Nowe czasopismo MODELARSTWO OKRĘTOWE

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam !

Ze swej strony proponuję Szanownej Redakcji żeby wieloma "specyficznymi" opiniami , tymi co już są a także tymi które z pewnością niebawem nastąpią , przejmować się... w sposób umiarkowany .
Stosować użyteczne narzędzie zwane czasem durszlakiem , cedzitkiem oraz innym także nazewnictwem objęte .

Nie ulegać żądaniom filantropii , nie analizować zbyt głęboko tzw. "bolączek finansowych" , nie obawiać się konkurencji ze strony wspaniałych obcojęzycznych czasopism i innych powtarząjacych się lamentow / których można spodziewać się z oczywistych i dawno rozeznanych kierunków / .
Działań tak przewidywalnych i powtarzanych schematycznie że aż nudnych .
Nie dajcie się "wylewać z kąpielą " tym którzy miast doceniać inicjatywy z samej czynności "wylewania" - "oblewania" - "olewania" starają sie uczynić główną siłę napędową swych internetowych dzialań .... takie hobby swoiste . Dominujące .

Ponieważ już nieco rozeznałem kulisy przedsięwzięcia to też całym sercem jestem z Wami . Choć żem nie "marynarz" ... :usmiech:
Zapewniam że środowisko modelarzy , zwłaszcza okrętowych , przyjmuje fakt powstania waszej inicjatywy z zadowoleniem ... :usmiech: ... też już rozeznałem .

Wiecej pisał nie będę bo to nie ma sensu . Poczekam do chwili kiedy : kupię , siądę i poprzeglądam .

Nie dajcie sie zwariować i róbcie swoje . Sitko i ... :papa:
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 71
Rejestracja: pt kwie 04 2003, 13:36
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacGregor »

A ja mam pytanie do Grzegorza i Marcintosha.
Proszę wymienić mi tytuły czasopism poświęconych WYŁĄCZNIE modelarstwu okrętowemu, które były lub są wydawane w Polsce.
Podkreślam - WYŁĄCZNIE MODELARSTWU OKRĘTOWEMU!
Molzey

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Molzey »

Brawo! Bardzo fajnie ,że coś takiego powstało.Pełne poparcie ludu pracującego miast i wsi ;)
A co do pana "grzegorza".....hmmmm prosta internetowa zasada -"NIE KARMIĆ TROLLA !!!"
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

:spoko:
Ostatnio zmieniony pn lis 14 2005, 12:54 przez Marcintosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Również popieram powstanie takiego periodyku i jeżeli będzie na odpowiednim poziomie to stanę się jego stałym odbiorcom. Resztę najlepiej skwitował Wujek Andrzej i podpisuje sie pod tym obiema rękami.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Pitt35
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 12 2005, 17:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pitt35 »

Witam
Czekam niecierpliwie na ukazanie się pierwszego numeru. Jak redakcja będzie trzymać poziom czasopisma to będę je chętnie kupować. Zgadzam się z tym co napisał Jeta i Wujek Andrzej. Nie przejmować się złośliwymi uwagami i oglądać na innych tylko robić swoje i dążyć do celu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 71
Rejestracja: pt kwie 04 2003, 13:36
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacGregor »

Marcintosh - Modelarz w 80% okrętowy? (lub "statkowy")? I to jest ten argument?
MODELARZ co najwyzej w 30-40% jest okrętowy, ale daleko mu do 100%.
Nie mam jednak zamiaru Ciebie do czegokolwiek przekonywć, jak każdy masz prawo do własnego zdania.

Byłbym zobowiązany, gdyby osoby wypowiadające się na tym forum przeszły do meritum, na przykład sprecyzowania jasno i dokładnie swoich oczekiwań w stosunku do magazynu, określenia jaki to poziom byłby uznany za wysoki, jakiego rodzaju rysunki, plany, zdjęcia i materiały powinny się pojawiać w kolejnych numerach. Oczekujemy konstruktywnej dyskusji, bowiem nie mamy zamiaru działać w oderwaniu od zapotrzebowania modelarzy okrętowych w Polsce, chcemy dawać to, na co czekają, czego próżno szukają gdzie indziej. Oczekujemy konkretnych propozycji i zapraszamy do współpracy tych wszystkich, krórzy chcieliby coś napisać, narysować zaprezentować swoją pracę - bo nasze łamy są otwarte!

Mydło i powidło? Nie sądzę, by na 40 stron magazynu nie było czegoś interesującego dla każdego modelarza "statkowo-okrętowego". Pierwszy numer z całą pewnością będzie swego rodzaju eksperymentem. Kolejne numery pokażą, co warto dodać, co wyrzucić, z czego zrezygnowac a co rozbudować. I dyskusji na ten temat bardzo oczekujemy...
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

OK. Przekonales mnie. Wycofuje swoje niestosowne uwagi. Zycze spektakularnych sukcesow.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Pomysł uważam za dobry - sensowność pomysłu oszacuje rynek :)
Jako że na rynku jest gazetka podobna - z tym że "lotnicza" i się sprzedaje, wydaje mi się że "okrętowa" też się będzie sprzedawała.
Ze swojej strony mogę tylko prosić o "czytelne piśmiennictwo" nie tak jak w wielu kolorowych gazetach gdzie tekst jest różnokolorowy na różnokolorowym tle... i człowiek przechodzi męki gdy musi coś przeczytać :(
oraz o stopniowanie ilości zdjęć, ew. dopisek że reszta zdjęć na stronie internetowej - chciałbym żeby strona "żyła" tak jak i wydanie papierowe swoim życiem :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Cześć,

wydaje mi się, że cała ta dyskusja jest trochę bezprzedmiotowa, bo najpierw trzeba mieć coś w ręce, by to ocenić.. Dlatego nie szczędzę słów zachęty dla tej inicjatywy - tym bardziej, że ja jestem wyłącznie okrętowy.. A osoba MacGregora gwarantuje naprawdę wysoki poziom zamieszczanych materiałów.

Życzę powodzenia i czekam na pierwszy numer:)
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
ODPOWIEDZ