*[Relacja/Kolej] Działo kolejowe K5(E) LEOPOLD

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Witam serdecznie!

Prace nad Leopoldem posuwają się wolno, aczkolwiek ostatnio przyspieszyło tempa :)
No wiec spieszę odpowiedzieć na post hide - otóż Leopold miał proste, niewygięte resory. oto dowód : :)

Obrazek

Oczywiście z podwoziami Tigera II to tylko taka ciekawostka-żarcik :) nie jestem masochista żeby porwać się na coś takiego :) a tak swoja droga, to zapewne takie monstrum chyba nie miałoby prawa jeździć :)

Wracając do relacji:
:arrow: Mocowanie belki na końcu podwozia, oraz wykryty błąd, o którym pisałem wcześniej:

Obrazek

:arrow: Obecnie pracuje nad elementami zawieszenia kół. Oto rysunek poglądowy montażu:

Obrazek

Oraz zestawienie zbiorcze drobnicy. Wszystko poretuszowane i czeka na montaż.

Obrazek

Pozdrawiam!
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Knock out :!:
Powaliły mnie te fotki. Niby nic ciekawego, jak sklejanie sterty drobnicy, ale zaprezentowane w taki sposób, że oczu nie można oderwać.
Jeśli utrzymasz tą jakość wykonania modelu i styl prowadzenia relacji to naprawdę dokonasz w moich oczach wielkiej rzeczy.
Co z tym środkowym białym polem? Jakie jest jego przeznaczenie ?

P.S a tak z ciekawości to ile przygotowywałeś post i fotki ??
Awatar użytkownika
Konrad Soltysiak
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 01 2004, 18:08
Lokalizacja: Grójec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad Soltysiak »

Zgadzam się z przedmówcą - ostatnie zdjęcie jest nieludzkie :D Co do czasu spędzonego przed kompem to tylko domyślam się, że "trochę" to zajęło ;-)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

ba nawet to układanie sporawo musiało czasu pochłonąć....
posuncie sie też chce usiąść w pierwszym żędzie :lol: już jestem ciekaw następnego twojego postu jurgen model na pewno będzie zajefajny no i sposób prowadzenia tej relacji...fotki... naprawde super

ps. małe pytanko ile wykosztowałeś się nad zakupem tegoż modelu ??
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Bardzo dziekuje za mile slowa, podbudowaly mnie one i zmotywowaly do dalszej pracy :)

Oj z ta drobnica to bylo cierpien.... w sumie tydzien wszystko meczylem, ale z przerwami. Momentami sie juz na to patrzec nie chcialo :) Ukladanie zajelo mi okolo pol godziny na arkusz :) a malutkie kółeczka ostrzem cyrkla przesuwalem i czasem 'ostrzeliwaly' i musialem ich szukac po blacie i podlodze :)

Bardzo sie ciesze ze obrany przeze mnie styl relacji podoba sie Wam, no i moze byc wielce pomocny dla kogos, kto w przyszlosci bedzie kleil ten model (juz zastanawiam sie, czy by nie zaczac pisac szczegolowej instrukcji do modelu - bo ta z opracowania jest az nadto ascetyczna). Mam tez pytanie - wolicie abym wstawial miniatury do zdjec czy w oryginalnym rozmiarze?

Mysle ze najciekawsze w ten relacji jeszcze daleko przed nami, bo model jest szczegolowy i niektore elementy sie bardzo pieknie prezentuja :)

Wracajac jeszcze do pytania jungu to tak nieskromnie odpowiem ze model ten dostalem jako prezent urodzinowy :)

Dzisiaj wieczorem reszta fotek!
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

takie zdjęcia jak wyżej są bardzo dobre przynajmniej jak dla mnie :D
praca w stoczni wstrzymana do wiosny (brak czasu)
HMS Cleopatra - rozpoczynam budowę poszycia...
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

jurgen pisze:Mam tez pytanie - wolicie abym wstawial miniatury do zdjec czy w oryginalnym rozmiarze?
Takie fotki bardzo ożywiły relacje aż milo się ją ogląda, jeżeli już pytasz jakie zdjęcia wstawiać to polecam miniaturki ponieważ szybciej się otwiera taka relacja, jest wiele osób co nie dysponuje szybki złączem np. ja.
jurgen pisze:Dzisiaj wieczorem reszta fotek!
czekamy, czekamy :food:
marcinmikołaj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinmikołaj »

Jurgen widzę, że z budową idziesz jak perszing!!! Ja robie Leopolda od 3 miesięcy z bardzo dużymi przerwami. Brak czasu. Na chwile obecną mam zrobiona lawetę sztuk 2. Resory i trochę drobnicy. Na poxczątku poppełniłem mały błąd. Dałem za gruby karton pod lawety. Źle się wycinało. No i przy resorach się walnąłem przy podklejaniu. zamiast bristolu użyłem 0,5 mm kartonu. Pociecha tylko z tego, że była o połowa mniej elementów do wycięcia i sklejenia. Ale jakoś prę do przodu. Będę patrzył jak przebuiega twoja budowa.
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Jurgen być może się myle ale wydaje mi się iż te resowy w orginale są wyprostowane ze względu na ciężar tej konstrukcji :) przynajmniej na to wskazuje budowa tego resoru. swoją drogą ciekawe ile będzie ważyć gotowy Leopold :) w modelu oczywiście z fizycznego punktu widzenia nie będzie miało to znaczenia. powodzenia w dalszej budowie

pozdrawiam
hide
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

hide ma racje...resory są proste ze względu na cieżar całego działa, jakby weszło na niego jeszcze 100 osób to by się wygięły w kształt odwrotnego U :)

zasada taka jak w każdym wagonie albo lokowotywie :)

podoba mi się ta relacja i życzę powodzenia w dalszych pracach
ODPOWIEDZ