Nowe czasopismo MODELARSTWO OKRĘTOWE

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 07 2005, 23:18
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

grzegorz: listę osób współpracujących na stałe z "MO" zobaczysz na stronie redakcyjnej 1 numeru.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Ja nie mogę zrozumieć tych z Was którzy dopominają się niższej ceny, składu redakcji, narzucają terminy wydania itp. bzdurne żądania. Składajcie merytorycznie uzasadnione życzenia co do zawartości a nie się napinacie i hałasujecie jak goryle w puszczy.
Wyjdzie pismo to kupicie lub nie, czy wam się wydaje że na tym forum są wszyscy modelarze w Polsce i każdy ma prawo żądać by się do jego zachcianek redakcja dopasowała.
Proszę bardzo skrzyknijcie się i załóżcie własne pismo i będziecie pisać co się wam podoba i jak wam się podoba i rozdawać je sobie za darmo. Ja jako użytkownik tego forum mam już dosyć wysłuchiwania waszego płaczu i lamentów, można odnieść wrażenie że co niektórzy maja jakieś poważne problemy z samym sobą.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Piterski...Nie mam urazy, użyłeś fajnego zwrotu o gorylach...hihihihih

PS. (do innych...hihihi)Chyba niektórzy modelarze nie wytrzymują ciśnienia stresu, pisania na forach... Humor i spokój to nie jest przywilej dla bogatych.... Umiar w ocenie innego zdania to także nie jest towar deficytowy przynależny myślącym...Więc wyzbądźcie się prywatnych wycieczek pod moim adresem....:-)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Tomasz D. , Piterski itp. ... :usmiech:

Coś w tym jest co piszecie i jest o czym myśleć . Czytając te Fora różne wyzbywam się kompleksów odnośnie proporcji w jakości umieszczanych osobiście wpisów . Dzielę je na takie które w czymś komuś pomagają oraz te które za cel stawiają sobie kogoś "wygwizdanie" .

I co ? Ano coraz trudniej się powstrzymywać . A tak sobie obiecywałem ... kurna .

Jako komentarz postępowania zachowań o jakich piszecie i na tą intencję pozwoliłem sobie zmienić podpis pod postem . On oddaje mój obecny stan emocjonalny . To refren pewnej piosenki satyrycznej oddającej to o czym pisał Jeta ...
Awatar użytkownika
Mariusz S.
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 19:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz S. »

Ja popieram tą inicjatywę wydawniczą , napewno nie przejdę obok niej obojętnie. Swoje uwagi, pozytywne lub krytyczne umieszczę po obejrzeniu/zakupieniu pierwszego numeru. Ale żeby nie było tak pięknie to i ja się do czegoś "przywalę", szanowna redakcio "MO" skrót nazwy macie z poprzedniej epoki i na dodatek źle się kojarzy ;-)
Molzey

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Molzey »

Skrót jest ok :D Gorzej by było ,gdyby pismo nazywało się
Parowce i Statki.... :twisted:
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

:D

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 71
Rejestracja: pt kwie 04 2003, 13:36
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacGregor »

Spotkałem się już z zarzutem, że "MO" to jakby odwrócić literki - będzie "OW", czyli "Okręty Wojenne", a więc na pewno będziemy zajmować się tylko okrętami wojennymi! Owszem, tak będzie w dużym stopniu, bowiem to jednak wciąż okręty wojenne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, więszym niż jednostki cywilne. Nie mniej jednak będziemy starali się zachować jakąś sensowną równowagę. Nie bez znaczenia będą wszelkie uwagi merytoryczne po wydaniu 1, 2 czy dalszych numerów. Nie ma tak dobrze, że w pierwszym numerze zmieszczą się wszystkie materiały, jakie chcielibyśmy, by były i takie, które zadowoliłyby dokładnie wszystkich...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

To już drobna przesada z tym odwracaniem liter. A co do zmieszczenia się materiałów, to czy przewidziane jest rozrośnięcie się objętości MO?
Pozdrawiam
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 07 2005, 23:18
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

Nasz kolega poruszył na czarnym forum kwestie zszycia wkładki, czy nie może być luzem aby nie rozwalać pisma podczas jej wyjęcia.

Nie możemy wkładki dać luzem bo w Empik-u ona zginie od razu :( ale po rozmowach z drukarnią postanowiliśmy, że całe czasopismo będzie (bez wkładki) zszyte normalnie dwiema bocznymi zszywkami, a potem doszyta będzie wkładka w środku jedną środkową zszywką (przez wszystko czyli pismo+wkładka). Wystarczy tę zszywkę wyjąć aby wkłądka wypadła, a same pismo było stabilne czyli zszyte w sposób normalny (2 pozostałe zszywki boczne).
Jest to najbadziej optymalna metoda naszym zdaniem.
:)
ODPOWIEDZ