Szukam zdjęć Pancernika YAMASHIRO

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Właśnie o cos takiego mi chodziło wielkie dzięki. Masz może Tomku więcej tych rysunków, że się nieśmiało zapytam?
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ten rysunek pochodzi z Profili morskich numer 11.
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

Tomek D.: o co chodzi z tym Fuso 1:200?
Czyżbyś miał jakieś przecieki?
Żur
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 18 2005, 10:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Żur »

Pciuch, miło mi że jeszcze kilka osób bawi się w zapomnianą skalę 1:300. Też jestem jej fanem, głównie z powodu małej ilości miejsca, jaką zajmują modele. A uszczegółowić można ją prawie tak samo jak 1:200...

Wracając do Yamashiro to chyba najbardziej przydatne dla ciebie byłoby to:
http://www.hlj.com/product/GAKPW-30

Są tam zdjęcia okrętu i fragmenty planów stoczniowych. Są też zdjęcia świetnego modelu Yamashiro w 1:200.

Tylko nie wiem czy mając tą ksiązkę skończyłbyś model z AH. Jest bardzo ubogi i ma masę niezgodności z oryginałem. Mam ten model sklejony i co teraz widzę, to np. ma zły kształt wież artylerii głównej, czy też tył nadbódówki w modelu występuje jako płaski element, w rzeczywistości był o wiele bardziej urozmaicony. Gdybyś zaczął wdawać się w szczegóły, to równie dobrze mógłbyś zaprojektować ten model od nowa. Moim zdaniem albo odpuść sobie ten model, albo sklej go tak jak jest w wycinance i nie szukaj lepszych planów, bo tylko zepsujesz sobie humor.
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Postanowiłem zamieścić tutaj przydatne plany oraz zdjęcia pancernika Yamashiro, które znalazłem. Myślę, że przydadzą się one komuś, a może ktoś ma jeszcze więcej tego typu pomocy i też coś tu zamieści. Zobaczymy jak się to rozwinie. Jeśli mi się uda to może w przyszłym tygodniu rozpocznę relację z budowy modelu wyżej wymienionego pancernika. Zależne to jest niestety od tego czy uda mi się rozrysować wręgi. Chciałem również nadmienić, iż relację z budowy Pancernika Musashi będę też kontynuował

Dobra koniec gadki zaczniemy od zdjęć pancernika sprzed przebudowy i po przebudowach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po zdjęciach pora na jakieś rysunki niewiele tego, ale trochę jest.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I takie małe porównanie Fuso i Yamashiro
Obrazek Obrazek

No i przyszedł czas na drobnice

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz zdjęcia artylerii głównej nie jestem pewien czy są to zdjęcia akurat Yamashiro, ale z tego co wiem wierze artylerii głównej były do siebie bardzo podobne w okrętach japońskich o ile nie takie same.

Obrazek Obrazek

Zamieszczę jeszcze taką małą komputerową ciekawostkę nie jest to Yamashiro tylko Fuso, ale może się także przydać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Tomku więcej pytań nie mam. (oczywiście związanych z tym tematem) :D

Żur – ano przydało by się, tylko to niestety kosztuje a ja, jakie duże mam mieszkanie takie i fundusze niestety.
Apropo modelu to masz rację. Niestety wybierając tą skale decydujesz się z zasady na słabo opracowane modele, a pozatym bawi mnie poprawianie starych opracowań a szczerze mówiąc to nie mam wyjścia, bo nowych niestety NIE MA!!!!!!.
:cry:
I jeszcze jedno rzuciło mi się w me oczęta. Na komputerowym rysunku widać dodatkowe bąble przeciwtorpedowe. Na rysunku, który ty zamieściłeś Tomku takowych nie ma. Jestem raczej za tym, że ich nie było, ale ciekawi mnie co wy na ten temat myślicie.
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Żur
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 18 2005, 10:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Żur »

Mogę spojrzeć w tego Gakkena i zobaczyć jak tam narysowane są wręgi. Ale nieważne czy były jedne czy dwa bąble p-torp, w modelu AH nie ma żadnych. Czyli będziesz musiał wykreślić cały kadłub od nowa. Taki kształt to duże wyzwanie, życzę powodzenia.

Ano w 1:300 nic nie ma, ale coś tam może niedługo będzie. Interesuje cię tylko flota japońska, czy brytyjczyk też może być?
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Zgadza się w opracowaniu Halińskiego nie ma bąbli przeciwtorpedowych, mało tego nie posiadam wszystkich wręg tego okrętu, więc czeka mnie niezła jazda :D
Cały kadłub mam zamiar zrobić od podstaw nie wiem nawet czy uda się wykorzystać elementy wycinanki, a jeśli nawet to w bardzo ograniczonym stopniu.
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Żur
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 18 2005, 10:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Żur »

Niestety w tym Gakkenie nie ma wręg Yamashiro. Pozostaje nadzieja, że są w planach z Miyukikkai , niestety ja ich nie mam. Natomiast na zdjęciach modelu widać tylko, że był jakiś bąbel p-torp poniżej linii wodnej i miał inny kształt niż na Fuso. Czyli model z AH nie jest aż tak kompletnie niezgodny z rzeczywistością. Jeżeli ktoś opierał się tylko na zdjęciach to mógł pomyśleć, że ten okręt nie miał bąbli, bo nie widać ich na wynurzonej części okrętu.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Obrazek
ODPOWIEDZ