[Relacja] HMS Ark Royal 1:300 MM - by Orvar

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

[Relacja] HMS Ark Royal 1:300 MM - by Orvar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Witam serdecznie .

Chciałbym przedstawić stan prac nad kolejnym modelem ,który zagościł w mojej rozwijającej się powoli stoczni –lotniskowiec HMS Ark Royal III , wspomnę tylko że jest to moja pierwsza „deska do prasowania” . Wycinanka pochodzi z MM wydana w 1990 roku , skala jedynie słuszna (do czasu) 1:300.
Jako że model odbiega wyglądem od oryginału , postanowiłem przebudować okręcik co by prezentował się jak tako . Zmianie uległy rufa i dziób , a nadbudówka wykonana jest prawie od podstaw wg rysunków i zdjęć . Model maluje farbami akrylowymi półmatowymi podobnie jak KGV i Pioruna .
A jak mi to wychodzi oceńcie sami – kadłub jest jeszcze „surowy”.


ObrazekObrazekObrazekObrazek

i nadbudówka - jeszcze nie skończona

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PS. Może uda się zrobić z tego jakąś relację .

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony sob lut 18 2006, 22:07 przez Orvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Ten kadłub jest reczywiście surowy :haha: Ci, którzy chlapali go olejnicą musieli wypić całkiem sporo różnych specyfików. Linia wodna przypomina trochę trasę slalomu giganta.

Wytwór połączonych umysłów Sz.G. i K.B oraz Dżinu Lubuskiego ;-)
ZŁO SQUAD
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Orvar model się bardzo ciekawie zapowiada i warto by pociągnąć temat dalej na łamach forum.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

No no zapowiada sie ciekawie tylko to denko ciutke się tak świeci :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Konan Barbarzyńca pisze:Ten kadłub jest reczywiście surowy :haha: Ci, którzy chlapali go olejnicą musieli wypić całkiem sporo różnych specyfików. Linia wodna przypomina trochę trasę slalomu giganta.

Wytwór połączonych umysłów Sz.G. i K.B oraz Dżinu Lubuskiego ;-)
Pokory, bracie pokory...
Ja sobie mysle, choc pewnie nie mam racji ;) , ze tam bedzie jeszcze jakas linia wodna, czy cos takiego... ktora pewnie ALLELUJA! zakryje te nierownosci? Nie, chba nie moze to byc prawda... Takie zeczy sie nie zdarzaja i autor na pewno zamierzl to tak zostawic
Konanie - zauwazylem ze jezyk masz ciety i wielokrotnie na tym forum krytykujesz innych w sposob (jak dla mnie "glupiomędrkowaty" ...chyba dla sportu :) Bez urazy ale Twoje uwagi sa czasem niepotrzebnie nasycone zbyt wybujala ironia Pozdrawiam
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Oczywiście ,że będzie tam szeroki czarny pas , a jak moi rzekomo :piwo: stoczniowcy malują czarne pasy , możesz Konanie Barbarzyńco zobaczyć w prezentacji KGV (nawet kolor pokładu specjalnie dla Kemota zmienili ) .Kadłub jest w takim stanie od dłuższego czasu bo praca przy nim nudna , więc ekipa przeniosła swoje zaangażowanie na nadbudówkę .

P.S Jednak będzie relacja .

Pozdrawiam Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Bardzo ładnie się zapowiada ta Twoja "deska do prasowania"
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Witam!
Świetna robota, u mnie ten szkielet tego modelu z naklejonymi dwoma arkuszami pokrycia dna czeka na lepsze czasy. Póki co stocznia strajkuje a państwowe inwestycje idą w lotnictwo, ale możesz być pewny że będę śledził ten wątek bo zapowiada się super.
Przy okazji przesyłam prośbę o materiały którymi mógłbyś sie ewentualnie podzielić, bo wspomniałeś że dysponujesz takowymi.
Świetna robota, kibicuję dalszym postępom!
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Witam

Stocznia poczyniła małe postępy przy wyposażaniu nadbudówki . wykonałem zapas drabinek według metody by Vivit , czyli ramka z gwintem M6 , w moim przypadku o wymiarach ~ 10 x4 cm oraz drut miedziany 0,15 i 0,1. Kolejność nawijania drutu nie jest przypadkowa najpierw grubszy wzdłuż potem cieniutki , takie rozwiązanie umożliwia naprężenie drutu(grubszego) nośnego oraz bardzo dokładne pokrycie łączeń siatki klejem cjanoakrylowym .

ObrazekObrazekObrazek


Taką siateczkę rozcinamy nożyczkami na pojedyncze drabinki . Wykonanie na ramce obustronnej drabinko-siateczki zajęło mi ok 1 godzinki , czyli szybki i tani sposób , tylko pomalować i zamontować .

Powstał również podest pod radar i jego obudowa i co najważniejsze (domniemane) olinowanie flagowe - chyba tak to się nazywa ? :)
Tak wszystko prezentuję się w całości .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jednak największym osiągnięciem z którego jestem dumny , to pierwszy model samodzielnie wykonany przez mojego dwunastoletnieg syna (chyba się zaraził bo rozpoczyna budowę następnego) . Aby dotrzymać danego słowa zamieszczam jedno zdjęcie (krytyka niewskazana) wybaczcie że w tym temacie i że nie okręt :)

Obrazek

Ps. Markus trzymam za słowo :cool:
Pozdrawiam Piotr
Obrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Czy siateczka na górnym podeście to gotowy wyrób czy również wykonana domowym sposobem?
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ