Jaki wybrać aerograf?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

Jaki wybrać aerograf?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam to mój pierwszy post na tym forum :D No więc tak sklejam modele już jakiś czas (chyba 2 albo 3 lata nie pamiętam :razz: ).Sklejałem dużo modeli(chodzi tylko o plastikowe nie skleiłem jeszcze nigdy kartonowego)ale ich nie malowałem.Aż w końcu wziąłem kupiłem farbe i pomalowałem zwykłym pędzelkiem(Jeszcze zbytnio nie wiedziałem ,że są modelarskie :razz: ).Nie pomalowałem go w środku tylko na zewnątrz.Aż w końcu kupiłem (Niedawno) model CH-146 Griffon w skali 1:72(Moja ulubiona skala)firmy Italeri.Nie ma u nas w mieście żadnego modelarskiego sklepu tylko są w takiej księgarni i tam są modele Italeri i jakiejś mniej znanej.Tak więc kupuje tylko tej firmy.Ale wróćmy do tego Griffona.Pomyślałem ,że będzie to model troche lepiej wykonany niż poprzednie(chodzi o to ,że z malowaniem wewnątrz i na zewnątrz).Jak to na moje umiejętności to wnętrze wedłóg mnie jest dobrze wykonane ale wszystko pędzelkiem(Pewnie jak byście zobaczyli to byście powiedzieli ,że to śmieszne ,że mówie iż dobrze wygląda)i nie ma dokładności.Jak przez ten czas patrzałem na strony modelarskie to sie dziwiłem ,że te modele są ta dobrze wykonane i pomalowane.Dopiero gdzieś doczytałem ,że są malowane aerografem.Z początku nie wiedziałem co to jest ale sie dowiedziałem.Teraz maluje pędzelkami Italeri ale jak to pędzelki zostawiają ślady malowania.Dotychczas malowałem jedną warstwą farby firmy Aster i zostawały troche ślady to postanowiłem pomalować jedną część 2 warstwami i wyszło o wiele lepiej niż jedną.W piątek kupiłem już na zapas jak skończe Griffona samolot Heinkel HE-111 H6.Nie chce już psuć wyglądu modeli pędzelkiem tylko chce kupić aerograf.I teraz pytanie jaki?.Chciałbym ,żeby był łatwy w obsłudze nie za drogi(do max 130 zł)i nie za tani bo te tanie są pewnie do d*** :razz: .Jeśli już będziecie tutaj pisać jaki wedłóg was będzie dla mnie dobry to prosiłbym abyście załączali zdjęcie lub kilka zdjęć. Jeszcze jedno maluje farbami firmy Aster ,a nie malowałem farbami innej firmy jeśli ktoś z was malował Asterami to powiedzcie czy te farby są dobre(Chdzi o takie w małej buteleczce akrylowe) bo nie wiem innymi nie malowałem więc nie moge porównać.Mnie się nimi maluje nawet dobrze a nie kupuje innych bo tylko te są u nas w mieście :oops: . Tak więc czekam na odpowiedzi myśle ,że mi cos poradzicie :) Pozdrawiam...
pzl11
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 07 2005, 12:41
Lokalizacja: Lubin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pzl11 »

Na pewno coś znajdziesz na tym forum o aerografach w opcji SZUKAJ :D
Warsztat:
P-51 D Mustang Revell 1:48
Messerschmitt Bf 109 G-10 Revell 1:48
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

ja mam takiego
http://hobbysta.home.pl/sklep/product_i ... ts_id=3251
aerograf jest ok. maluje sie nim bardzo łatwo
wprawdzie aplikator jest do kitu (bo już mi pękną)
taniej chyba już nigdzie nie kupisz.
Polecam
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Skoro polecasz to chyba go kupie :D apropo mieszkasz w Turku w WLKP??Koło Konina??
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

Tak mieszkam w TYM Turku i teraz widze że na forum jest nas już trzech z tej małej mieściny :D :D :D ;-)
pozdrawiam
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Hehe kto jeszcze??Gdzie kupujesz modele?Przez neta czy w jakimś sklepie??Ja kupuje w tej księgarni "Epos" :D Jakich farb używasz bo ja tych Aster co tam są...Apropo słyszałeś o tej modelarnii co niedawno funkcjonuje?
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Przenieście te swoje pogaduchy na Priv albo GG.
Tu nie jest miejsce na chatowanie. :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Kurde jest troche problem bo ja miałem pełno wirusów i mi gg sie w ogóle nie chciało włączyć nawet jak odinstalowałem i jeszcze raz zainstalowałem nawet jak ściągłem jeszcze raz też nic nawet te starsze wersje nie działają(Miałem 7.0)A na priva to nie wiem czy dochodzą wiadomości może na tlena...Dlatego tutaj narazie pisałem...
Awatar użytkownika
raptorf22
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 14 2005, 8:50
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: raptorf22 »

Co do omawianego aero to radzę uważać na gwint w dyszy jest delikatny i łatwo mozna ukrecić. Dokręcaj w wyczuciem jak poczujesz opór to napewno jest szczelny i nie dokręcaj na maxa . Maluje dobrze , wymaga wprawy i stabilnego zasilania powietrzem. Życzę przyjemnosci z malowaniem

Pozdrawiam
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha rozumiem ,nigdy na własne oczy nie widziałem żadnego aerografu i w sumie to nic nie wiem co do czego jest :-? Troche dziwne bo niby mam już kupować ,a nic nie wiem jak sie maluje i te sprawy może ktoś by troche podpowiedział jak sie tym maluje z jakiej odległości ,jeszcze ustawianie tego ciśnienia itp.kompletnie nic nie wiem co do aerografówwiem tylko ,że modele ładnie wyglądają po pomalowaniu :razz: Czy mógłby ktoś coś opisać własnymi słowami albo jakiś link jak byście mieli na strone z opisanym malowaniem byłbym wdzięczny...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ