ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Piotr! Wizjery pomalowałem na próbę, co do jaśniejszego koloru, to rozważam użycie nieco jaśniejszego koloru. Zaczynając klejenie dobierałem kolor farbki pod kolor wycinanki. Nie wiem czy jednokrotne max dwukrotne malowanie nieco jaśniejszym szarym da dobry efekt, boję się, że mogą prześwitywać ciemniejsze plamy lub coś w tym rodzaju. Jak spróbuję to pokażę.

Poniżej nadbudówka głównego reflektora w stadium początkowym. Będę miał zabawę przy świetlikach po obu stronach nadbudówki i z samym reflektorem bo jest dużo dobrych zdjęć więc nie mogę sobie odpuścić wielu detali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

:spoko: Powiedz ile godzin spędziłeś nad tym elementem ??

Mam jeszcze prośbe , jak zaczniesz reflektor , można prosić o dokumentacje fotograficzną jak wyżej ? Taki know-how , bo czuje że szykujesz coś nowego ;-)
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ssebitro! W sumie nad tym co widać na zdjęciach pracowałem ok. 7-8 godzin z tym, że w rozbiciu na dwa dni tj w sobotę i niedzielę.

Co do samego reflektora to nowości w sensie jakiejś super techniki lub czegoś w tym stylu raczej nie przewiduję. Natomiast ze względu na to, że na wielu zdjęciach reflektor jest dość dobrze widoczny, dojdzie w stosunku do wycinanki trochę elementów wzbogacających jego wygląd. Niezależnie od tego czy w trakcie roboty wpadnę na jakiś nowy pomysł wykonania czy też będzie to tylko kolejny pokaz przewagi cierpliwości nad talentem i doświadczeniem, zgodnie z Twoją prośbą wstawię zdjęcia z kolejnych faz klejenia reflektora (jak mi skleroza nie przeszkodzi :lol: ).
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

Jarku....
Dobre,
Powiem - BARDZO DOBRE efekty.... trochę
zanad TO "przesadzone"...nawet w "Monografii..nie ma takich ....szczegółów ...ale, efekt świetny.....
...może, ja mam za małe "info" o tych niszczycielach..
Śledzę i uczę się na Twoich "wypocinach"....
a swoich "błędach"....
Pozdrawiam z Grecji
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Madolo! Te "szczegóły" a właściwie jeden szczegół to właśnie efekt dobrych zdjęć w monografii! To "coś" pomiędzy otworami wywietrzników to uchwyt na pokrywy od tych wywietrzników no i same pokrywy. Natomiast ten kwadracik z koluszkiem po lewej stronie, to po prostu zaczep linki od dużego masztu, który był przed przebudową (czyli taki jak w PM), w moim Wichrze jest tylko pozostałością po tamtym maszcie, której nie usunięto w raz z tym masztem, skoro na zdjęciach z 1937 roku a więc po przebudowie, to koluszko jeszcze było.

ps. mam nadzieję, że Twój post oznacza kontynuowanie remontu Burzy ;-)
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Reflektory czas zacząć. Jeden będzie nad pomostem nawigacyjnym drugi na tym specjalnym pomoście pomiędzy wyrzutniami torped. Brak jeszcze żarówek, szyb, pokręteł, uchwytów, kabli itp.

Obrazek
Obrazek
Mateo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateo »

Witam wszystkich Forumowiczów!

Jestem początkującym modelarzem i z Twojej relacji wiele się nauczyłem. Wykonujesz kawał porządnej roboty Jhradca! Powodzenia!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

jhradca pisze: ps. mam nadzieję, że Twój post oznacza kontynuowanie remontu Burzy ;-)
Witam...
Nie zaprzestałem remontu "Burzy" mimo BRAKU kontynuacji( od dłuższego czasu) ....
Lecz niewiele zostało zrobione...kilka "pierduł"
Wynika to z faktu, że ostatnio( od 2 miesiący) mam bardzo mało czasu na HOBBY i Internet - zarówno astronomię jak i modelarstwo.
Podjąłem się "zacnego zadania" i stąd brak czasu :D .
Międzyczasie powstało..... parę detali( pas burtowy, Vickersy,reflektory, żurawie torpedowe i beczki ) ale o tym wkrótce, w moim wątku...obecnie pracuję nad żurawiami łodziowymi......

Jarku, jeśli pozwolisz :D ...co by słowa poprzeć faktami...pozwolę sobie wkleić "Vickers`y" w Twym wątku.....z góry przepraszam za zaśmiecanie Twojej relacji. Oczywiście , postaram sie wiecej pokazać we własnej.

Obrazek

Do czasu , kiedy nie zakończę podjętego "zadania" (około miesiąca)będą to informacje sporadyczne w mojej relacji.
Przepraszam zainteresowanych.
Pozdrawiam z Grecji
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Brak czasu uniemożliwił mi dokończenie reflektorów. Krótki okres wolnego czasu wykorzystałem na próbę zrobienia słupka relingu, który posłuży za formę. Różnica w porównaniu do już pokazywanego jest duża. Po pierwsze słupek jest z drutu stalowego a nie miedzianego(poprzedni był zbyt podatny na wygięcie), po drugie zostały w nim wykonane nacięcia w miejscach gdzie przechodzi linka (zamiast późniejszego wiercenia), niestety otwory przez to nie są idealnie w osi słupka. Z ciekawości o efekt przeciągnąłem kawałki linek przez słupek i pomalowałem go. Jestem ciekaw Waszego zdania na temat wyglądu słupka, bo mam mieszane uczucia. Zgrubienia są nieco za duże a mniejszych nie jestem już w stanie zrobić, mam wrażenie, że są jednak za grube.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Przesadzasz . Jak będziesz robił model w skali 1:1 to wtedy wskazane jest dążenie do idealnej kopii . W różnych skalach różne sytuacje zmuszają do uproszczeń a czasem nawet do rezygnacji z "detalicznych" pomysłów .

Pozdrawiam . Wujek ... :usmiech:

P.s. Dziękuję za przesłanie "Modelarstwa Okrętowego" . Tobie i Jackowi .
ODPOWIEDZ