*[Relacja/Samolot] Komet - Orlik 6/2005

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
ja tu zaglądam od samego początku - fajny ten Twój samolot - naprawdę przyjemna robota. Jednak przyczepiam się do tego, co już padło w tym wątku - łączenie pierścieni poszycia na kadłubie wyglądałoby chyba lepiej, gdyby spróbować szpachlowania np. wikolem (trzeba uważać, bo wikol zostawia smugi) - to samo z Pattexem nie daje już tak dobrych wyników. Szpachlowanie przydałoby się też przy poszyciach łączących skrzydło z kadłubem.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2307
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

:haha: Tad wikol, to możesz wylewać nawet całymi litrami na swoje modele, ale przy mnie nie wymieniaj nawet nazwy tego ohydnego ścierwa :haha:, Prędzej zrobiłbym z niego ognisko, albo trzasnął skrzynką browara, na wzór Sikora, niż dotknął mojego modelu którymkolwiek z wymienionych specyfików.
Co do łączenia Płat kadłub- patrz wyżej, ale łączenie kadłuba są ok, tyle że wypadają na łączeniach blach w oryginale, w związku z tym linie podziału są grubsze i z nitami, dlatego je widać bardziej niż w innych modelach, a nie dlatego że są niedopasowane.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Tad nominacje do modelu roku chyba przwrócily Ci w głowie :haha: Zerknij do swoich relacji, później jeszce raz tu i porównaj. Życzę miłych chwil i owocnego wyciągania wniosków.

O, Szyderczy mnie ubiegł i sam w swym majestacie odpisał ;-)
ZŁO SQUAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
Szydercza Gała - nie miałem złych intencji - sprawa poszycia została już wcześniej wyjaśniona. Samolot mi się podoba - nie ma co się unosić nad grzeczną propozycją - napastliwym tonem odpowiedzi zniechęcasz ludzi do odwiedzania Twoich wątków.

Wikolu się nie wylewa na modele - szpary wypełnia się igłą lub czymś w tym rodzaju (bardzo małe ilosci wikolu - zwykle to żmudna operacja). To daje dobre efekty - wypełnia szpary i tworzy jednolite powierzchnie - karton nie faluje. Trzeba uważać ażeby nie nałożyć go na papier bo zostają smugi.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

tad pisze:Cześć,
Szydercza Gała - napastliwym tonem odpowiedzi zniechęcasz ludzi do odwiedzania Twoich wątków.
Nie zniechęca tylko przywołuje do porządku, całkiem słusznie w myśl starej zasady "nie ucz ojca dzieci robić " :haha: :bebe:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2307
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Myślełem że mój stosunek do wikolu ponalu i tym podobnych wynalazków jest jasny, więc "fachowe" rady w tym względzie mozna sobie spokojnie w moich wątkach darować. To samo tyczy się lakieru.
:haha: Ssebitro, masz u mnie browara :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Prędzej Dwudziestotonowy Betonowy Borsuk przejdzie przez ucho igielne, niż Gał zacznie stosować wikol albo np. lakier. :haha: To jest osobnik całkowicie niereformowalny (powinieneś sobie to do podpisu wstawić :kazanie:). :)

A sesyjkę foto koniecznie trza będzie zrobić, na Twaroga. Światło teraz kiepaśne, ale coś się wymyśli.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2307
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i wy tu gadu gadu, a ja skończyłem :haha:
Pora na małe podsumowanie, model jest naprawdę dobry, powiedziałbym że Orlik ustępuje jedynie Halowi i to tylko w tym względzie że chłopaki nie robią jeszcze śladów zużycia. Model jest spasowany w zasadzie idealnie. Można go zrobić w bardziej uproszczonej, mimo to trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, jest trudny, pomimo tego że jest mały. Nikomu kto jest początkujący nie polecam, jest wymagający i wybacza mało błędów, a bardzo skomplikowana bryła samego samolotu, to koszmar każdego modelarza :haha:. Wsiąkło w niego wiele krwi istot, które nawinęły się pod rękę w nieodpowiednim czasie ( stąd kolor :lol:). J nie znalazłem w nim żadnych błędów, ale macie pole do popisu :haha:. Gdyby ktoś chciał się za to brać to służę pomocnym betonowym kołem ratunkowym :cool: .
No dobra dość bzdetów, zrobiłem fotki, jakie są takie są, ale i tak uważam że zrobiłem postęp :haha:. Jak kiedy wpadnie do mnie Swinger to zrobimy mu odpowiednią sesję i wtedy trafi do galerii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz możecie pisac co się wam chce, byle nie o wikolu ponalu i lakierze :haha:
KONIEC
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
markre
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 28 2005, 20:43
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: markre »

Hej. Szyderczy jak farbką malowałeś spodnie strony częsci otwartych ? A tak wogóle modelik elegancki fajnie sklejony. Pozdrwaiam Marcin i powodzenia przy kolejnych modelach.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2307
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Nie za bardzo wiem o co pytasz, bo w zasadzie w tym modelu odwrotną stronę malowałem tylko w osłonie luku amunicyjnego. Ale odpowiem tak do retuszu papierowych części używam głównie temperów, mieszanych ze soba i z plakatówkami (tyczy się głównie białej, bo wychodzi najszybciej), a do drutów humbrole, czasem tez mieszane na potrzeby chwili.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ