Krazownik rakietowy projektu 1123 - Moskwa - 1/600

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
wottek
Posty: 32
Rejestracja: pn wrz 20 2004, 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wottek »

Witam!

Do czego służyły takie śmigłowcowce?
Wiem, że jako lotnisko śmigłowców, ale do czego tak generalnie? Do szukania OP? Co to wogóle za okręty? Kiedy to to pływało?
Przepraszam za takie pytania ale ciekawi mnie to.

pozdrawiam
wottek
_____________
SBD-3 Dauntles
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

glownie krazowniki te sluzyly i sluza do zwalczania okretow podwodnych
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Post autor: Okonek »

ESP pisze:glownie krazowniki te sluzyly i sluza do zwalczania okretow podwodnych
Co do zadan jakie pelnily to sie zgadzam ale czy nadal pelnia to nie jestem pewien :roll:

Obrazek

Co do samych orginalow to poprosze kolege Grzegorza aby nam je troche przyblizyl :D
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Post autor: Okonek »

Czesc.
W budowie male postepy . Kadlub zostal w czesci podwodnej wyszpachlowany ale pokaze to pozniej bo cosik tam jeszcze musi przybyc . Po czesci podwodnej czas na poklady ale konstrukcja okretu nie pozwala na ich wklejenie zanim nie zostanie skonczony poklad rufowy .

Obrazek

Jak widac w orginale troche tam tego naupychali . Na pokladzie tym znajdziemy dwie lodzie motorowe , winde kotwiczna , sonar holowany oraz wszystko co potrzebne do jego opuszczania i wciagania wlacznie z winda tralowa . Moze w tym wypadku inaczej to sie nazywa ale konstrukcja podobna . Marynarz Misza robiac sobie fotke pamiatkowa pokazal nam jak wyglada czesc tego pokladu :D

Obrazek

W zestawie fototrawionym znalazlem czesci do odwzorowania kola prowdzacego line tralu . W obu pomostach po bokach tego kola musialem wyskrobac troche materialu aby zaglebic oske kola . Polaczenie burty z pokladem oraz wszystkie otwory przewidziane dla czesci z modelu , ktore zastapie fototrawkami zostaly zaszpachlowane . Aby tego dokonac obciolem obejme pokladu lotniczego . Czasami nie ma , ze boli bo musi bolec a tak bylo w tym przypadku :( ( Sorry za jakosc ale fotka robiona przy pomocy lupy )

Obrazek

Pomosty obok kola powinny znajdowac sie na wysokosci pokladu co niestety w modelu nie zostalo odwzorowane najlepiej . Poprawilem to dwiema plytkami z ramek po starych fototrawkach . Kierujac sie juz dalej tylko fotkami wykonalem od podstaw brame wysiegnika sonaru . Czesci z modelu nie nadawaly sie do niczego a w elementach fototrawinych mamy cos co go tylko po czesci przypomina . Czesc ta jest zbyt delikatna jak na podniesienie takiego sonaru . Brame te wykonalem z doszlifowanych do kwadratowego przekroju wykalaczek . Posklejalem w calosc a na tym zamocowalem za pomoca farby ( aby miec mozliwosc korektury ) elrment fototrawiony . To mial byc koniec na dzisiaj ale nie dal mi spokoju sam sonar . Gdzie tu wyskrobac cos co by go przynajmniej przypominalo w tej skali ? Hmmmmm......przeszukalem wiec swoje zasoby czesci pozostalych po roznych modelach i wpadly mi w lapki dwie rakiety od jakiegos samolotu w skali 1/144 . Pociolem , poskracalem , poskladalem i wyszlo cos co mozna w tej skali nazwac sonarem . Uffff... to na dzisiaj tyle :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Post autor: Okonek »

Czesc .
Na fotce z marynarzem Misza widac winde tralowa , o ktorej to zarowno w modelu jak i fototrawkach zapomniano . Sam pomost wykonalem z cienkiej , sztywnej foli a reling powstal po przycieciu takowego z 200-ki . Wal bebna to wytoczony patyczek . Jego oslony to tylne czesci do wyrzutnikow niekierowanych pociskow od smiglowca Mi--24 w 72-ce . Cos co imituje kozly tez znalazlem w w/w blaszce . Na koniec nawinolem na beben nic i otrzymalem ........ no wlasnie co mi wszlo :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

Post autor: Marcintosh »

Widach wlochale na tej nici. Czy nie lepiej byloby nawinac odpowiednij grubosci drut miedziany?
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Post autor: Okonek »

Marcintosh pisze:Widach wlochale na tej nici.
Mysle , ze farba zrobi swoje :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

Post autor: Marcintosh »

Tez mialem taka nadzieje malujac liny do Twardego, ktore najpierw zrobilem z nici. Wyszlo jeszcze gorzej niz przed malowaniem, wlochale zbily sie w gluty i calosc byla do wyrzucenia.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Post autor: Okonek »

Kurna jeszcze dzisiaj to sprawdze ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Fidel »

Przeciągnij Okonku nitkę Wikolem powinno pomóc na kudełki.
Ukończone: M 113 Fitter
Zablokowany