Jakie wydawnictwo wybrać ?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

A ja zgadzam się ze staszkovem, lepiej na początek zrobić prostszy model na rozgrzewkę przed skomplikowanym modelem. Ja bym na pierwszy raz nie brał Rudego... ;-)
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

a ja polecam najnowszego spitfire'a z MM , ktory niedawno byl wyszedl. zrobil na mnie bdb wrazenie i przy tym nie wydaje sie zbyt trudny , oczywiscie przy ogromnej starannosci wykonania. a kosztuje tylko 10zl , wiec jak cos popsujesz , zawsze mozesz kupic drugi egz. , nie narazajac sie na ogromne wydatki.
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Jeszcze zapytam Was o wydawnictwo GPM. Waszym zdaniem to jakiej jakości są te modele.
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Moim zdaniem jest to drugie (po Halu) z najlepszych wydawnictw. Zdarzają się modele niesklejalne ale na ogół jest ok i są dość dobrze opracowane pod względem merytorycznym, no i mają duż pancerki ;-) :cool:
Obrazek
Obrazek
waskier
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 2:54
Lokalizacja: szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waskier »

witam wszystkich

pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku, by nie zakładać nowego..

po dłuższej przerwie chę powrócić do modelarstwa, a w stoczniowej szufladzie spoczywa i czeka na realizację kilka projektów.

Często staje się przed wyborem: z którego wydawnictwa zakupić model? GPM czy może AH?
dajmy na to taki Bismarck, Yamato, czy kupić King George V od AH czy może bliźniaczy okręt Prince of Wales z GPM'u?
nie bierzmy pod uwagę ceny

czy ktoś z kolegów miał doświadczenia z budowy okrętu z obu "stajni" i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce?

tylko, proszę o podanie konkretów np: walorka, dokładność wycinanki i wierność z oryginałem itd.

będę wdzięczny za Wasze opinie, pozdrawiam
doswiadczony bez doswiadczenia

waskier18@wp.pl
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jeżeli chodzi o Bismarcka to tylko Haliński. Model GPM ukazał sie wcześciej i zawiera więcej błędów.

Z wyborem pomiędzy POW i KG V już nie jest taka prosta sprawa. Model od Halińskiego jest bardziej szczegółowy i ma więcej części. Ale za to POW ma ciekawsze malowanie. Oba sa tez delikatnie waloryzowane. Ze sklejalnością nie ma większych problemów. Relacje z budowy wszystkich tych okrętów znajdziesz na forum w dziale głównym albo archiwum.

Pozdrawiam
Borek1234
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 07 2008, 12:25
Lokalizacja: Czarny Bór

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borek1234 »

Mój Bismarck od Halińskiego jest już dawno sklejony i ozdabia pokój. Naprawdę polecam bardzo fajnie opracowany. Teraz pojawił sie IJN Fuso od Halińskiego. Wygląda całkiem całkiem.
Dragoste
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 05 2008, 16:26
Lokalizacja: Bełchatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dragoste »

Widzę, że temat odświeżony, to się dołączę. Kończę właśnie mojetgo ORP Ślązaka, i przymierzam się do wyboru następnego modelu. W końcu wakacje się zbliżają :D ( matury można pominąć :haha: )

Tak więc myślę, myślę i nie moge nic konkretnego wymyślić. Jestem zainteresowany (chyba (?) ) jakimś żaglowcem.
Ważne dla mnie, aby cena nie przekraczała raczej 100zł, a wydanie miało jak najmniej błędów. Jeśli o cene chodzi, to sam sobie jestem w stanie poradzić, ale o jakość wydań muszę zapytać Was, drodzy modelarze.

P.S.
Mam dziwne odczucie, że nie sprecyzowałem prośby, ale niech będzie, najwyżej dostanę od Was tzw. "O Pe eR", :)
ODPOWIEDZ