*[Relacja/Okręt] Biała Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Kemot, żebys wcześniej napisał jak robiłes fajki, np zanim ja sie zabrałem za moje to bym Ci powiedział że numerki sa pomylone, a tak to moje wyszły troche pokracznie:)
A tak naprawde to ja mało spostrzegawczy jestem i dopiero teraz zauważyłem że coś jest nie tak na rysunkach. Na arkuszach częsci sa rozłożone dobrze i dlatego udało mi sie uniknac błędu.

Pozdrawiam

Ps. przeczytałem Twoje wypociny do końca ;)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Bardzo się cieszę, że opisałeś i obfotografowałeś sklejanie tego elementu. Ostatnio próbowałem skleić podobny kształt, też na styk i za diabła nie mogłem sobie z tym dać rady. Pomyślałem wtedy, że trzeba by to kleić właśnie tak "milimetr po milimetrze". Ale wydawało mi się, że to szaleństwo, aby kleić to Wikolowatym zważywszy na czas wykonania. Jednak widzę, że jest to możliwe.
Bardzo fajna relacja i niesamowity model :D . Rok temu nawet przez myśl by mi nie przyszło, że można sklejać na takim poziomie.
Dzięki za poszerzenie horyzontów :spoko: .
Pozdrawiam
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

To milimetr po milimetrze to może nie tak do końca prawda... Jedną krawędź fajki kleiłem na 3 podejścia + to pierwsze na środku. Próbowałem również najpierw sklejać same segmenty pierścienie i potem je łączyć ze sobą, ale to nie to. Zawsze minimalnie średnice się nie zgadzały i coś się rozjechało. Warto zauważyć również, że dość swobodnie podchodziłem do czystości wnętrza fajki, gdyż i tak miałem ją na koniec pomalować. Znacznie trudniej byłoby (dla mnie) skleić te nawiewniki z białymi środkami.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Kolejny odcinek z budowy Aurory. Co niektórzy pewnie stwierdzą, że moja relacja zaczyna przypominać seriale typu „Moda na sukces” Możesz miesiąc jej nie oglądać a i tak jesteś w temacie.
W sumie nic nowego nie pokazuję bo to tylko przeróbka elementu który już miałem sklejony. Jednak w Porąbce Kat zasugerował mi, abym przebudował trochę kompas na nadbudówce dziobowej. Mało tego Dostałem od Kata gotową instrukcję co jak i z czego zrobić.

Początkowo chciałem wymienić tylko górną część elementu, ale błyszcząca się od cyjanopanu podstawa tak mnie zdenerwowała, że kompas zrobiłem w 100% od nowa (na pierwszych zdjęciach jest jeszcze ze starą podstawą). Materiał na kulę pozyskałem ze środka wrzucanego do pudełek z butami. Kuleczki są lekko przeźroczyste, w większości to ładne kule o różnych rozmiarach.

Obrazek

Reszta chyba nie wymaga opisu. Widać wszystko na zdjęciach. Dodam jedynie, że te 2 małe kulki po bokach to zwykła plastelina.

Obrazek
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Roinok
Posty: 221
Rejestracja: pn gru 08 2003, 18:27
Lokalizacja: Nowogard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roinok »

Świetny pomysł. Teraz to ja się będę zastanawiał czy swoich nie przerobić na Kruzenszternie
www.roinok.vip.interia.pl
powrót do żagli
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Kemot, chłopie, dobiłeś mnie tym kompasem. Coś podobnego robiłem w swoim okręciku, nawet podobne materiały, ale mi tak ładnie nie wyszło.

gulus
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Dobra robota!

pozdrawiam - Sail
Awatar użytkownika
Vratko
Posty: 32
Rejestracja: pn paź 11 2004, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vratko »

Witam,
Naprawdę piękna robota.
Mogę coś zasugerować?? Te kule przy kompasie magnetycznym służą do poprawki magnetycznej kompasu. Nazwa tych kul to „Bosmańskie jaja”, śmieszne, że?
Prawa kula (prawa burta) ma kolor zielony a lewa kula (lewa burta) ma kolor czerwony. Tak jak światła nawigacyjne. Myślę, że warto to poprawić.
Trzymam kciuki.
Vratko
Pozdrawiam
Pltnik Vratko

Kiji – Japoński torpedowiec
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Spokojnie, do Wielkanocy daleko, bosman zdązy pomalować jajka ;-)

A poważnie, to gratuluję świetnej roboty i życzę powodzenia aż do końca! Sam teraz kleję coś bardzo białego i wiem jaki to stres, żeby coś się nie pobrudziło... a brudzi się niestety...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Dzięki za miłe słowa. Zastanawiałem się właśnie co to za "kulki". Już Kat zasugerował mi zmianę kolorów co oczywiście uczynię.
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ