F6F-5 Hellcat [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Dziękuję Obrazek
- mobilizujesz mnie jeszcze bardziej ;-)
Obrazek
petbuc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petbuc »

no co z tą jakże wspaniałą relacją?
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

No to jest tak:
ogarnął mnie najpierw WIELKI, wielgaśny leń! Postanowiłem zrobić porządki na kompie i odkryłem, że zainstalowaną mam jeszcze grę CFS2 Pacific fighters (grałem namiętnie przed 2-3 laty) ... i się zaczęło. Zestrzeliłem kontrolnie 2 Oskary i ... wpadłem. Jak dorosnę to przestanę robić takie durne rzeczy :D
Ale KONIEC! zarzucam to i obiecuję, że jutro wieczorem zabieram się za stateczniki poziome.
A może ktoś chce przez net pograć ? :zeby:
Obrazek
Grabarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabarz »

Ja niestety nie posiadam tej gry:D a chetnie bym sobie pogral;) czekam na dalsze efeky pracy:] pozdrawiam
stewe24
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 30 2005, 20:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stewe24 »

taki off topic:

lepsza od wspomnianej gry jest Pacific Fighters (ostatni i najlepszy dodatek do il2 sturmowik)
chociaz cfs2 tez fajny ale juz troszke leciwy...
:(
yrc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yrc »

Gienek pisze:No to jest tak:
ogarnął mnie najpierw WIELKI, wielgaśny leń! Postanowiłem zrobić porządki na kompie i odkryłem, że zainstalowaną mam jeszcze grę CFS2 Pacific fighters (grałem namiętnie przed 2-3 laty) ... i się zaczęło. Zestrzeliłem kontrolnie 2 Oskary i ... wpadłem. Jak dorosnę to przestanę robić takie durne rzeczy :D
Ale KONIEC! zarzucam to i obiecuję, że jutro wieczorem zabieram się za stateczniki poziome.
A może ktoś chce przez net pograć ? :zeby:
prosze nie leniuchowac :razz: , bo mam zamiar robic 109 ta sama metoda :twisted:
Kierołffca
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 05 2005, 17:45
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kierołffca »

Ja również czekam na następne modelarskie nowinki . Swoją drogą taki offtopic o PF mógł by być nawet ciekawy :) .
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Gienek pisze:... i odkryłem, że zainstalowaną mam jeszcze grę CFS2 Pacific fighters (grałem namiętnie przed 2-3 laty) ... i się zaczęło.
Już my się Cię przypilnujemy. ;-)

Ja wróciłem właśnie ze sklepu z "Close Combat - First to fight" i też będę musiał wykazać silna wolę. :D
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Stateczniki poziome wykonane według zasad modeli kartonowych nie sprawdziłyby się. Zwyczajnie po oklejeniu folią nie dałyby się nitować. Dlatego zostały wykonane od podstaw. Według planów wyciąłem 4 żebra i 2 dzwigary (na 1 sztukę) z kartonu plus tylne wzmocnienie z otworami - z cienkiego, zaimprgnowanego papieru. Krawędź natarcia z listewki balsowej (czy już pora wywalić mnie do działu New technologia ... ? ;-) ).
Całość okleiłem cienkim papierem i "zaimpregnowałem" klejem cyjanoakrylowym (stery będą lekko opuszczone dlatego wnętrze statecznika widoczne przez otwory pomalowałem na właściwy kolor).
Kolorek na zewnątrz dość dziwny ale ten "wpadł mi pod rękę" - pokazał za to parę nierówności i na to odrobina szpachli. Jutro folia alu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
yrc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yrc »

beautiful. :)

mam pytanie jaką grubość ma folia alum. ktorą oklejasz ?
ODPOWIEDZ