M 113 A1 + eduard - skala 1/72 ITALERI [koniec]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Muminek
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 30 2005, 9:39
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muminek »

Racja szkoda
ale to nie powod by zrezygnowac Gulus
Czołgista
Na WARSZTACIE ma
Tiger VI Austf.E (Tp) 1:35 "ITALERI" UKOŃCZONY
Russia KV-1 1942 1:35 "TRUMPETER" 90%
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Słusznie , słusznie. Lepiej ,żeby nikt nie rezygnował. Z czasem dział ten na pewno będzie bardziej "żywy".

Gulusie w rzeczywistości kolor modelu jest zdecydowanie ciemniejszy. Zdjęcie jakieś takie przepalone wyszło. Spróbuję zaraz zrobić bliższe oryginałowi.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

No i odważyłem się. Wziąłem aerograf i zacząłem cieniować. Efekt widoczny na zdjęciu. Trochę przedobrzyłem, ale przy następnym modelu wiem jakich błędów unikać. Nie rzuca się to cieniowanie w oczy ,ale może to wina oświetlenia . Jest trochę ciemno już :),a przez lampę powstały za ostre cienie. Może przy dziennym świetle będzie to lepiej widoczne. Któregoś ładnego dnia sprawdzę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 19 2005, 14:21 przez piotrec, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Muminek
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 30 2005, 9:39
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muminek »

nieźle wyszlo piotrec
daj jeszcze fotke tylu modelu
Czołgista
Na WARSZTACIE ma
Tiger VI Austf.E (Tp) 1:35 "ITALERI" UKOŃCZONY
Russia KV-1 1942 1:35 "TRUMPETER" 90%
pavlo
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 15:27
Lokalizacja: paryz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavlo »

Kurcze, jestem pod wrazeniem tego M113 :D
Tylko mala drobna sprawa mnie nurtuje - widze ze robisz diorame M113 w akcji wiec rozumiem ze powinien tez byc kierowca (z odpowiednim helmem). Czy masz cos konkretnego na oku, czybedziesz robil konwersje jakiejs figurki 1/72 - i ewentualnie jaki masz pomysl na taka konwersje?
p
Plagius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plagius »

Jak dla mnie wnętrze i tak jest najładniejsze :lol: co nie oznacza wcale, że reszta modelu mi się nie podoba :lol:
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

pavlo pisze:Tylko mala drobna sprawa mnie nurtuje - widze ze robisz diorame M113 w akcji wiec rozumiem ze powinien tez byc kierowca (z odpowiednim helmem). Czy masz cos konkretnego na oku, czybedziesz robil konwersje jakiejs figurki 1/72 - i ewentualnie jaki masz pomysl na taka konwersje?
p
Dobre pytanie. Chyba niedostanę nigdzie gotowego kierowcy w tej skali. Nawet z figurek ESCI , które posiadam ciężko by było którąś przerobić. Nie ukrywam ,że chciałbym dodać kierowcę i dowódcę , ale chyba będzie to niewykonalne. Chyba ,że masz może jakiś pomysł lub ktoś z forumowiczów ma.
pozdrawiam
Obrazek
pavlo
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 15:27
Lokalizacja: paryz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavlo »

Kiedys myslalem o tym bo tez mi chodzil po glowie vietnam 1/72 - co do kierowcy to niestety trzeba sobie samemu zrobic z jakiejs kleczacej figurki - ogolnie ja to robie tak: obcinanie nozek, wtapianie metalowych drucikow (ja uzywam cienkie spinacze) i laczenie w odpowiedniej siedzacej pozycji (zamiast kleczacej - jutro moge pokazac zdjecie
jak sie przymierzalem do zrobienia kierowcy UAZa - problem powstal gdy sie okazalo ze gosc z ESCI wyglada na giganta po wsadzeniu go do UAZa
choc to nibt ta sama skala...
helm niestety trzeba by wyrzezbic samemu co wcale nie jest takie skomplikowane - ja obcinam helm delikwentowi i robie nowy az do pozadanego skutku z jakiegos miliputa. Ostatnio zrobilem forme silikonowa standardowego helmu odlewam z zywicy i z puta dorabiam niezbedne elementy. Kleje superglue. Co do M113 latwo bedzie dorobic tez obsluge KM z figurek gosci z M60 z zestawu ESCI.
moze to w czyms pomoze...

PS
Jeszcze mi sie wlasnie przypmnialo, ze sa czeskie zywiczne figurki
(CMK??? - nie pamietam) 1/72 pilotow smiglowca - moze z tego cos da sie zrobic...
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Model został ukończony. Miałem szybki finisz, zdecydowanie za szybki. Dlatego w niektórych miejscach widać niedokładności. Już nic nie będę w nim zmieniał. Teraz biorę się za klolejny , który razem z M113 trafi na podstawkę. Będzie to Italeri M48 A2/A3 Patton. Odnośnie tego pojazdu zapraszam do innego wątku.

Mam jeszcze jedno pytanie. Z jaką substancją mieszacie pigmenty MIG, żeby można nakładać je na mokro?

Teraz ostatnie zdjęcia w tym wątku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

piotrec pisze:Z jaką substancją mieszacie pigmenty MIG, żeby można nakładać je na mokro?
To zalezy od efektu jaki chcesz osiagnac. Jezeli ma to byc kurz albo okopcenie, cos lekkiego, to mieszasz z rozcienczalnikiem Humbrola lub czyms podobnym. Robi sie z tego straszna breja ale po wyschnieciu mozna to wypedzlowac i pigmenet zostaje tylko w zaglebieniach.
Do blotka lekkiego polecaja chyba matowy lakier bezbarwny. Notomiast do wiekszych glutow jest specjalna zywica MIG.
ODPOWIEDZ