*[Relacja/Okręt] NARVIK Z-32 by Bartosz

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Zapomniałem pokazać jak wygląda lakier i farby których używałem, a że już kilka osób pytało o ich wygląd to postanowiłem zamieścić zdjęcie.

Obrazek

Czerwona farba która początkowo malowałem pędzlem to "EMALIA CELULOZOWA NITRO EXTRA" firmy śnieżka (nie ma jej zdjęcia ponieważ skończyła się, a pustą puszkę wyrzuciłem)



Piterski będzie wykonany podobnie do grafa, jakiejś mega walorki nie będę stosować ;-) .
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Extra. Ile arkuszy z częściami posiada ten model :?:
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

I nadszedł czas na drugi odcinek z budowy mojego narvika, kadłub jest już praktycznie ukończony niestety nie jestem z niego zadowolony, czuje ze można było to zrobi o wiele lepiej.
W oczy rażą tu i ówdzie zabrudzenia których nie da się z nic w świecie usunąć, poszycie jest bardzo jasne i wszelkie plamki są bardzo widoczne.
Pogięło się poszycie na dziobie co widać na zdjęciach. W dodatku cześć rufowa nie pasowała za żadne skarby, musiałem ja rozciąć na dwie części uformować i z wielkim trudem przykleić, niestety podczas malowania zrobiłem kleksa i powstała paskudna plama :( .

W każdym razie najtrudniejsza części jest już za mną teraz biorę się za drobnice... :D

_Grzecho_ - 6 arkuszy + elementy szkieletu.


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek




Mam prośbę do osób posiadających ten model, proszę o skany cześć szkieletu W2 i W7, potrzebne mi są do wykonania podstawki.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Nadbudówka śródokręcia wraz z kominem

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek



Od siebie dodałem otworki w górnej wrędze komina ponieważ wcześniej jakoś tak łyso wyglądało (czarna jednolita powierzchnia).
Obrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jakiej grubości drutu używasz do relingów bo robią dość masywne wrażenie
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

około 0,45 oraz 0,20 mm takie same zastosowałem na grafie.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Moim skromnym zdaniem za grube, ja na słupki zamierzam dać 0,25
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dzisiaj cały dzień bawiłem się z wyrzutniami torpedowymi, a udało mi się skończyć tylko 1 z 8.
Papier jest dość sztywny i nie chce się poddawać zwijaniu (szczególnie tych mniejszych elektów), ale znalazłem na niego sposób w postaci starej anteny i śliny modelarskiej ;)

Najpierw wycięty element walcowałem najgrubszą średnica anteny, aby utworzył tzw. kołyskę (korytko). Taki element zwilżałem ślina modelarska i owijałem wokół kolejnych stopni (średnic) anteny. Dało to na tyle dobry efekt że po wykonaniu tego zabiegu cylinder wyrzutni trzymał okrągły kształt bez użycia kleju.
Obrazek Obrazek Obrazek



A tak wygląda gotowa wyrzutnia, pozostało jeszcze 7....
Obrazek


Piterski masz racje ze te słupki są nieco za grube, zmniejszę ich średnice do 0.30- 0.35 mm. Cieńszych nie daje bo będą zbyt delikatne, a jak znam życie to moje koślawe łapy popsuły by taki reling przy pierwszej lepszej okazji.
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

czym tłukłes dziurki w oknach??? jesli moge cos doradzić to pomaluj burty, kleks jest przedniejkaości:)
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

No, wszystkie 8 cylindrów jest już gotowe, zostało jeszcze zamontowanie ich na podstawie wyrzutni i uzbrojenie w drobny osprzęt.
Obrazek Obrazek


Okrętu nie będę malował, a tą brzydka plamę podretuszowałem tak jak doradził mi kolega Korsarz z sąsiedniego forum
korsarz:
... co do tego podretuszowywania, to polecam - jesli to jest matowy, lekko "włochaty" karton, to dobrac jaknajpodobniejszy kolor plakatowki albo akwarelki, odpowiednio rozwodnic, pomalowac, i zanim wyschnie, przejechac palcem tak, aby kolor zostal, ale byl lekki przeswit...
tak to wygląda po tym zabiegu
Obrazek



Okna tłukłem młotem i takim oto wkladem długopisowym :lol:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ