia, i w cale ta dezinformacja mnie nie dziwi....

:idea: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Z przyjemnością mogę przygotować listę miejsc niezwykłych... kurcze w końcu tam mieszkałem...hm....
Do MONINO dodałbym KUBINKĘ, ...hm... i WDNH (to stała wystawa przy pomniku kinematografii...) , a na rzece mają teraz okręt podwodny...
Obrazek
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

Ta ich mania "Tajne/Poufne", Przed przeczytaniem spalić itede jest czasem męcząca... Nie zapominajmy, że Rosjanie mieli dosyć rozległe kontakty z przemysłem zachodnim i wiele rzeczy o które oskarża się powszechnie Rosjan to nieprawda. Nie pamięta się, że w latach 30-tych kupiono wiele licencji m.in. w USA czy Francji na silniki i samoloty. O Catalinie wiadomo, ale już mało kto wie, że kupili też licencję (z eg. wzorcowym!) na Martina M-156 - największy bodajże wtedy latający wodnosamolot. Tak więc wcale nie zdziwiłbym się, gdyby niektóre z kontaktów (także i tych nieoficjalnych) przetrwało lata. Ale szczegółów o tym to już się pewnie nie dowiemy nigdy. Poza tym do inspiracji projektami innych przynawało się wielu konstruktorów w wielu krajach od początków historii lotnictwa i nie jest to chyba nic zdrożnego.
Sorki za ten mały OT
:D
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Coś w tym jest...hm... :-) i raczej masz racje..
Sam stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem Radzieckich, i Rosyjskich filmów propagandowych...tyle że dla wojska, a niektóre miały nawet wgrany napis...”tylko do użytku służbowego”....hm.... teraz kombinuje jak z tego fotki porobić...żeby wam niektóre z nich pokazać...hm.... :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Trójka największych Rosyjskich latających przedstawicieli „postępu”...hihihi

ObrazekObrazekObrazek

Tak w ogóle to wystawa, zaplanowana, zorganizowana, itp. itd. Odbyła się jak to drzewiej bywało zgodnie z planem... tyle że ta konkretna była połączona z kampanią Putina.....
Putin przechodzący, witający się , oglądający z zadartą głowa, Putin w każdej pozie (wystudiowanej przez specjalistów od socjologii tłumu....) , Putin wsiada do samolotu, wysiada, wsiada do TU-160, i leci, ląduje, i wysiada....hihihi komentarz prowadzącego spikera....” PAWEŁ...(bo takie imię nosił ten TU...) prezydenta nie zawiódł”, nawet mundurek pilota „dalnej aviatii” mu okolicznościowo uszyli ....hm.... no skomentujcie sobie to sami.....


:idea: :idea: :idea:
pavlo
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 15:27
Lokalizacja: paryz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavlo »

Kurde - to sie weź i popatrz na imć pana Kaczyńskiego. Dokladnie to samo co w/w Putin. Takie życie...
ODPOWIEDZ