Pytanie o Fiata z książki "ABC Modelarstwa Samochodoweg

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Szelest24
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 22 2005, 23:46
Lokalizacja: Police

Pytanie o Fiata z książki "ABC Modelarstwa Samochodoweg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szelest24 »

Witam wszystkim "Kartoniarzy" i nie tylko. Chciałem się zapytać o w/w książkę Pana Zenona Dutkiewicza z roku 1974. Chodzi mi dokładnie o Fiata 126. Otóż w na końcu książki jest rozdział "Budowa Kartonoweg Modelu ..." Jest tam dokładny opis czynności włącznie z rysunkami montażowymi. Niestety nigdy nie spotkałem (a widziałem trzy egzemplaże tej książki) Arkusza nr 9 na którym to są umieszczone części do wycięcia i późniejszego sklejenia. Wiem, że książka jest stara ale może ktoś posiada jakieś informacje na temat w/w arkusza. Najbardziej interesuję mnie czy wogóle został wydany:) Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam!
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

Był tam ten sam model, który był też w MM. W MM był pomarańczowy, a w książce niebieski.
Szelest24
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 22 2005, 23:46
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szelest24 »

Dzięki RAV! Jeśli to ten sam to raczej nie będzie problemów ze zdobyciem go. A może próbowałeś go kiedyś skleić? Pozdrawiam!
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

Próbowałem i nawet skleiłem. Był to jeden z pierwszych moich modeli i jedna z niewielu kartonówek do dziś. Poza błędami wynikającymi z niestaranności "zapomniałem" też wkleić szyby... Ale sam model był OK, jak na kartonówkę.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Ten model znajdziesz TU
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Szelest24
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 22 2005, 23:46
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szelest24 »

Dzięki OLDman! Troszkę mnie zdołowałeś, bo na tej stronce jest też Poldek, którego zakupiłem na allegro (nie pochwalę się za ile ale na pewno mniej niż za Wołgę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78596140) I po to jest właśnie forum; by nie uczyć się na swoich błędach:) Jeszcze raz dzięki.
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

I czego się nauczyłeś? Że lepiej ukraść niż kupić?
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Ku....a znowu zaczynacie :twisted:
pozdrawiam
Obrazek
Szelest24
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 22 2005, 23:46
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szelest24 »

RAV - niekoniecznie ukraść. Ale wcześniej allegro było jedyną drogą zdobycia tego modelu a przez to, że mi na nim zależało troszkę przepłaciłem. Od niedawna wiem, że archiwalne numery można nabyć (legalnie) od wydawnictwa MM. I w cenie Poldka miałbym kilka modeli na płytce:(

Niestety - przejrzałem dokładnie i fiacika nie znalazłem jako dostępnego na płycie. Rok 73 jeszcze się nie łapie.
ODPOWIEDZ