ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Niestety docelowe miejsce Wichra jeszcze nie istnieje, półka (a w zasadzie nadstawka nad biurko i nie tylko na Wichra) jest na razie w wersji elektronicznej programu typu CAD :pisze: . A co do rywalizacji, to kominek nie ma szans, zwłaszcza, że go nie mam :lol: Za to pod koniec roku godnie rywalizuje z rowerem ;-)
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Oto początek budowy wind do pocisków. Korpusy ze sklejonej z trzech warstw tektury, oglutowanej i oszlifowanej. Pozostałe elementy też są z kartonu i tektury w glucie maczane. No niestety, na robienie osi przekładni z papieru jeszcze się nie zdecydowałem :D Jeszcze sporo muszę przy tych windach się napracować i dorobić wiele szczegółów. Co ciekawe wycinanka nie przewidziała wind na rufowej nadbudówce :!: Sławne zdjęcie Wichra i Burzy (burta w burtę przy nadbrzeżu juz po przebudowie w 1935r.) rozwiewa wątpliwości, windy na rufowej nadbudówce oczywiście były, więc Ci którzy chcą Wichra budować muszą pamiętać o tym sporym niedopatrzeniu.

Obrazek
Obrazek
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Heh pralka, robot kuchenny, piekarnik i lodówka fajowe też tak chce :razz:
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Jak tak, to niech będzie jeszcze młynek do kawy i temperówka do ołówków. :D
Jarku!
Twoje bardzo wnikliwe podejście do tematu powoduje, że relacja staje się doskonałym instruktarzem dla modelarzy mających w planach ten model.
Trochę szkoda, że mój “Wicher”odsunął sie na dalszy plan. Z drugiej strony jednak, nic straconego bo będę miał doskonałą pomoc. Chociaż zawsze czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg to ciesze się, że stawiasz na dokładność, a nie szybkość.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Rutek63 pisze: Chociaż zawsze czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg to ciesze się, że stawiasz na dokładność, a nie szybkość.
Jarek
Zgadzam się z przedmówcą.
Po raz kolejny podziwiam Twoją cierpliwość :shock: , a co za tym idzie precyzję wykonania.
Awatar użytkownika
O.L.O.
Posty: 71
Rejestracja: śr paź 26 2005, 7:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O.L.O. »

Model naprawdę powala. Szacuneczek :D
Awatar użytkownika
grzegorzkotwinski
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 23 2005, 10:38
Lokalizacja: Pabianice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorzkotwinski »

Witajcie O mistrzowie kartonu :) Odkąd wstąpiłem na wasze forum nie mogę sie pozbierac po tym co tu wyczyniacie.
Kiedys kleiłem z MM ale to co popełniałem to była V liga modelarstwa w porównaniu do waszych modeli (miałem 10-15 lat :oops: ). Jako że po obejrzeniu tych arcydzieł mam ochote zbudowac właśnie Wichra ta relacja jest swoistym elementarzem dla mnie.
Mam pytanko czy korzystasz z PM nr143? i jak tak czy są one dokładne? Mam nadzieję że uda mi się zbudowac Wichra choc w połowie tak jak Jhradca choć wiem że to będzie BARRRDZO trudne. Jak tylko zaczne budowe to napewno Napisze relacje.

Pozdrowienia dla wszystkich na Kartonworku.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Witam po przerwie. Niestety wciąc mam mało czasu na dłubanie przy Wichrze, także długi weekend nie był dla mnie czasem wolnym na klejenie. Trochę mi łyso jak widzę postępy Madolo przy remoncie Burzy.
Wbrew pozorom windy nie są całkowicie skończone. Ze względu na malowanie aerografem przekładnie wind są tylko nasadzone na osie (widać szczeliny dookoła osi), poza tym dojdą jeszcze przewody widoczne na zdjęciach w mnografii jak tylko dojdę ich właściwego przebiegu :roll:

Obrazek
Obrazek

Rutek63! Temperówka do ołówków mi najbardziej odpowiada. W szczególności w związku z faktem że pociski windowane do górnych dział utemperowały Leberecht Maasa :lol: .

GrzegorzKotwiński! Od początku posługuję się planami nr 143. Plany sa moim zdaniem bardzo dobre. Posiadają kilka błędów, które można wychwycić w porównaniu ze zdjęciami zawartymi w mografii Wichra i Burzy z AJ-Pressu.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Windy wyszły pięknie, jak do wszystkich detali będziesz się tak przykładał(a tak z pewnością będzie)to jeszcze trochę czasu upłynie zanim skończysz :D Ale efekt końcowy to wielu równowagi pozbawi :!:
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

herbaciany pisze: efekt końcowy to wielu równowagi pozbawi :!:
Mnie w szczególności :cry: ;-) .
ODPOWIEDZ