Samochodziarze swiata laczmy sie...

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Mam trochę plastikowych,ale nie wszystkie sie nadają do pokazania.Chcę zbudowac z kartonu polskie powojenne samochody (i nie tylko).Modele które chcę skleić to: FSO Ogar LS , Polski Fiat 1100, Polski Fiat 125p, Syrena 110, Wars, Beskid, PF 125p Akropolis, PF 125p 4x4 Kombi, Fiat 1500, Rolls Royce Corniche, Ford Crown Victoria, Syrena Sport, Fiat 125, Volvo 142, Warzawa 210, Wołga GAZ-21. Polonez pickup 3-osiowy i coupe, Tatra 603, Fiat 1800. Modele w skali 1:18. Część będzie bazowac na starych MM a część będę robił od podstaw.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Maciekm1990

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciekm1990 »

Dołączam się!
Sklejam ciężarówki i osobowe "cywilne", a oprócz tego robię coś co jest rzadko spotykane na tym forum a częściej na http//:www.amt.prv.pl mianowicie tuninguję modele z bburago!!
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

:) Dawno, dawno temu (początek lat 90-tych) sklejałem Poloneza z Małego Modelarza z 78 roku. Był chyba pomarańczowy albo żółty ale nie pamiętam. Uważam, że ktoś z wydawców "kartonów" powinien wydać samochody z czasów PRL-u :D W ogóle nie widać takich modeli nawet gotowych :( . . .
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

dr Manfred pisze::) Dawno, dawno temu (początek lat 90-tych) sklejałem Poloneza z Małego Modelarza z 78 roku. Był chyba pomarańczowy albo żółty ale nie pamiętam. Uważam, że ktoś z wydawców "kartonów" powinien wydać samochody z czasów PRL-u :D W ogóle nie widać takich modeli nawet gotowych :( . . .
Jak najardziej popieram! Mój post wyżej pokazuje, że jestem maniakiem polskiej motoryzacji z PRL-u. Ale jak nikt tego nie robi to musze zrobić sam. Nie ma wyboru :( Tak naprawdę to to czy takie modele będą wydane zależy nie od wydawców a od autorów tych modeli , więc mam nadzieję, że znajdą się chętni żeby takie modele opracować.

p.s. Ostatnio pojawiło się nowe wydawnictwo TL-Models, które wydało PF 126p i FSO 125p. Ja kupiłem 125-tkę. Model ogólnie jest dobrą bazą wyjściową do stworzenia realistycznego modelu Fiacika Jest w skali 1:10, o wiele lepiej byłoby gdyby był mniejszy ale za to bardziej szczegółowy
(ma wnętrze ale podwozia , slilnika i bagażnika nie. Model ma parę błędów i uproszczeń w stosunku do oryginału ale to się da poprawić. Trochę razi ręczne opracowanie i prawie zupełny brak rysunków- są tylko rzuty i cztery rysunki detali. Instrukcja jest opisowa. Ja swój model preskalowałem do 1:18 i zrobię z niego Akropolisa z '74 a więc muszę z niego zrobić klasyka (przejściówkę) Na bazie tego modelu chcę też skleić Jamnika kabrio ('74) i terenówkę kombi z '77. Do modelu dołączona jest folia na szyby. Karton w modelu jest dobrej jakości ale za cienki. Osobiście denerwuje mnie cieniowanie progów , spodów błotników i pasa przedniego i tylnego. Ogólnie model jest ciekawy i polecam go każdemu kto chcę mieć dobrąbazę wyjściową do sklejenia rasowego modelu Dużego Fiata i tym , którzy chcą mieć prosty, ale efektowny( chociażby roamiary czy dobrze zrobione ,z wyjątkiem paru drobnych błędów nadwozie) model Fiacika. Jedyny problem jest z kupieniem. Takie autko widziałem(Malucha też) tylko na Allegro. Jeśli model uda się znaleźć to warto go kupić.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

ja poza latadłami popełniłem kilka autek, nawet teraz mam na warsztacie jednego merolka. Głównie stare auta przedwojenne. Mój syn (4,5 roku ) na pierwszy model wybrał sobie Garbusa :):) dostał nawet dyplom na konkursie, najbardziej podobał mu się areograf, musiałem ingerować w kolorystyke hm ..... teraz troche załuję, mogło być ciekawie :lol:
przyłączam się do klubu ..... jakem Sacrebleu
Robi się : Zenit HMV 1:250
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Dodam jeszcze, że oprócz naszych rodzimych auteczek, taki np. "Modelik" mógłby też opracować i wydać Mercedesa G czy Land Rovera Defender ! Są to raczej kanciaste wozy, więc chyba nie byłyby wybitnie trudne w sklejaniu! Przynajmniej ja jako nowicjusz tak uważam ;)
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Z samym nadwoziem nie powinno byc problemów ale podwozie itp. Na pewno byłyby to ciekawe modele a ten temat jest zaniedbywany. Tak jak wyżej pisałem to zależy nie od wydawcy a od projektanta. Może ten temat będzie trochę rozruszany niedługo ale nie wiadomo. Jak na razie wszystko wskazuje na to ze jest szansa żeby takie modele za jakiś czas sie pojawiło w dużej ilości.

p.s. Wydawnictwo , o którym pisałem wydało też Forda GT-90. Nic więcej o Maluchu czy Fordzie z tego wydawnictwa nie wiem bo nie widziałem tych modeli.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

no to dodam jeszcze że mercedes 170 jest już na ukończeniu, jeszcze tydzień i będą fotki :)
Robi się : Zenit HMV 1:250
miqs99
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 26 2005, 21:07
Lokalizacja: Rzepin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miqs99 »

Ja kleje trucki jesli otworza jakis dzial to dam foty
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Ja dopiero zacznę budować samochody. Raczej z kartonu ale plastik może...... :)
ODPOWIEDZ