Rok 2005 - podsumowania

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
wstawianie fotek wymaga dyscypliny od użytkowników - tymczasem tutaj powstawialiście tak duże zdjęcia, że samo otwarcie wątku z kilkoma tylko wpisami trwa długo - co będzie jak się wpisze jeszcze kilka osób w taki sposób? Proponuję zmmiejszyć rozmiar żeby nie utrudniać życia innym.
POzdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

Witam...
Ten rok był przełomowy w moim modelarstwie....nieśmiały powrót do modelarstwa kartonowego po 30-tu ...paru latach. Jakieś latajace modele miedzyczasie "robiłem" ("Jaskółka", "Żuczek" lub chociażby pływająca "Burza", itp.) lecz "real comeback" do kartonu nastąpił w br.
Na "pierwszy ogień" B17G(standart - marzec/kwiecień br.) :
Obrazek
w ramach przypomnienia wiedzy modelarskiej nabytej w latach `70-tych w modelarnii w Mielcu, oswojenia się z technikami "obróbki" kartonu, klejenia.....etc. I to był "drobny" sukces.

Najznakomitszym sukcesem dla mnie jednak okazało się zaistnienie na forach dzięki czemu poznałem wspaniałych "maniaków" modelarstwa, pod każdą postacią wykonywanych modeli(latające, pływające, jeżdżące, figurki, dioramy, budowle i cokolwiek mozna wykonać w ramach modelu: "róża", "gitara"....).
Poznałem nowe, nie znane mi, arkana wiedzy modelarskiej(tu technika poszła również "do przodu" !!! - wydruki, kleje, komputerowe opracowania, itd.) nawiązałem kontakty ze wspaniałymi modelarzami, choć zdażało się, że "poglądy" bywały lekko : "rozbieżne".
Dziękuję WAM za to. :D

Drugim sukcesem (według mnie) okazał się M3A2 "Half Track" FM nr 22

Obrazek

Kolejnym :
HMS "Ark Royal":
Obrazek

Międzyczasie Mig29:
Obrazek

no i"Burza".....
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... =orp+burza
choć jej nie skończę w tym roku.

Porażką okazał się "Sopwith F-1 CAMEL" :
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... highlight=

niby "prosty" lecz nerwy "puściły" prz klejeniu olinowania samolotu...hm...tak bywa :oops:

Moje plany na 2006: F14 Tomcat w skali 1:16(plus "standart")
i HMS"Glowworm" (skala 1:100)zmodyfikowany wg GPM.

Wszystkim życzę w 2006 roku: modelarskiej cierpliwości...... :D
i wypada PODZIĘKOWAĆ :D Wam za zarady, krytykę, sugestie.......
Życzę w Nowym 2006 Roku Najwspoanialszych Modeli wszystkim modelarkim zapaleńcom, nie wyłączając płci PIĘKNEJ.
Pozdrawiam z Grecji
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

hmmm... trochę się działo...

model skończyłem jeden - Blitza, czyli tempo stałe. udało mi się nim za to zdobyć złoto w Kłodzku - i z tego jestem strasznie dumny.
do tego w większym lub mniejszym stadium zaawansowania trzy kolejne modele (czyli kolejka na trzy lata, więc może wypadałoby przyspieszyć)
no i uczę się. a to mnie chyba cieszy najbardziej. porównuję swoje starsze modele z tym, co mi wychodzi teraz - i jest lepiej. więc jest dobrze. bezczelnie podglądam lepszych i coraz rzadziej zadaję głupie pytania. to też sukcesy.

oprócz tego trochę sukcesów okołomodelarskich: artykulik w "Militariach XX wieku" i kilka rzeczy, które jeszcze są "w toku" więc na wszelki wypadek pisać o nich nie będę... ale w dość pokaźnej ilości rzeczy aktualnie pisanych znajdzie się na pewno coś modelarsko - wojskowego.

generalnie - to był dobry rok.
zapraszam na Forum Historyczne
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
Madoloo - Half Track zawojował nawet obce fora, ale Twój Ark Royal to dla mnie absolutny numer jeden w temacie okrętów w tym roku - gratulacje!
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Mój modelarski rok był całkiem obfity, nawet biorąc pod uwagę notoryczny brak czasu. W tym roku powstały :

:arrow: Wildcat z MM - relacji brak, pierwszy samolot po powrocie do modelarstwa po dłuższej przerwie
:arrow: P11C z MM - relacji brak, wyszedł tak sobie, pierwszy model z oddzielonymi powierzchniami sterowymi
:arrow: tankietka T-27 Modelik - drugi pancerny model w nowym modelarskim życiu, wyciapany farbkami ,ale mi się podoba :)
:arrow: Polikarpov I-180 - Answer - ciekawy samolocik, który kosztował mnie trochę nerwów ;) Pozdro Karol ;-)
:arrow: Fokker D.V z MM - kolorowy samolocik sklejany testowo BCG, jak na testy całkiem ładny :)

Poleglem jak na razie na Corsairze z AdoreModel, może się kiedyś doczeka skończenia. Zaczęty jest także czołg 4TP, zostało podwozie, w tym roku na pewno nie zostanie ukończony.
W ciągu tego roku na pewno nabrałem trochę doświadczenia w sklejaniu, zdecydowanie urosła kupka modeli czekających na sklejenie :) Zwiększyłem także moją aktywnośc na forum Kartonwork, kilka nowych ciekawych znajomości. Całkiem udany rok :spoko:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Mój tegoroczny dorobek prezentuje sie tak:
pracowałem nad ponad 20 modelami, miedzy innymi: rakieta Sa-2, Studnia, Przyczepa Pn-1.5,Mińsk, Grom, Aurora, Zawisza Czarny , Ła-5, LWS-3 Mewa, PZL P-7, MiG-15, Mi-28, T-34 i Su-27.
następne 4 lezą nieskonczone dłużej niz rok. Ale udało mi sie skonczyć 10 modeli. Rozgrzebanych w tym roku i nieskonczonych zostało 3. Ukończonych i udokumentowanych jest 5: przyczepa Pn-1,5, rakieta Sa-2, studnia, Aurora i Mi-28

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Skończyłem Burzę i LWD Zuch 2 ;)
Zacząłem USS ESSEX...
Byłem na trzech konkursach, poznałem mnóstwo miłych ludzi.
Byłem świadkiem wielu wojen i sporów na forach modelarskich... mam nadzieję że w przyszłym roku ich nie będzie...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Hmm... dla mnie ten rok był bardzo pracowity, ale niestety nie w modelarstwie... Jak zaczynałem rok z dwoma okretami w budowie, tak z nimi kończę...choć mimo wszystko troche sprawy posunąłem naprzód. W trakcie roku kleiłem testowo Kitakami, ale też jeszcze jest niedokończony. Jedyny kompletnie sklejony model, to.... Trabancik w skali 1:87 (H0), sklejony w te święta :lol: otrzymany wraz z innymi modelami kupionymi w Paper-Hobby..:)
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

Mi udało się skończyć Jagdtigera z GPMu (jest na forum). Potem zacząłem IS-2 z Modelika - roboty w toku.

W tak zwanym międzyczasie złożyłem Hurricane'a z AH, Zero i Me 109 Gustaw z MM.

Nie wiele tego, ale "mało casu kruca bomba"...
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Mój rok był udany. Cierpiąc na brak czasu z powodu studiów udało mi się jednak co nieco skleić:
:arrow: Bf-109G-10 Revella 1:72 jakieś niewyraźne wyszło :roll:
Obrazek
:arrow: RWD-8 MM 1:33, leży w pudełku rozgrzebany od początku wakacji
Obrazek
:arrow: TK-3 RPM 1:35
Obrazek
:arrow: Daimler-Benz projekt F Modelika 1:33
Obrazek
:arrow: Latarnia morska Stilo GPM
Obrazek
:arrow: zacząłem An-2 z GPM 1:33, ale leży niedokończony
Obrazek
:arrow: to samo z Fw-190 od Hala, nieskończony
Obrazek
ODPOWIEDZ