Bojowy Wóz Piechoty - BWP 1 [relacja z budowy]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Marcin, rozejrzyj się, czy nie masz w okolicy cyjanoakrylu w postaci żelu. Nie łapie on tak szybko i jest całkiem sporo czasu na dopasowanie klejonego elementu.

gulus
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć
Marcinie, Gulus słusznie radzi najlepiej kupić Super Atack Gel z Loctite , bardzo ułatwia pracę z blachami, co do lutowania to owszem stosuję tę metodę ale do elementów mniej skomplikowanych niż np. te osłony, które wcześniej pokazałem powód jest jeden podobnie jak przy spawaniu, mianowicie trudność ustawienia wszystkich elementów w płaszczyźnie na czas lutowania... ;-)

A teraz wracając do modelu: przybył falochron, reflektory i ich osłony, a także trochę poprawiłem spawy na lewej stronie kadłuba [lutownicą].

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jeszcze troche i nasz Huzar bedzie gotowy :D
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Dzisiaj udało mi się zrobić element, który w modelu opracowany był bardzo kiepsko mianowicie prowadnicę rakiety 9M14 "Malutka", powstała ona z cienkiego polistyrenu, najpierw wykonałem dwa ceowniki, które potem zostały połączone pręcikami polistyrenowymi. Musiałem poprawić ten element, ponieważ na wszystkich fotkach BWP-a jakie mam nie ma rakiety i widać doskonale prowadnicę. Mam nadzieję, że Grzegorz jako ekspert wypowie się w na temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy stosowano te rakiety, jakie miały kolor itp.

Tak wygląda oryginał:

Obrazek

Tak wygląda element z modelu:

Obrazek

Tak wygląda moja poprawka:

Obrazek

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Fidel... na dźwięk słowa ekspert dostaje dreszczy bo mam z jego wydźwiękiem złe skojarzenia... :-( (lepiej brzmi maniak albo ruso-maniak...hihihi) najpóźniej jutro dostaniesz paczkę ze zdjęciami...hm...okazuje się że w naszej armii są trzy schematy malowania tych rakiet... dwa bojowe i jedno ćwiczebne....
:-)
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Jak zwykle na Grzesiu można polegać jak na Zawiszy, pozdrawiam serdecznie... ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Kurcze...hm... Fidel uprzejmy jak mało który... hihihi czyżbyś skrywał jakiś model w zanadrzu i cosik ci do niego brakuje..... :-)))

PS. Zdjęcia i opis będą dzisiaj.....
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Pośpieszyłem się bo Fidelowi pewnie klej już wysycha w modelu...:-)

Hm...Dziwnie jest pisać zaczynając od słowa najczęściej, ale takie podejście będzie chyba najlepsze...
Najczęściej spotykanym malowaniem rakiet 9P14 w naszej armii jest malowanie czarne, zielone, i naturalny kolor aluminium, (jak kto woli to
biały....)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Wcześniej napisałem o dwóch bojowych i jednej ćwiczebnej, bo nie wziąłem zestawów przenośnych (walizkowe...), które to po ich wycofaniu przeniesiono na BWP-1 (wole nazwę BMP-1), brdm-2 AT-3 i częściowo na MI-2(na MI-2 zakładano wszystkie kolory...hm...) (BRDM-1 AT-3 wycofano stosunkowo wcześnie więc nie ma co ducha przeszłości wywoływać...)
Ćwiczebne są malowane na dwa kolory ...tył na zielono a przód na
czarno...

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Analogicznie były malowane te rakiety w innych krajach Układu Warszawskiego. W NRD z przewagą białego, u Czechosłowaków z przewagą zielonego...

Fidel rzekłbym że masz zagwozdkę, nie doradzam ani niczego nie sugeruję...Wybierz to co ci najlepiej pasuje....
Zdjęć z widokiem rakiety nad lufą mam dużo więcej , ale niestety nie można w stu procentach stwierdzić że kolor widoczny na nich jest na pewno taki jaki byłby oczekiwany przez nas...(złe oświetlenie, zdjęcia pod światło itp. Itd. ...)
:idea: :idea: :idea:
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Wiedziałem Grzesiu, że mogę na Ciebie liczyć... Co do kolorku rakiety to jeszcze nie zdecydowałem na 100%, ale przychylam się raczej do czarnej wersji.

Cóż po tym jak ostatnio Marcin podniósł mi ciśnienie w związku z tym, że wyloty osłon posiadają nie tę grubość i kształt postanowiłem coś wykombinować... Od razu chcę wyjaśnić, że pierwszy element z prawej strony ma odklejony dolny płaskownik [urwał się skubaniec jak robiłem fotkę... ;-)] Myślę, że teraz te elementy są OK.

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Fidel pisze:Cóż po tym jak ostatnio Marcin podniósł mi ciśnienie

Oops! Nie chcialem nikomu podnosic cisnienia :oops:
Nastepnym razem ugryze sie w jezyk ;-)
Ostatnio zmieniony ndz lis 06 2005, 14:09 przez Marcintosh, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ