U 60 - Mój mały U-boot [w budowie]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Od poprzedniego wpisu minął miesiąc, więc pora przedstawić, co zrobiłem. A zrobiłem niestety niewiele. :(
Ale tak to jest jak się 2 modele na raz robi. Ale z drugiej strony jak jeden mi się znudzi, albo mnie wnerwi to mam alternatywę.

Dorobiłem z miedzianych drucików podpory przecinaka sieci, bo oryginalnie była tylko jedna i to strasznie gruba. Ale łatwe to nie było, bo strasznie króciutkie musiały być te druciki.
Następnie całego U-boota pomalowałem podkładem Tamiyi w sprayu. O wrażeniach z tej czynności możecie poczytać w moim wątku Hummerowym.
A wygląda to teraz tak:

Obrazek

P. S.
Dalej nie wiem jak pomalować elementy, o których pytałem się w poprzednim poście, więc jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, to bym się cieszył. :D
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

http://uboat.net/
poszukaj tutaj.
jeśli coś na sieci o u-bootach napisano - to na 90% jest właśnie tam :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Stronę od dawna znam Peterze, ale dzięki za linka i pomoc. Ale swoją drogą to nie myślałem, że też się okrętami podwodnymi interesujesz. ;-)

A pytanie zadałem, bo sądziłem, że znajdzie się ktoś, kto już jakieś U-booty robił i będzie wiedział, jakimi kolorami to pomalować. No trudno. Trzeba będzie samemu coś poszperać. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Tomek_K pisze:Stronę od dawna znam Peterze, ale dzięki za linka i pomoc. Ale swoją drogą to nie myślałem, że też się okrętami podwodnymi interesujesz. ;-)
lepszy byłby czas przeszły - "interesowałeś" - dlatego właśnie nie jestem Ci w stanie z głowy podać malowania - po prostu uleciało.

ale spróbuję poszukać w archiwach - może na coś wpadnę.

btw - na uboat.net w galerii kiedyś były zdjęcia okrętu z Laboe (? tak to się pisze?) - co prawda to typ VII, ale malowanie pewnie takie samo. spróbuj po prostu podejrzeć. :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Jako, że w moje ręce wpadł aparat cyfrowy, to U-boot też dostał się pod obstrzał. ;-)
Ale, że w międzyczasie nic przy nim jeszcze nie robiłem, to pokazuję tylko jedno zdjęcie - widok, którego nie uzyskałbym skanerem.

Obrazek
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Tomku, masz może dostęp do pierwszego numeru Model Hobby z 2000 roku? Są tam plany tej łódeczki w skali 1/200. Nie wiem, na ile są one prawdziwe, ale wynika z nich, między innymi, że działko znajduje sie u Ciebie za blisko kiosku.
Co do malowania wnętrza kiosku, to jak na razie nie wiem nic. Wał śruby w większości relacji okrętowych, malowany jest na kolor stali, a śruba na odcienie złotawe (mosiądz?)

gulus
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Niestety nie mam skąd wziąść tej gazety. A czy jest tam może pokazane jak mają iść relingi?
I dziękuję za odpowiedź o tych kolorach. :D Dobrze mówisz o śrubach Gulusie, bo w instrukcji od modelu jest, że właśnie na kolor mosiądzu mają być.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Pewnie są pokazane relingi, bo chyba prawie wszystko tam jest, na tych planach. I tak nic Ci to nie da, bo nie mam, jak na razie skaneru, ale może się go dorobię w końcu.

Aha, popatrzyłem na dziesiątki fotek okrętów podwodnych i na większości, wygląda jakby wnętrze kiosku było w kolorze zewnętrza.

gulus
Goral_44
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 13:24
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goral_44 »

Witam.
IIC mam jeszcze do zrobienia. Zrobiłem IIA i IIB. Pozdrawiam. Waldek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Fajne zdjęcia Waldku. :D Dzięki, że je wstawiłeś, bo pomogą mi w malowaniu (wreszcie widzę jak zrobić to działko). Czy ta pomarańczowa "podkowa" na kiosku, to koło ratunkowe? Będę miał problem z pomalowaniem tego he, he, bo na moim modelu to jest strasznie malutkie. :lol:
A czy mógłbyś dać taką fotkę, żeby widać było kiosk w środku?

P. S.
Właśnie otrzymałem od Gulusa plany mojej łajby. :D Tylko jak ja tą całą "drucikową" robotę z relingami wykonam? :roll:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ