Monitor II wojny światowej w budowie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Mam dylemat. Właśnie wszedłem w posiadanie planów HMS Roberts. I okazuje się, że część podwodna oraz bomble wyglądają trochę inaczej niż w planach którymi do tej pory się posługiwałem. I teraz nie wiem którymi mam się posłużyć gdy będę odtwarzał kadłub. Jestem otwarty na propozycje.
Szczególnie martwi mnie rozdźwięk pomiędzy tym co sklejam i pokazuję na forum, a tym co zostaje w moim archiwum i co być może udostępnię innym.
Niedługo nowe zdjęcia. :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Może oba monitory różniły się w większym stopniu? Nie pozostaje Ci nic innego, jak korzystać z fotek oryginału, albo wzorować się na jednych planach.

gulus
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

czy chodzi Ci o dziobową część ?? Widziałem taki model w 1/100 , różnił się właśnie dziobem .
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Żeby rozjaśnić trochę sprawę. Tak wyglądają przekroje:
HMS Abercrombie
Obrazek
HMS Roberts
Obrazek
Osobiście uważam, że prawdziwsze są te drugie. Inny dziób o którym pisał ssebitro, oraz zupełnie inna rufa.
Pytanie dalej jest aktualne , które wykożystać. Wydaje mi się jednak, że prawda historyczna zwycięży i powstanie nowy kadłub ( i tak miał powstać) tylko, że będę zaczynał od zera. Przy okazji może ktoś ma lepsze oczy, jak powinien wyglądać pokład na dziobie zaokrąglony jak teraz, czy jednak w szpic, bo przyznam się, że mam pewne wątpliwości. :lol: :cool:
Obrazek
muzzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: muzzy »

Jeśli ja miałbym się sugerować to raczej wybrałbym te późniejsze plany czyli kadłub wg HMS ROBERTS ale to moja subiektywna opinia. Pom-pomy mam nadzieję że dziś wyjdą później praca nad poczwórnymi...i oerlikony pojedyńcze i podwójne czekają na swoją kolej:-)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

hms roberts budowany był po abercombie (albo odwrotnie) i z tego co wyczytałem w MSIO chyba, to były między nimi jakieś różnice.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
muzzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: muzzy »

Różnice owszem były ale jako jednostki bliźniacze kadłuby raczej miały takie same jeśli chodzi zaś o wyposażenie to się różniły... Kadłubek pom-pomy wyjdą jutro.... za dużo pracy za mało czasu...

muzzy
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Model który widziałem miał dziób zbliżony do planu nr 2 , nawet więcej ta "buła' w podwodnej części zachodziła nawet na dziób , model widziałem kiedyś przez przypadek w Anglii , więc możliwe że został wykonany w/g planów z "pierwszej ręki " :roll:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Dawno nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że prace utknęły. Jest już gotowy szkielet nowej wersji. Nastąpiły pewne zmiany konstrukcyjne wymuszone kształtem wręg oraz uproszczeniem prac. :idea:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
muzzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: muzzy »

Napisz mi składowe w cmyku dla pompomow to ci wysle od razu gotowy plik z 8
ODPOWIEDZ