[narzędzia] Mata, liniał i nóż.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

No właśnie to samo mnie gnębi bo one chyba jakoś różnie są budowane albo cuś, wszystcy mają zielone i na nich ciachają tymi skalpelami (AK1, Ak3, AK4) .
Ja też potrzebuje helpa :pomoc:
Obrazek
My name is Button, James Button...
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

messer pisze:właśnie pare godzin temu kupiłem taki zestawik w Rossmanie przy Francuskiej, troche tam tego leżało. Z Centrum autobus 117, przystanek Meksykańska.
Messerku, dzieki za info pojechalem w piatek i były! :)
Kupilem (za 11,99)i mimo, że pierwsze wrazenie nie było dobre - sadzilem, że za twarda jest - to dzis na niej tne (me109 MM) i jest calkiem sympatycznie :)
To moja pierwsza mata. Do tej poty sadzilem, że podkladka z tektury naprawde wystarczy.... mylilem sie.
Aha i ta linijeczka aluminiowa tez calkiem calkiem.... ;-)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Poprzednio pytałem jaką matę Olfy kupić. Napisałem, że na stronie Olfy nie ma takich informacji. Myliłem się. Poszedłem bowiem za linkiem "Gdzie kupić" i tam nie znalazłem odpowiedzi. Natomiast z info na stronie Olfy wynika, że są to maty uniwersalne o symbolu: CM-A4 do CM-A1. Można więc ciąć nożami "łamanymi" też.
Moje modele: archiwum
Pyro

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pyro »

Co do maty Olfy to słyszałem że można je zaciąć sklepelem[/b] można uszkodzić zwykłym skalpelem ( nie można ciąć pod ukosem)
A może ktoś wie gdzie można kupić podkładke za przystepną cene w okolicach Katowic? bo jak na razie tnę na szkle a to tępi ostrza...
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Dzisiaj w Rossmannie w Krakowie nabyłem wymienony zestaw. Jego aktualna cena to 7.99, co uważam za śmieszne pieniądze jak za coś takiego

Za sam skalpel w modelarskim powiedzieli mi 9 zł i po 1 zł za ostrze, a tu dostałem z 7.99 skalpel z dwoma zapasowymi ostrzami i to tego gratis mate i linijke :lol:
bartek529
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 16 2005, 10:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek529 »

mr_tom pisze:Dzisiaj w Rossmannie w Krakowie nabyłem wymienony zestaw


a mógł bys powiedziec na jakiej ulicu bo ja byłem na Dietla i nie było :cry:
.....:::::karton-rulezzzz:::::..
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

bartek529 pisze:
mr_tom pisze:Dzisiaj w Rossmannie w Krakowie nabyłem wymienony zestaw


a mógł bys powiedziec na jakiej ulicu bo ja byłem na Dietla i nie było :cry:
Ja byłem na Sławkowskiej (jak idziesz od rynku do pod koniec po lewej stronie). Jeszcze tam kilka tych mat zostało (5-7 sztuk). Wiem, że jest jeszcze przy Karmelickiej (koło Bagateli) i tam też można podejść zobaczyć za tym.
Awatar użytkownika
Farmer
Posty: 89
Rejestracja: czw sie 19 2004, 14:28
Lokalizacja: Sosnowiec
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Farmer »

Mały zestaw rosmanowy (mata, linijka, nożyk) obecnie kosztuje 5.99 zł !!
Roxonn
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 15 2005, 22:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roxonn »

Witam szanownych kolegów mata Olfy jest ok ale odkąd sprubowałem ostrzy do skalperów lekarskich (po 30 - 50 gr. - nie miałem gdzie kupic orginalnych olfy a stare sięskończyły) już nie wracam do tego badziewia ostrza lekarskie idą przaktycznie bez oporów i przy wprawnej ręce to nawet niektóre linie bez linijki się tnie bez problemu. Modele skleja się z usmiechem na twarzy i jak czujesz że ostrze nie idzie to bez żalu walisz w kosz.
Nie polecam tych ostrzy jedynie tym którzy mają "ciężką" rękę bo sobie mate zniszczą .
Życie jest krótkie, a czasu coraz mniej.
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

...witam, zakupiłem zestaw rossmana na próbę i:

-mata dużo grubsza od olfy, właściwie ciężko jest się przyzwyczaić...
-mata dosyć wrażliwa niestety, nawet lekkie pociągnięcie ak3 zostawia ślad.
-skalpel kiepski, nasadka jest w miarę, ale ostrza do [gluteus maximus]

Tyle minusów jak dla mnie, aaaaallllleeeeeee... 5.99 za taki zestaw?? Nic tylko brać, z czasem dokupić ak3 - właściwie, to ostrza od ak3 pasują do nasadki z rossmana, ale różnica w cenie ostrza Ak3 a cały ak3 z ostrzami jest na tyle niewielka, że nie warto, tym bardziej, że jest duża różnica w jakości nasadek jest spora.

Jak ja to widzę w wersji dla początkującego: kupujemy zestaw rossmanowy, kleimy 4-5 prostych, szybkich, przyjemnych modeli, po czym szóstego sobie lekko mówiąc odmawiamy, a nabywamy ak3...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ