T-80 + diorama

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Hm... No „kurde” nie szczęści się tobie z tym T-80...

Dwie sprawy... T-80BV jeśli chcesz wiernie oddać realia makiety z Miasta Moskwy z lat 91-93 (pucz i szturm na parlament...) nie może występować w takim malowaniu...Okręgi wojskowe niejako nanosiły swoje regionalne kamuflaże (włącznie z tymi jednostkami które były wycofane z NRD, i pozostałych krajów sypiącego się układu...) , i BV powinien w tych latach w okręgu Moskiewskim występować w jednolitym zielonym kamuflażu....

Druga to, to że w zasadzie na wszystkich zdjęciach jakie posiadam w zamieszkach w Moskwie uczestniczy jednostka wycofana z NRD im marsz. Malinowskiego (odznaczona orderami Kutuzowa i Suworowa...), i niestety nie posiadała ona na stanie T-80 BV tylko T-80U UD... no i faktycznie czołgi te były malowane w trójbarwny kamuflaż z naniesieniem na jednolitą zieleń plam szarych i czarnych...

Poszperam jeszcze.....
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Hihihi samo życie :D . To niebiesko-rudo-zielone kamo to raczej nie do warunków Moskiewskich - tak jak pisałem parę postów wcześniej zastanawiam się nad zrobieniem innego T-80. Ten w 1:72 pozostaje bez zmian w kamo, no chyba że ktoś ma jakieś niepotrzebne kalki które mógłbym wykorzystać - to wtedy na pewno go przemaluje i poprawie. Pozatym nie czuje się tak mocny aby podorabiać te wszystkie brakujące płytki pancerza.Ten wariant BV to myślałem zrobić jeszcze w wersji z NRD lub już po przebazowaniu do Rosji. Czyli mniej więcej tak jak to w relacji Fidela było. Ja wiem że to będzie już drugi taki sam czołg ale to kamo jest całkiem ładne :D .
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Moskwa 1991 ...

Obrazek

Moskwa 1993...

Obrazek

T-80BV z tego okresu...

Obrazek

:idea: :idea: :idea:
ODPOWIEDZ