[KONKURS] "Wojna z terroryzmem" - Afganistan 2003

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No fajnie to na razie wygląda Yuniorze (ciekawe jak moje pierwsze figurki w kamuflażu będą się prezentowały?), tylko przydałoby się rozjaśnić te zdjęcia jakimś programem graficznym, bo strasznie ciemne są.

A na jaki kolor malujesz buty? I w jaki sposób robisz "części cieliste"? (He, he pozbieram Twoje doświadczenia - co się sam będę męczył ;-) )

P. S.
Przypomniało mi się, że istnieją takie figurki, które może nadawałyby się na Twoją dioramę:
Obrazek
http://alanger.ru/main.php?lng=eng&nav=135&set=035202
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

tylko przydałoby się rozjaśnić te zdjęcia jakimś programem graficznym, bo strasznie ciemne są.
Zdjecia wczoraj wrzucalem na szybko, ale jak rozjasnie to podmienie.
A na jaki kolor malujesz buty? I w jaki sposób robisz "części cieliste"? (He, he pozbieram Twoje doświadczenia - co się sam będę męczył )
Buty w 2 kolorach piaskowych stworzonych na bazie 148+63 w odpowiedniej tonacji. Cialko to 61+63 przytarty na sucho bialym. To tyle co moge przekazac poki co z doswiadczen:)
ciekawe jak moje pierwsze figurki w kamuflażu będą się prezentowały?
Hmmm a uwazasz ze to ktory moj zestaw? Pierwszy w kamo a drugi ogolnie (no nieliczac zaczetych lecz nieskanczonych kawalerzystow z wojny wietnamskiej Dragona do ktorych podchodzilem przed laty)
P. S.
Przypomniało mi się, że istnieją takie figurki, które może nadawałyby się na Twoją dioramę:

http://alanger.ru/main.php?lng=eng&nav=135&set=035202
Ciekawe acz kolwiek nie mysle o wprowadzeniu zadnych opforow na dioramce, za to przydalby mi sie jakis afganski cywil albo i zdwoch siedzacych pod chata
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Właśnie zobaczyłem, że Academy ma wydać nowego Hummera z Iraku i tak sobie pomyślałem, czy by czasem do Twojej dioramki nie pasował Yuniorze?

Pudełko:
http://academy-europe.de/boxart/13405boxg.jpg
i fotki sklejonego modelu:
http://www.academy.co.kr/eng/ssCartimat ... &imgMode=N
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Zestawik fajny, ale raczej nie nada się do dioramki. Tej wersji używały raczej siły specjalne. Moze kiedys jak zostanie wydasny odpowiedni zestaw figurek to go poczynie :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Cicho tu co? niestety chwilowo zawiesilem parce nad ta diorama, a skupilem sie na skonczeniu wrescie Mutta M151 oraz dioramka przedstawiajaca Marinesow w Hue wspieranych przez M48A3 ktora jest na większym poziomie zaawansowania. Jak skoncze wymienione wczesniej, wrocimy do tematu, sadze ze do kolejnej rocznicy sie wyrobie ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Dotarl M1025. Inbox TU. Teraz czeka mozolne odkladanie kaski na blaszki i ciagle grzebanie w sieci w poszukiwaniu zdjec
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

O, nieźle. :D
Tylko żebyś czasem nie skończył go szybciej, niż ja swojego Hummera zmontuje, bo wtedy to już bym się ze wstydu pod ziemię zapadł. ;-)
A w jakim kamuflażu będziesz robił swój model Yuniorze? Bo ja niedawno stwierdziłem, że podobają mi się Humvee "mieszane" - tzn. trochę na 3-kolorowo a trochę na piaskowo pomalowane.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomku raczej sa marne szanse aby skonczyl wczesniej od Ciebie. Co do Hummerka to bedzie mocno zakurzony w kamuflarzu standardowym "europejskim" kamo. czyli pomieszanie z poplataniem :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Obrazek

Piekny Afganski widoczek. Przez taki obszar (obrzeza Miedzynarodowego lotniska w Kandacharze) przejezdzali 20,12,01 Marinesi przydzieleni do Task Force 58. Tak sie zastanawiam czy jak juz bede mogl myslec nad podstawa (A tak wogole to Hummer rozpoczety, tw Tomku jak niechcesz abym Cie wyprzedzil to dzialaj dzialaj, chodz znajac nasze tempo to jak bedziemy prezentowac gotowe modele to bedziemy miec brody do pasa :cool: ) nie umiescic akcji wlasnie w tym miejscu. :roll:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Yuniorze - mógłbyś zmniejszyć fotkę?
strasznie niewogodnie soę to ogląda i czyta przy takiej wielkiej...

edit:
o. się zmniejszyła.
znaczy coś mi się przeglądarka rozwala chyba...
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ