Rok 2005 - podsumowania

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Rok 2005 - podsumowania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Kończy się rok. Wszyscy będą robic zestawienia, podsumowania, wyciągać wnioski. Tak sobie pomyślałem, że wpiszemy tutaj coś o nas - modelarzach. Napiszcie o tym, co Wam się udało, co nie wyszło, z czego jesteście dumni, itd. Opiszcie sukcesy na konkursach modelarskich i inne. Pochwalcie się ;-)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
to ja się pochwalę swoimi prywatnymi osiągnięciami modelarskimi - przede wszystkim udało mi się zauważalnie dla mnie podnieść poziom mojego klejenia. Nie jest to rewelacja, ale w stosunku do tego co robiłem rok temu dokonałem postępu. Dwa - robię trochę lepsze zdjęcia i daje mi to sporo radości. Trzy: zdobyłem wielu znajomych i przyjaciół modelarzy - nie tylko na forum. Cztery: wciągnąłem Magdę do zabawy w modelarstwo - buduje coraz lepiej. Pięć: skleiłem w tym roku dziewięć modeli:
- Ju 87 - MM
- Wildcat - MM
- Ki 61 - KH
- F 86 Sabre - Fly M
- F4J Phantom - AH
- P 47 Thunderbolt - GPM
- Zamek Gniew - GPM
- Hawker Typhoon - MM
- Mig 29 UB - GPM

Do porażek modelarskich zaliczam: niepotrzebne kłótnie z ludźmi z forach i polegnięcie przy kilku modelach (RWD 5, Hellcat 1:50, dwa razy Wyvern, raz Typhoon). Taki jest ten mój modelarski rachunek.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Ładny dorobek Tad! RWD 5 sobie nie wyrzucaj - model nie jest w 100% sklejalny. Zapomniałem dodać - linkujcie jakieś zdjęcia - będzie ciekawiej.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

No to ja się też pochwalę. W maju-czerwcu każda szkoła organizuje swój dzień. Uczniowie pokazują swoje osiągnięcia, zaprasza się różnych ludzi - wszystko na festynie. Tak też stało sie w moim mieście w jednej ze szkół - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudzie Śl.1 - szkole dla młodzieży, która nie bardzo sobie radziła w innych szkołach. Tam ten festyn nazwano "Dzień Ślązoka". Występował chór górników, orkiestra, śląscy artyści estradowi. Poproszono mnie o zorganizowanie małego stoiska z wystawą modeli - wziąłem dzień urlopu i tak zrobiłem. Musiałem też wygłosić krótką pogadankę o "sklejactwie" - w tym czasie wystawy pilnował starszy syn. Były krupnioki, grochówka, ciasto, zwiedzanie szkolnej izby tradycji śląskich. Na koniec Szkolne Jury zaskoczyło mnie bardzo. Przyznano mi tytuł i statuetkę ... Ślązaka Roku 2005.
Natomiast grono pedagogiczne natychmiast wyraziło chęć zorganizowania w szkole modelarni. Niestety - nie ma chętnych do opieki. Dla mnie to trochę daleko i trudno się rozdwoić ... Tego Moskita ze zdjęcia podarowałem jednemu chłopcu, który nie mógł od niego oderwać wzroku.
A statuetka jest bardzo sympatyczna


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

no ta ja tez sie pochwale no to tak :

Titanic
Obrazek
Obrazek
Yamaha Dragstar
Obrazek
Obrazek
Jelcz( w prywatnej galeri jest)
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

To ja też podsumuje:
Rok 2005 jest rokiem, w którym wszystko się zaczęło, swoją przygodę z kartonem zacząłem na feriach zimowych. Pierwszym modelem jaki skleiłem był JS-2 z Modelika - z efektu obecnie nie jestem zadowolony ale liczy się fakt, że go skleiłem w całości(łącznie z gąsienicami z ogniwek). Moim drugim modelem był Sd.Kfz 250/3 GREIF też sklejony całkowicie - relacja jest na forum. Kolejnym modelem było Carro Armato przy którym poległem całkowicie na etapie takim jak w relacji - może kiedyś spróbuje go jeszcze raz zacząć. Moim 4 modelem był Willys - relacja jest na forum - nie wstawiłem jeszcze fotek gotowego ale postaram się to zmienić przy okazji ukończenia ISU. No i wreszcie ISU - model, który buduje od 10 sierpnia i na szczęście już widać koniec.

Ten rok jest dla mnie szczególny - to w tym roku zacząłem pisać na forum, poznałem forumowiczów z Kartonworku i Konradusa, którym tak wiele zawdzięczam. Uważam, że zrobiłem ogromne postępy podpatrują starszych kolegów. Chciałbym życzyć wszystkim a także i sobie aby ten Nowy Rok 2006 był co najmniej tak owocny jak obecny.

Pozdrawiam wszystkich
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam

Ja w tym roku nawiązałem kilka cennych znajomości, bardzo dużo się nauczyłem i nadal się uczę :)

Modelu żadnego nie skończyłem- może dlatego że obecność na tym forum strasznie wjechała na moje ambicje.Ciągle odkrywałem nowe możliwości i w końcu zacząłem robić modele od podstaw.

Wszystko dzięki forumowiczom :)

Bardzo dziękuje wszystkim tu obecnym.Gdyby nie Wy, nigdy nie osiągnąłbym takich rezultatów.

Mam nadzieję że kolejny rok przyniesie nam tyle dobrego co obecny i że w dalszym ciągu chętnie będziecie odwiedzać moje powolne relacji.

Najlepszego :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Ciężko jest tak w "kilku" słowach podsumować cały rok:

- Na pewno zadowolony jestem ze wzrastającego poziomu klejonych przeze mnie modeli.
- Cieszę się, że tu na forum mogę poznawać i rozmawiać z tyloma fantastycznymi ludźmi.Dotychczas ze względu na miejsce zamieszkania, nie mogłem zbytnio rozmawiać o "modelarskich" rzeczach bowiem nikogo to nie interesowało.Na szczęście już się to zmieniło.

Teraz wzmianka o modelach:
- Na pewno jestem bardzo zadowolony z ukończenia budowy pancernika USS Missouri 1:200.Z modelem tym wybrałem się do Porąbki na moje pierwsze w życiu Zawody Modelarskie i z wyniku (6 miejsce, 74 pkt.) jestem niezmiernie zadowolony.Z modelem tym wybrałem się także na Konkurs Modeli Kartonowych do Przeciszowa.Tu z kolei otrzymałem Nagrodę Publiczności.Byłem tym wyróżnieniem bardzo zaskoczony, ale jednocześnie zmotywowało mnie ono do dalszej pracy.
- Kolejnym krokiem naprzód było rozpoczęcie budowy pancernika HMS King George V (Ah, 1:200).Teraz, podczas budowy tego modelu wiem, że porwałem się na niezwykle trudny i pracochłonny model, lecz póki co z wyniku prac jestem zadowolony.

PS.Życzę sobie i innym aby w Nowym Roku 2006 powstało jeszcze więcej pięknych modeli i aby każdy z nas był zadowolony z efektów swojej pracy tak jak i z życia.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

dla mnie największy, sukcesem było zapoczątkowanie pisania na kartonworku. Dzieki temu poznałem wielu wartościowych ludzi. Jakie modele sleiłem w 2005 roku? Nie było ich dużo, ponieważ od lipca 2004 do czerwca 2005 nie skleiłem nic, miałem bardzo długą przerwę. Sklejanie w 2005 roku zacząłem od zapoczątkowanego 25 czerwca katamaranie Boomerang. Pod koniec wakacji skleiłem mój ulubiony jak z dotychczas sklejonych modeli> p11c. w ostatnie dni sierpnia zacząłem sklejać mustanga i to własnie z niego dałem swoją pierwszą relację. Mustang wyszedł mi najgorzej spośród modlei sklejonych w tym roku i byłem z niego bardzo niezadowolony. No i T34/85 rudy 102 teraz w trakcie. Chyba nie skończę go do końca roku. Pracy nie zostało bardzo wiele, lecz jest ona żmudna a mianowicie chodzi o wykonanie układu jezndego. To tyle. Mam nadzieję że 206 rok będzie zdecydowanie lepszy i będę mógł pochwalić się pokaxną ilością dobrze wykonanych modeli. Tego życzę sobie i wam...


modelarstwo kartonowe pocżatek sierpień 2003
koniec (mam nadzieję że do mojej śmierci)
Obrazek
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

to ja również podsumuje :)
no wiec w tym roku skleiłem.... 3 modele i teraz jestem przy końcu kolejnego. Były to po kolei: MiG-29 z MM (ukończony parę minut po północy w sylwestra :D ) rakieta Saturn V oraz lądownik księżycowy. kończę teraz Tomcata z Hala a następnym projektem będzie Tomcat z MM ze zmienionym malowaniem. oto fotki moich ukończonych modeli:
(sorki za bałagan wokół modeli ale w takim towarzystwie niestety muszą przebywać na co dzień. zrobił bym nowe fotki ale mig i rakieta zostały zniszczone w czasie włamania :( )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
ODPOWIEDZ