Jakie wydawnictwo wybrać ?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

Jakie wydawnictwo wybrać ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Witam. Proszę o poradę. Chcę kupić sobie jakiś model jeszcze nie wiem co, ale z jakiego wydawnictwa? Proszę o poradę czy od Halińskiego, Modelik, Mały modelarz czy może coś innego. Chodzi mi konkretnie o jakość modeli. Pozdrawiam
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Mały Modelarz dobry dla początkującycha a Haliński dla prawdziwych profesjonalistów. Tyle wiem. GPM ma niezłą jakosć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Olek
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17 2005, 14:37
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek »

Obecnie Mały Modelarz nie odbiega bardzo jakością od innych wydawnictw(tak mi się przynajmniej wydaje). Ale z taką ilością detali różnej maści i rodzaju jest bardzo daleko za np. wydawnictwem Pana Halińskiego. I jak powiedział PanPanek: Haliński jest dla tych co na modelarskim piedestale siedzą wyżej. Pozdrawiam olek
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Haliński: z takiej wycinanki zrobić model to żadna sztuka.
MM: z takiej wycinanki zrobić model to jest coś, prawdziwe modelarstwo.
Modelik: dla każdego coś miłego.

A tak na poważnie: powiedz jakie masz doświadczenie, co lubisz: okręty, samoloty, pojazdy (cywilne? wojskowe? szynowe?) czy może budowle?
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Kidyś sklejałem modele, ale bardzo dawno. Myślę że mogę się zaliczyć do modelarzy z małym doświadczeniem . Podobają mi się okręty i żaglowce, ale czołgi też są fajne :)
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

...jeżeli pojazdy nie są Ci obce, to najlepiej Modelik - dużo prostych, szybkich modeli do wyboru, w sam raz na początek, żeby nabrać wprawy i rozpędu, np. Ford TFC - ja od niego zaczynałem powrót do kartonów i było super - szybki, nietrudny...

...jeżeli żaglowce, to szerokim łukiem omijaj na razie Shipyard, zapomnij o sklejaniu ich modeli w standardzie. Jeżeli koniecznie jakiś żaglowiec na początek, to może Holk, czy Koga z MM będą dobre...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Dzięki. Mam Holka Gdańskiego z MM. To się za niego wezmę. Niestety na razie nie zrobię relacji z jego budowy, bo będzie plama :)
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Witam Kolegę. Jeśli chodzi o modele czołgów to proponuje starsze wydania Modelika np. Valentine, Bishop czy Panzer IV są łatwe w sklejaniu i nie zniechęcisz się. Można je nawet lekko zwaloryzować . Natomiast z GPM to ostatnio sklejałem Ferdinanda i nieżle się napociłem z zawieszeniem. Natomiast bardzo fajnie sklejał mi się Panzer T-38 z tego wydawnictwa. Ładnie wydany. Z Halińskiego polecam Ci na początek Panzer II . Natomiast Tygrys czy Pantera posiadają wnętrze i są pracochłonne , ale myślę że kiedyś i te skleisz.
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Na początek posłucham waszych rad. Rozpocznę od prostych modeli. Nie chcę się zniechęcić. Będę wybierał z MM bo w moim mieście nie spotkałem się z czasopismem Modelik.
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

...Modelika w kiosku raczej nie znajdziesz, trzeba odwiedzić sklep modelarski, lub kupić przez net...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ