Relacja z budowy U.S.S. "SARATOGA CVA60" fly model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

:spoko: Jak już nie będziesz się mógł doczekac efektu końcowego to TU masz kilka fajnych zdjęciówek tej deski do prasowania :razz:
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Podkłady jak zatem podklejone i wycięte na 2,5mm tekturze, teraz czeka je ten sam zabieg. Muszę przyznać że wycięte pokłady robią wrażenie niesamowite głównie swą wielkością. Jutro na spokojnie zaczynam sobie projektować hangary i tu mam pytanko czy ma ktoś jakieś zdjęcia jak wyglądają takie hangary czy to są poszczególne garaże przy każdej z wind, czy to jest duża hala?
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

lukasz84 pisze: Jutro na spokojnie zaczynam sobie projektować hangary i tu mam pytanko czy ma ktoś jakieś zdjęcia jak wyglądają takie hangary czy to są poszczególne garaże przy każdej z wind, czy to jest duża hala?
Wybacz, ale uważam, iż osoba, która podejmuje się takiego zadania jak budowa lotniskowca powinna znać odpowiedz na to pytanie!! :shock:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
tomsiu
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 25 2005, 13:45
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomsiu »

a znasz takie przyslowie "kto pyta nie bladzi?". Jesli ci tak brdzo jego niewiedza przeszkadza to nie zagladaj do tego tematu a tym bardziej nie wypowiadaj sie jesli nie masz do powiedzenia czegos co moglo by pomoc w odtworzeniu tego giganta.
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Drogi kolego Jari ja już mówiłem że okręty to nie moja dziedzina, a tylko taka odskocznia od mojej pasji którą są ciężarówki, autobusy itp. Więc moje informacje na temat okrętów, lotniskowców jest nie wielka powiedział bym że znikoma, a jeżeli moje pytanie cię tak zirytowało to przykro mi.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

lukasz84 pisze:Drogi kolego Jari ja już mówiłem że okręty to nie moja dziedzina, a tylko taka odskocznia od mojej pasji którą są ciężarówki, autobusy itp. Więc moje informacje na temat okrętów, lotniskowców jest nie wielka powiedział bym że znikoma, a jeżeli moje pytanie cię tak zirytowało to przykro mi.
Nie zirytowało mnie, bo sam wole pancerkę niż szkutnictwo a obecnie ślęczę nad Bellau wood (to również odskocznia). Po prostu myślałem ze skoro to nie twoja dziedzina to zapragniesz poznać ten okręt i zapoznasz się z jego architekturą, która pozwoli ci lepiej wykonać jego model. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam nie miałem takiego zamiaru.
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
modelarz1984
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 25 2005, 0:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarz1984 »

Wydaje mi się że to jest większa hala pod pokładem ale jaka dokładnie to ci nie powiem najlepiej jak by się wypowiedział Origami on pewnie wie.
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

jest to jedna hala ciagnaca sie przez prawie caly okret (ok 75% dlugosci) - wszystkie windy maja do niej dostep
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Jest dokładnie, jak pisze ESP. Ja tylko dorzucę jeszcze fotkę ukazującą stan hangaru na dzień obecny.
Obrazek
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Dziś rozpoczołem szpachlowanie kadłubu ponad tydzień odczekany nic już nie rośąnie więc myśle że pora zaczynać, wstępnie zaczołem szpachlować szpachlą akrylową by zakryć większe dziury, po oszlifowaniu będe szpachlował szpachlą o której mówiłem wcześniej. Zdjęcia postaram się wrzucić jutro najpóźniej w środe jak będzie to przypominać coś.

rozpocząłem, szpachlowanie kadłuba, rośnie, zacząłem
ODPOWIEDZ