*[Relacja/Samolot] MIG-29 Design

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

No w koncu! Ze skszydelkami model nabierze tego rasowego wygladu, jaki powinien miec mig-29. A tak odnosnie kalkomanii, to ciekawy jestem jak sie ich uzywa? Bo w moim egzemplarzu postarzaly sie na tyle, ze nie bedzie mozna ich juz wykorzystac.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

ukasso pisze: A tak odnośnie kalkomanii, to ciekawy jestem jak sie ich uzywa? .
W moim kalkomanie są OK, bez najmniejszych problemów się nakleja.

Fulcrum ma skrzydła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lewe (patrząc od tyłu) nasunięte na razie na sucho na dźwigar.
mogway
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 16 2005, 19:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mogway »

Aż się łezka w oku kręci że Designu już nie ma na rynku .To były ambitne projekty
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Mores - bryka nabrała już swojego drapieżnego kształtu :) Pewien pilot z Mińska na innym forum porównał kiedyś drgające żaluzje górnych wlotów powietrza do nozdrzy drapieżnika wyczuwającego węchem swoją ofiarę :twisted: ...
Tak przy okazji, bo wiem, że jest tu wielu fanów tego samolotu odsyłam do galerii z naszej misji na Litwie na stronie MONu - zdjęcia były robione przez tegoż właśnie pilota :)
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

No fajne zdjęcia naszych Migów.
Zastanawiam się, czy robić w modelu dodatkowy zbiornik paliwa, podwieszany między silnikami pod kadłubem. Bez niego sylwetka jest bardziej, że tak powiem, rasowa, myśliwska. Poprostu zaburza mi feng-shui ten zbiornik:) A pozatym to przyda mi się kolor z tego zbiornika jako rezerwa.
Awatar użytkownika
Raven
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 04 2005, 11:04
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven »

No cóż, rzadko widuje się nasze MiG-29A w locie bez tego zbiornika, nawet z nim ta maszyna jest nazywana "myśliwcem przewagi powietrznej nad lotniskiem" - ze względu na symboliczny zapas paliwa (3500kg). Myślę, że warto zrobić go w zgodzie ze stanem faktycznym, zwłaszcza, że wychodzi tak rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Ja też uważam, że ze zbiornikiem mig będzie wyglądał lepiej. Chociaż może nie tyle lepiej, co troche ciekawiej. Ale to juz kwestia gustu i wola sklejającego. Szkoda, że w żadnym opracowaniu nie ma zbiorników podskrzydłowych. Myślę, że z nimi model prezentowałby sie jeszcze efektowniej.
Mam tu na myśli coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie rewelacja. Co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

nie ma ich w żadnym opracowaniu bo skrzydło zapchane od spodu rakietami wyglada efektowniej niż srebrna parówka na paliwo :) dlatego czegoś takiego nie ma... no chyba że w jakimś modelu starego samolotu gdzie pod skrzydło można było podczepić zbiornik paliwa albo bombę ;-)

ja uwarzam przeciwnie do was bez tego zbiornika MiG wykazuje wiekszą agresje jest drapieżny a z tym zbiornikiem.... no cóz efekt ten zanika :)

jeszcze pytanie gdzie mores ustawi MiG'a ... półka ? gablota ? a może podwiesisz pod sufitem ?
tak czy siak ja bym sobie zbiornik darował... ew. zostawił zamontowany pylon bez zbiornika.

pozdrawiam
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Tak jak pisałem jest to kwestia gustu. Dla mnie lepiej i bardziej "rasowo" wygląda ten samolot ze zbiornikami. Te "parówy na paliwo" przynajmniej widac, w przeciwienstwie do komicznie wyglądajacych, malutkich rakiet r-60. A taka własnie wersja uzbrojenia jest zarówno w wydaniu DESIGNu jak i GPM. Oczywiscie nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę. Każdemu podoba się coś innego. Dla mnie porządnie obwieszona zbiornikami maszyna wygląda efektowniej i dużo agresywniej.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Ze zbiornikiem się jeszcze zastanowię, ale skłaniam się ku temu żeby go jednak zrobić. Ukasso i Raven, macie rację, że fajniej wygląda. Osobiście podobają mi się samoloty obwieszone towarem pod skrzydłami i kadłubem, np. taki Su-22 z pełnym uzbrojeniem i dużymi zbiornikami wygląda groźnie. Ale Mig-29 to jednak rasowy myśliwiec o pięknej sylwetce a nie latająca cysterna ;)

Zrobiłem światełka pozycyjne na końcach skrzydeł z koralików:
Obrazek
...a także napływ statecznika pionowego. Niby nic skomplikowanego, a zajęło godzinę pracy, dziś już nie mam siły na drugi. Widoczne ślady farby to miejsca które zamalowałem, bo albo się druk wytarł, albo był przesunięty:
Obrazek
Obrazek

Tak jak dotąd wygląda całość:
Obrazek
ODPOWIEDZ