Kolor BTR-a 152

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

Kolor BTR-a 152

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

Jaki kolor mogły mieć BTR-y 152 w czasach służby w LWP , ten zalecany w instrukcji wydaję mi się zbyt jasny (oliwkowy) z czasów pobytu w armii w 80 roku pamiętam dość ciemne malowanie naszych "zabawek" (Pt76 , TOPAS ).
Wdzięczni bedziemy za pomoc z synem , bo to własciwie on go skleja , ja pomagam jeno i kibicuję.

Pozdrawiam.
Paweł Radecki ŁKMK
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Myślę że powinieneś przyjąć analogię do innych wozów bojowych z tamtego okresu.
Malowania różniły się, co prawda odcieniami, ale wielkiej rozbieżności nie było. Niestety nie posiadam żadnych fotografii kolorowych z tamtego okresu BTR-152, jednak mam dość dużo zdjęć egzemplarzy używanych w Polsce... Jeśli zacząłbyś relację służę swą pomocą, ... Inni koledzy zapewne także się przyłączą, bo są tutaj prawdziwe asy z Polskiego uzbrojenia, ja mam „hopla” na tym, co było głównie za wschodnią granicą....

:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

Niezmiernie trudno o kolorowa fotkę z tamtych lat, z relacją jest kłopot bo juz niewiele zostało do zrobienia (poprawienia) , temu co już powstało postaram się zrobić zdjęcie w tym tygodniu.
Tak jak pisałem ja tylko młodemu pomagam , sam się bawię kolejkami.
Paweł Radecki ŁKMK
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Polecam kontakt z Fidelem, Okonkiem i Gulusem ...to miłośnicy biało-czerwonej......:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Patrząc na kolory w polskich pojazdach, to widać, chyba wszystkie odcienie zieloności, tej zieloności pancernopodobnej.

http://softland.com.pl/aerojac/aaa/btr152/btr152.jpg

gulus
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Pewnie na poczatku smigaly w rosyjskiej zieleni , nie wiem czy byly produkowane u nas na licencji ale i tak pewnie jakies tam remontowano juz w kraju a to by oznaczalo , ze byly i tez w naszym dziwnym pospolitym oliwkowym . Jesli kolor z fotki jest podobny do tego co pamietasz jeszcze z woja to polecam tylko Humbrola 155 . Pewnie mnie zaraz Fidelek i Gulusek naskocza ale ja tam w pojazdach z lat 70-ych i 80-ych uzywam tylko tego ;-)

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

E tam, od razu naskakiwać. BTR-152 był wycofywany w naszym wojsku od połowy lat `60, to pewnie i w latach `70 można go było spotkać, pewnie w czasie remontu i takie kolorki mógł dostawać.

gulus
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Witam właśnie kleje model Btr-152 w skali 1:35 firmy Skif i odrazu takie pytanko do Okonka poszukuje i chetnie kupie karabin maszynowy DSzK 12,7mm który jest na wieży czołgu T-55 wraz ze skrzynkami amunicyjnymi
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Niestety nie mam na zbyciu :cry:
pozdrawiam
Obrazek
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Okonku twoja 55-piatka jest z Italeri czy Tamiya i ten kolor humbrol 155 jest cały czas dostepny w sklepach modelarskich ;-)
ODPOWIEDZ