*[Relacja/Pojazd] ISU-152 Modelik 12/05

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Muszę się wytłumaczyć - rout - zobacz na drugie zdjęcie nie ma w szpicu nic kanciastego ;-), inaczej nie da się tego połączyć - jeśli o to chodzi, i tak zmieniłem łączenie bo w wycinance jes na zakładke a ja skleiłem na styk. A malować nie chciałem. Może tak na fotkach wyszło(cień itd.) ale zapewniam, że w rzeczywistości jest ok.
pozdrawiam
Kuba
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

IMO jest , przyn. przy laczeniu [to widac na obu fotkach]. ale owszem , czysto jest :)
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Komplet 2 kół napędowych:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 15 2006, 23:55 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Skończyłem sklejanie kół napinających, pomalowałem obręcze kół najpierw h67 potem na to Pactra Gunmetal. Z każdym kołem zeszło mi około 8godz(czeka mnie jeszcze 24 takie koła).
Jak dotąd nie znalazłem większych błędów w opracowaniu, jednak zawsze musi się coś znaleźć i to od razu 2 poważne błędy:
Pierwszy to (jak zapewne widać po niezbyt udanym kołpaku) zbyt któtkie (3mm)oklejki na kołpak (tworzące stożek ścięty), na szczęście są one sklejane na zakładke i wystarczy pomalować białe pole. Dokładnie pokażę na fotkach o co chodzi przy kołach nośnych.
2 błąd wykryłem, gdy z braku wybijaka do otworów w kołach napinających zaczałem zwijać ośki pot rolki, okazało się, że ośka po zwinięciu ma średnicę 6mm a otwór 4 (zaznaczam że zwinąłem jak trzeba, ponieważ w jedym mijscu jest kolor zielony i on łączył się idealnie. Pytałem się Grabcia, który kleił JS-2 czy te błędy były też w tamtym modelu i okazało się, że tak, a więc układ jezdny bezmyślnie skopiowany, dziwię się jednak, że sklejacz testowy tego nie wykrył :-|

Oto fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 15 2006, 23:57 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Podoba mi się :) Szczególnie koła, pracochlonne elementy ale i efektowne. Jakoś dziwnie wyglądają błotniki, jakby rozklejone, czy może wogle nie przyklejone?

z pancernym pozdrowieniem :)
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Enzo pisze:Z każdym kołem zeszło mi około 8godz(czeka mnie jeszcze 24 takie koła).
Zapewne słyszałeś kiedyś o takim człowieku jak Henry Ford. Wynalazł on coś takiego jak produkcja taśmowa - przede wszystkim dlatego, żeby oszczędzić czas.
Jak się ma produkcja taśmowa do modeli? Otóż jeśli do zrobienia jest x identycznych elementów (kół, samolocików na lotniskowcu itd.), to szybciej jest je wykonywać wszystkie na raz, niż po kolei. Jeśli masz do wycięcia 8 identycznych części, to pierwsze 3 zrobisz w normalnym tempie, ale już 5 pozostałych nieco szybciej (dojdziesz do wprawy). W ten sposób możesz zaoszczędzić ok. 1h na kole, co da w sumie 8h, znaczy się cały dzień roboty.
Pewnie koła ani Ameryki tym postem nie odkryłem, ale też nie zauważyłem, żeby ktokolwiek o tym wspominał wcześniej.
Pozdrawiam, Stachu
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Stachu - produkcja była taśmowa :-) A kół napinających z nośnymi nie produkowałem razem z wiadomych względów. Pisząć że zeszło mi z każdym 8h wiedziałem co mówie ;-). Może i dało by się zrobić to szybciej, ale przecież to nie są wyścigi.
pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Wszystkie 6 rolek jest już na miejscu. Brakuje jeszcze nakrętek, ale to dopiero po skończeniu układu jezdnego. Wykryłem błąd projektanta przy ośkach rolek - mają za dużą średnicę i są za krótkie - niepotrzebnie wybijałem otwory w kadłubie. Oto fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powstały błotniki, żeby się modelik lepiej prezentował :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 15 2006, 23:58 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Ładna robota, widać że masz talent.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Matchias

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matchias »

Witam

Nie jestem autorytetem w dziedzinie modelarstwa ale Twoja pracka bardzo mi się podoba, niedługo sam ruszę z budową czołgu a narazie obserwuję relacje z których mogę się czegoś nauczyć.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ