Rok 2005 - podsumowania

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

Witam
Ten rok, rok 2005 był najlepszy w modelarstwie kartonowym. Zbudowałem ponad 7 modeli a są to 3 modele z GPM, 4 modele z Małego Modelarza. Są to:
1. Drezyna Pancerna TATRA GPM12/99,
2. Kościół Wang GPM 21/97,
3. Latarnia Morska Świnoujście GPM 12/2004,
4. Samolot myśliwski Sopwith F.1 CAMEL MM 6/2004,
5. Samolot rozpoznawczy Focke-Wulf Fw 189 UHU MM 8-9/98,
6. Samolot myśliwski F-14 TOMCAT MM 7-8-9/2004,
7. Okręt Szkolny ORP „Iskra”
Niektóre modele sprawiały mi problem w budowie i dlatego nie wyszły tak jak chciałem. Ale człowiek uczy się na błędach. W budowie są jeszcze dwa modele są to :
1. Okręt Jego Królewskiej Mości WODNIK MM 3/2004,
2 HMS „Sheffield” Modelik 04/01.
Wodnika niedługo skończę i chcę już tez skończyć Sheffielda żeby mieć puste konto z modelami zaczętymi. Rok 2005 był też rokiem kiedy wpisałem się na Forum Kartonwork, poznałem ciekawych ludzi, oczy nie mogły wytrzymać na patrzenie super zrobionych modeli. Niektórzy zachęcili żeby kupić jakiś model w sklepie internetowym. A najgorsze jest to ze nie mam aparatu cyfrowego, jakbym miał to na pewno bym robił relacje z budowy. I to koniec.
Pozdrawiam HakenBush
Awatar użytkownika
bone
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 27 2004, 18:55
Lokalizacja: kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bone »

Rok 2005 był taki sobie. Na początku roku zacząłem sklejać model strażackiego Fiata 621 z Modelika, którego nie dokończyłem. Następnie zabrałem się za model samochodu Star 28 z GPM, też go nie skończyłem :oops: Aktualnie zabrałem się za Willys'a z Modelika i teraz sobie postanowiłem, że nie biorę się za żaden inny model aż tego nie skończę. Postaram się załatwić aparat cyfrowy jak skończę Willys'a i wrzucę fotki na forum.
Rok mogę zaliczyć do udanych pod względem wyjazdów. W tym roku byłem na Zlocie Militarnym w Darłowie oraz w Bornym Sulinowie. W Bornym Sulinowie osobiście poznałem z forum Panią Elę, Waldemara i Hartmann'a.
Dziękuję wszystkim z tego forum ( dręczenie kilka razy Kierownika na PW ;-) ). Dzięki Wam poznałem dużo nowych technik sklejania modeli. Cieszę się, że Wujek Andrzej powrócił do Nas naprawdę można się od Niego dużo nauczyć.
Mam nadzieję, że przyszły rok będzie bardziej owocny. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :szampan: Pozdrawiam
Pajda
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 29 2005, 11:03
Lokalizacja: Olkusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pajda »

Mój modelarski rok nie był tak bardzo obfity w sklejone modele, spowodowane było to brakiem czasu. W tym roku skleiłem:

:arrow: Me 109 G6
:arrow: Ju 87 G-2 cały czas siedzę nad tym modelem i końca nie widać.

Choć sklejonych modeli nie jest dużo to rok ten uważam za udany, "odkryłem" forum, mogę podpatrywać i uczyć się od najlepszych modelarzy. Mam nadzieję że nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy czego sobie i wam życzę.
Na warsztacie:
W budowie: Ławoczkin Ła-5 FN
Skończone: Me 109 G6
Nie skończone: Ju 87 G-2
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

azbest pisze: Na początku roku zacząłem sklejać model strażackiego Fiata 621 z Modelika, którego nie dokończyłem. Następnie zabrałem się za model samochodu Star 28 z GPM, też go nie skończyłem
Masz przerąbane :evil: ;-)
dopel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dopel »

Rok 2005 był przełomowy w mojej "karierze". W marcu tego roku siedząc z nogą w gipsie przed komputerem z nudów wpisałem sobie haslo "modelarstwo" na Googlach. Znalazłem wtedy PWM i Kartonworka. Postanowiłem ponownie spróbować tego szlachetnego hobby. Kiedyś w podstawówce próbowałem swoich sił w kartonie - bez skutku. Bodaj 5 czy 6 prób sklejenia modelu spełzło na niczym. Tylko tankietka słowacka TC.33 czy jakoś tak w miarę mi wyszła, ale szybko gdzieś zginęła. Postanowiłem, że teraz jestem już na tyle duży i wytrwały, że dam radę skleić kartonówkę. I tak... Rozgrzebałem sporo modeli w tym roku, skleiłem dwa. Sporo się nauczyłem i wierzę, że będzie lepiej. Oto moja lista porażek i sukcesów:

Rozgrzebane i nigdy nie dokończone:

- Jak 3 (1:50) - marzec
- PzKpfw IV (1:35) - marzec/kwiecień
- PZL 50 Jastrząb (1:33) - kwiecień/maj
- I-16 (1:48) - czerwiec
- Su 76 (1:25) - sierpień/wrzesień
- Mig 29 (1:144) - wrzesień (pomyłka zupełna :P)

Na warsztacie mam obecnie jeden model, który zamierzam skończyć:

- Stuart VI (1:25) - od Tada. Zobowiązałem się do ukończenia go i relacji na forum. Póki co nic nie pokazuję bo nie ma się czym chwalić.
Odkryłem w sobie, że lotnictwo to to co mnie najbardziej kręci. I to właśnie samoloty będe sklejał najchętniej i najczęściej.

To co zbudowałem mam w podpisie czyli

- PZL 130 Orlik (1:33) - lipiec/sierpień, ukończony w grudniu
- Spitfire Mk. VIII (1:33) - październik - grudzień

I to byłoby na tylę. Pozdrawiam.
Shchastia ta zdorovia w 2006 roci kochani druzi !
Awatar użytkownika
bone
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 27 2004, 18:55
Lokalizacja: kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bone »

Kierownik, postaram się poprawić w tym roku. :mrgreen:
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Mnie udało się skończyć kilka projektów, na polski rynek: Ki-44, Pe-2 Gee Bee, RYAN NYP, plus dwa kolejne, których nie mogę zdradzić (ukażą się chyba niebawem), zaś na eksport Corsair AU-1, Me-109 G i dwa dodatkowe malowania Pe-2 (polskie i czeskie). Trzy kolejne projekty są w stanie znacznego zaawansowania. Jeden temat musiałem sobie odpuścić (Me-163), ale nie żałuję, bo chłopaki z ORLIKA zrobili go rewelacyjnie. Największym sukcesem było doprowadzenie od początku do końca projektu który urodził się 13 grudnia i ma na imię Kacper ;-)

AWOT
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

AWOT pisze:Największym sukcesem było doprowadzenie od początku do końca projektu który urodził się 13 grudnia i ma na imię Kacper
Moje gratulacje ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

Gratulacje AWOT
PS
Ja znałem jednego co się urodził 13 grudnia. Na imie mu Stan było, na nazwisko Wojenny.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Gratulacje Rafał! Niech się zdrowo chowa!
A w jakim programie projektowałeś ? ;-)
ODPOWIEDZ