SM31 z Zetki i adresy sklepow z kartoniakami w Warszawie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Tam kupilem moja pierwsza lokomotywe - ET22 z GPM. TO BYL MODEL! :evil: Ale wydaje mi sie, ze ZETKI tam nie ma. Przynajmniej jakis miesiac temu nie bylo, bo sie pytalem specjalnie, i pani mi powiedziala ze nigdy nie mieli.
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Jeszcze jedno miejsce mi sie przypomnialo: sklep Parowozik na stacji metra Swietokrzyska. Tam kupilem SM31, ale zadko wogole cos jest. Z tym ze ostatnio mi powiedziano, ze za dwa - trzy tygodnie powinny byc. To poprawa znaczna, bo wczesniej (i co najsmieszniejsze zanim kupilem tam "trumne") uslyszalem: "Nas kartonowki nie interesuja." Wrrrr... Dezinformacja.
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

Co do skrętnych wózków, to chyba wszystko zależy jakiego obrotu oczekujesz ;-) Bez podcinania wózki powinny mieć trochę miejsca żeby się delikatnie obracać...

Jeśli chcesz żeby wychodziły poza zarys ostoi to będziesz musiał podciąć zbiorniki w środku. Zauważ, że w prawdziwych lokomotywach wózki skręcają się raczej w niewielkim stopniu (w porównaniu do modeli kolejowych ;-))

Zamierzasz wykonać dodatkową oś na której będzie się obracał wózek, czy może zrobisz ruchome istniejące cztery 'czopy'?

nikdo
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Pomysl to mialem prostacki: na tych czterech czopach ktore sa (po ich uprzednim delikatnym skroceniu) nakleic kwadrat z otworem na czop ktory bym przykleil do pudla. Tak mi wyszlo ze to bedzie eleganckie, bo nic widac nie bedzie kombinowania. Ale jak sie gotowy wozek przylozy do pudla w zaznaczonych miejscach to on styka sie cala powierzchnia ze zbiornikiem. A to jest jego wlasciwe miejsce, bo ostojnica srodkowej osi powinna byc dokladnie pod szczytem tego trojkata na oslonie bocznej (jak widze to chyba nawet jakas dzwignia do niego jest przymocowana - nie znam sie na budowie tego ustrojstwa, nie wiem co to, ale jak bede chcial skretny wozek zrobic to ta dzwignie trzeba by przykleic do wozka). Krotko mowiac - bo juz i siebie zanudzilem - cos jest krzywo. Nie mam zadnych wymiarow, ale obstawiam ze te trojkaty sa delikatnie za daleko od czola. W sumie pierdola, a razi.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

Re: SM31 z Zetki i adresy sklepow z kartoniakami w Warszawie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

SuchaR pisze: Dlubie to cale wakacje, kola szprychowe porobilem, a teraz widze ze wozek opiera sie o zbiornik paliwa.
To może pokaż efekty swojej pracy :D
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Niestety (a moze i stety) nie mam aparatu. A jak bym miał, to tez bym rozwazyl najpierw dobrze: jak bylem maly kleilem plastiki, potem dluuugo nic, a kartoniakami zajmuje sie dokladnie od roku, wiec jeszcze jestem na dotarciu (to dopiero moj 4 model, nie liczac drobnicy). Ale cos jest w calej sprawie, bo prawde mowiac trafilem na strone w poszukiwaniu zdjec modeli kolejowych i chyba wogole nie znalazlem. Znaczy... Powinny byc, ale jak rozumiem zniknely z serwera. Chociaz i tak malo tego bylo.
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Wreszcie skonczylem! Nic specjalnego, ale tak malo sie pojawia kolei, ze moze blysne :-)
Obrazek
Obrazek
Zdjecia koszmarne, ale aparat mam od kilku dni i kiepsko mi wychodza przy sztucznym swietle, a niestety do wiosny naturalne slabo bedzie do mojego pokoju wpadalo... A co do okien: WIEM ze koszmarne, wnioski zostaly wyciagniete, za krytyke z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

A tu cos pozmienialem z oswietleniem i kolory troche inne wyszly:
Obrazek
Obrazek
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Skleiłeś niezły model. Popracuj jeszcze nad retuszem krawędzi . Cyfrówka to wyłapuje. Ja fotografując swoje modele parowozów z Zetki też się na tym przyłapałem. Z czego zrobiłeś poręcze z kartonu czy z drutu,bo na zdjęciu wydaje mi się ,że są kartonowe. Nie zniechęcaj się , bo jak na ten model to dla mnie nieżle.
Awatar użytkownika
SuchaR
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuchaR »

Dziekuję! Ja jestem na dotarciu jeszcze - to moj pierwszy model gdzie wogole cos retuszowalem! Ale to faktem jest, ze "na zywo" tak sie nie rzuca w oczy... Ech, diabelskie narzedzie ten aparat! :-) A porecze sa z drutu. Staralem sie dobrac grubosc i byla idealna (wystudiowalem ze zdobytych cudem planow), ale dwie warstwy farbki zrobily swoje i teraz sa troche za grube.
ODPOWIEDZ