Moje obserwacje forum.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

Moje obserwacje forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Witam szanowną brać modelarską
Od dłuższego czasu czytuje to forum . Postanowiłem podzielić się obserwacjami jakie mi się nasuwają. Wielu z kolegów zwłaszcza tych co nie mają zbyt wiele do powiedzenia czepia się drobiazgu jakim moim zdaniem jest popełnienie błędu ortograficznego i zamiast pomóc pytającemu zaczynają się rozpisywać na temat jego ortografii. Nie wiem czy zdają sobie sprawę ze wielu z nich pisze swoje posty w kafejce internetowej i płaci za każdą godzin, po drugie nie zawsze jest tam zainstalowane oprogramowanie odpowiednie najczęściej piszą w takim wynalazku jak word pad. No ale dość czepiania się może coś o sobie. Modelarstwem bawię się od 20 lat buduje modele kartonowe może w dość dziwnej skali bo w 1| 48 to z prostego powodu miejsce jakie zajmują na półce. Moim zdaniem jest to skala na tyle duża że można w niej pokazać wiele, jednocześnie na tyle mała ze nie koliduje z domownikami
Niestety nie dysponuje teraz aparatem foto więc nie pokazać swych wypocin,ale jak tylko będę mógł na pewno podam pod osąd kolegów. Na razie mam nadzieje ze moje pytania będą pomocne nie tylko mi ale i innym kolegom.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Ehm, echm. Chrum, hróm. Ychm... Nie żebym się czepiał, ale 1. nie postawiłeś ani jednego pytania (więc jakie pytania mogą się okazać pomocne), 2. witaj na forum, 3. piszesz o obserwacjach forum czy o sobie?, 4. czepialstwo w stosunku do błędów jest faktycznie przejawem niepotrzebnej pedanterii (jako polonista z wykształcenia błedy łykam gładko i główki sobie tym nie zajmuję...). 5. pozdrawiam, TAD
jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Wiem ze pytań nie było ale nie chciałem być nachalny i w pierwszym poście już odraz zaczynać zbieram w tej chwili dokumentację do p40 znalazłem juz sporo, ale brak mi rys. silnika . Nie wiem czy można je gdzieś je znaleźć w necie. A może jest gdzieś opracowany model takiego silnika w kartonie.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Poszukiwania powinieneś rozpocząc od działów tematycznych, a nie HP - poza tym twój debiut na forum rzeczywiście wypadł bardzo cieniutko - ja osobiście radzę zacząć przygodę z forum od przeczytania FAQ.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Piękne dzięki wspaniałe stronki
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Ja tak tylko przy okazji tematu ... mnie bardzo boli tylko jedno, a mianowicie fakt, iż często uwagi dotyczące pisowni wychodzą z pod palców ludzi, którzy potrafią nawet zwracając uwagę popełnić kilka śmiesznych błędów. Nie ma co pokazywać palcami ...
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Najistotniejsze jednak jest to, by wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się wie.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Jarku67, nie wiem czy zauważyłeś, ale zasadniczo nikt nikogo nie gani za pojedynczą literówkę (czy nawet orta) w poście. Gorzej, jeśli w zdaniu liczącym 8 wyrazów jest np. 7 "byków" Czegoś takiego po prostu NIE da się czytać.
Zauważ również, że to forum (jak i każde inne) czytają obcokrajowcy czasami "dukający" tylko w naszym rodzimym języku. Dla nich pewne posty mogą stać się zupełnie niezrozumiałe.

Piszesz o kafejkach internetowych. Jest to tylko (niewielkie) usprawiedliwienie dla szybkich odpowiedzi, wpisywanych w trakcie dyskusji "na żywca". Ale na pewno nie można się zasłaniać pośpiechem w przypadku tworzenia (uaktualniania) własnej relacji, gdzie treść powinna być przemyślana, odpowiednio wybrane i pokadrowane zdjęcia... Sam materiał można (a czasami należy) przygotować spokojnie np. w domu - bez konieczności posiadania internetu.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

Re: Moje obserwacje forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

jarek67 pisze:Nie wiem czy zdają sobie sprawę ze wielu z nich pisze swoje posty w kafejce internetowej i płaci za każdą godzin, po drugie nie zawsze jest tam zainstalowane oprogramowanie odpowiednie najczęściej piszą w takim wynalazku jak word pad.
...hmmm... mnie w domu uczyli, że zanim zaczniemy od kogokolwiek domagać się szacunku, powinniśmy go okazać tejże osobie... Parafrazując: nie wiem, czy użytkownicy dostarczający największej katorgi naszym oczom zdają sobie sprawę, że ktoś płaci za serwer, poświęca swój czas na tworzenie tego forum i może (i ma prawo) życzyć sobie, żeby w tym stworzonym przez niego (lub nią - nie wiem ;-) ) kąciku nie było notorycznego kpienia sobie z polskiej ortografii...

...na forum istnieje opcja sprawdzania pisowni, ale nawet gdyby tego nie było, to średnio inteligentnej osobie wystarczą google do sprawdzenia pisowni wyrazu, którego nie jest pewna...

...off-toppic: zawsze byłem zwolennikiem rządów "silnej ręki" na forach, niestety tylko silna grupa rozsądnych moderatorów może utrzymać porządek - samodyscyplina użytkowników możliwa jest tylko na małych, zamkniętych forach...

...no-offence Jarek, przemyśl to, o czym napisałem...

Pozdrawiam...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ