Jeep Grand Cherokee Limited V8 Operacyjny

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

WojtekG

Jeep Grand Cherokee Limited V8 Operacyjny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

Witam wszystkich po dłuuuuuuuuuuuuu...giej przerwie. Rozmocząłem budowę Jeep'a, którego chciałbym przerobić na wersje samochdu operacyjnego. W tej chwili posiadam jedno zdjecie, które wykorzystam w malowaniu.
Obrazek
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

To niektóre elementy mojego Jeep'ka.
Model na pudełku
Obrazek
Pomalowany silnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podwozie
Obrazek
Wnętrze
Obrazek
Koła które nieco odbiegają od oryginału
Obrazek
Układ wydechwy
Obrazek
[/list]
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

Tutaj jak widać osadziłem silnik na ramie i pomalowałem zbiorniki. Zamontowałem także układ wydechowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

We wtorek znalazłem troszeczke czasu, więc wybrałem się na modelarnie i postanowiłem skończyć wnętrze (ale nie do końca, ponieważ muszę jeszcze zrobić radiostację, a w tym rzecz że nie mam jeszcze na tyle zdjęć... i całą kolumnę kierownicy). Ale to co najważniejsze czyli malowanie i kalki jest już gotowe. Niewiem czy to nazwać poprawką ale przemalowałem tumik na cooper(12H) typowy do wydechu. Poza tym przykleiłem i pomalowałem blok podtrzymujący stabilnośc ramy oraz osłonę na przekładnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A oto wnętrze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

Mam mały problem. Chcę zrobić otwieraną tylną klapę, a zabardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś może mi udzielić porad?? I jeśli jeszcze mogę, to chciałbym się dowiedzieć jak zrobić zawiasy.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Zanim zaczniesz cięcie, popróbuj na jakimś mniej kosztownym modeliku, chyba że tego Ci nie szkoda.

Kolejna rzecz: przy następnym silniku, postaraj się, żeby nie było widać linii technologicznych wtryskarki plastiku, w tej chwili, miejscami, blok silnika z przyległościami wygląda, jakby został zespawany z połówek.

gulus
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

A w jaki sposób zrobić zawiasy, żeby wyglądały mniejwięcej jak prawdziwe i teleskopy??
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

WojtekG pisze:A w jaki sposób zrobić zawiasy, żeby wyglądały mniejwięcej jak prawdziwe i teleskopy??
Ja się na plastikach nie znam, ale jest chyba tylko jeden sposób: zawiasy muszą być robione "mniejwięcej" tak jak prawdziwe i teleskopy też.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Bez dokładnych fotek, jak wyglądają te zawiasy i jak zostały zamontowane w nadwoziu, raczej trudno będzie Ci pomóc.

gulus
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

Ok niema sprawy jakoś sobie poradzę, dzisiaj właśnie zabrałem się za wycinanie klapy, a zawiasy juz wiem jak zrobić. Dzięki za porady :)
ODPOWIEDZ