BRDM - 1 - Relacja remontowa

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Malowania ciąg dalszy, zostały nałożone kalki z Ynota i tu mam prośbę do forumowiczów, próbuję ustalić co to za godło i w jakiej jednostce było używane, instrukcja Ynota podaje, że to malowanie z lat 60-tych, LWP i tyle, nie ma słowa o jednostce itd. a mi by bardzo zależało na ustaleniu tego ;-) . Widać także, że rozpocząłem proces przybrudzenia, model będzie raczej czysty, ale uznałem, że koła trzeba trochę pobrudzić i użyłem do tego celu pigmentów CMK-a "jasna ziemia" i "ciemny kurz", wyszło jak widać na fotkach... ;-)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Klasa jak zwykle :D Kalki wygladaja jak bys je sam malowal :spoko:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

eeeeeee bomba. i taki off topicowe pytanie, znacie jakies dobre publikacje na temat pojazdow uzywanych przez wojsko polskie?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

jak sie nie myle to takie odznaczenie widziałem w ksiazce "Na Poligonie i na Defiladzie" model pikny
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Sokole, sprawdź w tej książce, bo jej niestety nie posiadam, jaki jest podpis pod fotografią, bo może jest podana tam jednostka. Cieszę się, że model się podoba nie jest jeszcze skończony proces malowania i brakuje kilku detali. Dzisiaj zrobię zapuszczenie farbą olejna Brown Vandyck rozcieńczoną w rozp. White Spirit. Powinno to dać a efekcie delikatne podkreślenie drobnych detali, których na modelu jest całkiem sporo ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Fidelku książke oddałem tydzień temu, ale jak bede jechał do znajomego co ma ta ksiazke to zobacze przypominam sobie że takie odznaczenie było też na skocie
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Pawel popros Kierownika . Jasiu ma ta ksiazke :niepowiem:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Fidel...Nie ma pod fotografią żadnego opisu za wyjątkiem...BRDM w marszu, i BRDM w ukryciu polowym... Na zdjęciach w tej książce w ogóle nie ma oznaczeń a żubr jest tylko na rysunkach, nad żubrem jest litera „A”...
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Skoro nie ma żadnego odzewu w sprawie oznaczenia, to przedstawię to co mi udało się ustalić dzięki dużej pomocy Gulusa. A więc tak na 90% BRDM, który zrobiłem pochodzi z 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej z Opola na potwierdzenie tego mam odznakę jednostki, a także relację mojego ojca, który służył w tej jednostce.

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Fidel z tego, co wiem to nad żubrem powinna być, „10” aby pochodził on z tej nieistniejącej już jednostki. Wiem, bo służył w niej mój świętej pamięci ojciec jako saper.
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
ODPOWIEDZ