*[Relacja/Samolot] Mig 29 UB

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 336
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

tad pisze:W tej wersji faktycznie nie typowego wyglądu Miga z dużym i mocno przegiętym dziobem...
Taka już natura "szparki", że ma taki dziób - zapewne wynika to z faktu, że nie ma tam radaru tak, jak w wersji jednomiejscowej.
Nie zniechęcaj się Tad !!
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
Mig został ukończony - jak to mówią w pewnych kręgach: "żem wzioł i żem zrobił" - zamiast się gapić w TV. Pomimo niedociągnięć jestem zadowolony z mojego samolociku i cieszę nim oczko (jedno i drugie).
Na razie tylko kilka zdjęć detali - lepsze i całościowe będą jak wypożyczę dobry aparat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Zrobiłem całkowicie nowy nos - odciąłem ten pomięty wskutek upadków. Przy okazji dociążyłem samolot - to jest konieczne, żeby nie siadał na ogonie.

W podsumowaniu: projekt jest bardzo trudny, skomplikowany i trzeba się nagimnastykować przy nim. Pewne rzeczy można było zaprojektować inaczej, inne są świetne - to, co bym zmienił, to lepsze ożebrowanie płatów i stateczników, warto by dodać ruchome stery i lotki, ograniczyłbym brudzing, poprawiłbym rysunki - są nie tylko niewystarczające ale też zrobione wyjątkowo kiepsko - mało co na nich widać, trzeba zgadywać. Reszta jest niezła, dopasowanie też całkiem dobre, podoba mi się uszczegółowienie modelu. Howgh.

A teraz komunikat, który otrzymałem od dowódcy eskadry dla jednostki Migów: "Dowódca eskadry starszy mjr. Wiesław Ćumkała oraz pilot mł. ppor. Franciszek Gips udadzą się na upatrzone z dołu pozycje i rozpoczną rekonesans nieba nad kartonworkiem (zadania: badanie zawartości kartonu w kartonie, bojowe rozpoznanie leniwych modelarzy, odstrzał użytkowników którzy nie kończą relacji). Pozostaną na horyzoncie do czasu jak najszybszego ukazania się pozostałych członków eskadry, po czym jednostka uzupełni paliwo, pobierze dane z komputera NATO w centrali koło Skierniewic i przeprowadzi manewry Kartonwork' 2006 w okolicach Kielc." Panowie Mores i Marzen - zadania są jasne jak słońce i proste jak drut.
Odmeldowuję się,
śrd. chor. sztab. lot. TAD
Ostatnio zmieniony sob sty 21 2006, 16:12 przez tad, łącznie zmieniany 2 razy.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

No cóż Tad. Jak to mówią w lotnictwie "odwaliłeś kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty" ;-) A tak na poważnie. Ładna i czysta robota tylko, po obejżeniu fotek ja tego modela nie "popełnię" z uwagi na nierealistyczne, grubo narysowane linie podziału blach (co nie jest Twoją winą). Tak czy inaczej dobra robota. :spoko:
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
Aviator - całe to nasze modelarstwo poza zabawą tak jest potrzebne światu jak piąte koło. Ale bawimy się przednio - dzięki za pochwały.
Pozdrawiam,
TAD
Ostatnio zmieniony sob sty 21 2006, 15:49 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

model cudowny . Podobało mi się określenie, że trzeba się przy nim nagimnastykować, to jest śmieszne dla zwykłego człowieka ale naprawdę prawdziwe! hehe
Ostatnio zmieniony wt gru 27 2005, 8:27 przez PanPanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Gratuluje skonczonej relacji. Mig bardzo ladnie sklejony, ale faktycznie opracowanie nienajlepsze. Model zawiera sporo bledow i przede wszystkim nie jest podobny do miga 29ub (chodzi mi o ksztalt przedniej czesci samolotu). Tez kedys z nim walczylem i to dwa razy. Pierwszy byl wydany jeszcze z zolta okladka i niewaloryzwany mig z GPM. Drugi dolaczam na fotce. Jest juz troche sfatygowany i przykurzony, ale nadal dumnie ozdabia jedna z polek w moim pokoju. Klasyka lotnictwa zasluguje na uznanie.

Obrazek

Pozdrowienia dla wszystkich budujacych migi-29 na kartonwork i nie tylko!
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć Ukasso,
Widzę, że na stateczniku zrobiłeś inną antenkę - też o takiej myślałem, ale ostatecznie w Kagero wypatrzyłem, że na UB nie było takiej.

Co do kształtu dzioba (ta kwestia już wcześniej padła) - pozwolę sobie nie zgodzić się. Wersja UB ma zasadniczo inny dziób - jak powiedział Marzen - z powodu braku radaru on nie jest taki pękaty. Opracowanie z GPM bardzo dobrze oddaje tę właśnie zmianę. Dla porównania załączam zdjęcie z Migami 29 ustawionymi naprzemiennie - pierwszy UB, drugi jednomiejscowy, potem znowu UB itd. - różnice kształtu nosa widać gołym okiem:

Obrazek

Nie mogłem sobie darować - taki piękny samolocik - wersja UB ze smukłym nosem:

Obrazek
Pozdrawiam,
TAD
Ostatnio zmieniony sob sty 21 2006, 15:50 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Zgadzam sie, szktalt przedniej czesci w wersji UB nie ma nic wpolnego z wersja bojowa, ale ma takrze niewiele wspolnego z tym, co przedstawia model. Tylko spojrz na zamieszczone przez Ciebie drugie zdjecie, a potem na model. Moim zdaniem podobienstwo zerowe... Jak narazie jedynym modelem miga 29ub, ktory upodobnil ksztalt dzioba do pierwowzoru jest ten wydany z plastiku przez ACADEMY w skali 1:48, ale ma za to fatalnie uksztaltowane stateczniki pionowe.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

No i jeszcze male wyjasnienie odnosnie antenki na stateczniku, w wersji UB tez jest. Tu ja widac wyraznie:

Obrazek

Co do zdjec mojego miga, to raczej nie ma sie czym chwalic, ma juz pare lat i jest mocno zniszczony. Jak pewnie zauwazyles, brakuje anteny na nosie i koncowkach statecznikow poziomych (to rabota ktoregos z odwiedzajacych mnie dzieciakow). Troche mi go szkoda, ale taki los naszych malych papierowych maszyn. Mozesz mi wierzyc na slowo, ze Twoj jest wykonany o wiele staranniej i dokladniej. Jeszcze raz gratuluje! Dobra robota.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Z antenką jednak miałeś rację - widać w Kagero zabrakło już takich zdjęć.
Pozdrawiam,
TAD
Ostatnio zmieniony sob sty 21 2006, 15:51 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ