Program ?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Marcintosh pisze:Andrzej tajemniczo pisze... Co skalowac, po co , na czym?
Hmmmm....moze nie do konca sie jasno wyrazilem ...no wiec Marcinku jesli mam plan w skali 1/72 a mam zamiar go powiekszyc do 1/32 to wiadomo , ze mi sie nie zmiesci na jednej kartce. Program musi to podzielic na pare kartek aby to pozniej skleic . Dotyczy to tez skalowania w druga strone np. z 48-ki w 72-ke itd. Daje funkcje np. powieksz o 1,52 % i drukuj jako plakat wiec mi to powiekszy i rozwali na cztery powiedzmy strony . Mialem kiedys taki program ale niestety po przejsciu z win.98 na XP przestal mi chodzic . Potem mi gdzies przepadl i nie odnalazl sie do dzisiaj . Nazwy nie pamietam ale byl super . :cry:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
orastem
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 08 2003, 21:14
Lokalizacja: Southampton

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orastem »

IrfanView - fantastyczny programik, z mnostwem opcji edycji obrazka (i wydruku) i bardzo szybki. Doskonala przegladarka zdjec - zanim sie Photoshop, czy inne piractwo otworzy to w tu juz konczysz przegladac.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Andrzej,
W takim razie najprosciej ci to bedzie skalowac w jakims programie i drukowac na 100% wielkosci wydruku. Tak jak Stillman napisal, jezeli nie masz porzadnej drukarki ze sprzetowym PostScriptem, to wynik moze byc troche nieprzewidywalny.
Jezeli Twoje plany, to sa bitmapy, to albo mozesz je przeskalowac w Photoshopie. W ImgeSize masz do wyboru, wielkosc w pikselach lub innych jednostkach lub w procentach. Problem z Photoshopem polega na tym, ze nie jest latwo w nim dzielic wydruku na poszczegolne strony.
Ja przeskalowalbym w PS obraz do wymiaru jaki potrzebuje, nastepnie zaimportowalbym TIFFa lub EPSa do Quarka, InDesigna lub Illustratora i w jednym z tych programow zadal dzielenie na kartki. W kazdym z tym programow jest to proste jak drut. Nie wiem czy masz Illustratora, jezeli tak, to moge Ci opisac jak latwo dzielic dokument na kartki do wydruku.
Ewa
Posty: 113
Rejestracja: pn lut 09 2004, 20:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa »

Myślę,że wszystkie Twoje marzenia może spełnić Corel PHOTO-PAINT w podglądzie wydruku wchodząc w opcje masz takie możliwości jak na zrzucie ekranu poniżej

Obrazek
ODPOWIEDZ