T-34\85 mój pierwszy model :)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
kruk123

T-34\85 mój pierwszy model :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kruk123 »

Kupiłem i skleilem T-34 firmy ZVEZDA . To muj pierwszy model więc jest troszke błedów chcem wstawić jego zdjęcia ale nie umiem jak to zrobić?? Jak wstawie je to zadam wam pare pytań :) [/list]
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Litości, nawet trzynastolatków uczą języka polskiego. Może nie chodzisz do szkoły? Jest na forum opcja sprawdzenie pisowni, skorzystaj z niej, to nie boli.

Żeby wstawiać fotografie, o ile są tego warte, trzeba skorzystać z serwerów zewnętrznych. Wielokrotnie była o tym mowa na forum, pewnie przeoczyłeś to, bo zapewne czytałeś trochę posty, zanim sam coś napisałeś?

gulus
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

czy warte czy nie warte to i tak trzeba wstawić zdjęcia> albo, żeby zyskać rady, lub, żeby po prostu się pochwalić...
Obrazek
kruk123

zdjecia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kruk123 »

A oto zdjęcia mojego czołgu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz chciałbym was prosić o to żebyście skomentowali mój czołg powiedzieli jakie są błedy , co zrobiłem nawet dobrze i co mam zrobić żeby chociaż troche wyglądał jak te T-34
Obrazek
Awatar użytkownika
Quendi
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 04 2005, 12:29
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Quendi »

Tak na pierwszy rzut oka model wydaje się całkiem przyzwoicie wykonany. Domyślam się, że malowałeś go pędzlem, na co wskazuje niejednorodne położenie koloru (chyba, że fotki przekłamują). Fajnie, że chciałbyś osiągnąć w malowaniu taki poziom jak na ostatnim zdjęciu. Miej jednak na uwadze, że nanoszenie na model śladów użytkowania, zużycia, brudu itd. wymaga naprawdę dużych umiejętności i wiąże się z dużym doświadczeniem modelarskim. Te umiejętności nabywa się po wielu zepsutych modelach, godzinach ślęczenia nad każdym waloryzowanym kawałkiem modelu. Mając na uwadze, że to twoje pierwsze próby w modelarstwie radzę próbuj, eksperymentuj, a na pewno kiedyś osiągniesz poziom mistrzów. Teraz pamiętaj, że aby zdobyć Mont Everest, trzeba się najpierw wleźć na mniejsze góry. Życzę powodzenia.
Mało casu kruca bomba, mało casu.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Całkiem przyzwoicie, jak na pierwszy model. Żeby zrobić model, jak na oststniej fotce, musisz zrobić kilka modeli czysto, dokładnie oszlifowanych, żeby nie widać było łaczenia części, połączyć dokładnie gąsienice, dokładnie pomalować model (brudzenie, w większości przypadków, podkreśla błędy w klejeniu, a nie je ukrywa). Oglądać wiele, wiele skończonych modeli. Oglądać wiele, wiele , wiele fotek oryginału.

Poszukaj na początek o kładzeniu kalkomanii, pomoże Ci to uniknąć efektu srebrzenia w następnym modelu.

Co będzie następne?

gulus
Awatar użytkownika
spike
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 20:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spike »

Witam

Na pierwszy rzut oka to nasuwają mi się takie wnioski
- niedokładne malowanie
- śledy kleju
- kalkomanie
- łączenie gąsienic
- malowanie gąsienic
- liny holownicze
To wszystko musiało by iść do poprawki i staraj się nad tym popracować.

Następny etap to ślady eksploatacji i inne.

pozdrawiam
Obrazek
PANCERKA II wojny w 1/35
Obrazek
ODPOWIEDZ