Najlepsze zdjęcie - konkurs z nagrodami

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Najlepsze zdjęcie - konkurs z nagrodami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
postanowiłem zmotywować młodzież do klejenia i robienia lepszych zdjęć - żebyście nie wstawiali pierwszego z brzegu, które się uda zrobić.

Zakładam konkurs, w którym nagrodą będzie ta oto wycinanka:

Obrazek

Konkurs skierowany jest do młodzieży - z różnych for (stare konie mogą sobie sami zafundować model). Preferuję udział nie tych dobrze klejących i fotografujących forumowiczów, ale raczej tych słabszych - to ma być zachęta. Jego przedmiotem jest najlepiej samodzielnie wykonane zdjęcie własnego modelu KARTONOWEGO.

Warunki:
1. Uczestnik powinien pokazać jak najlepiej wykonane zdjęcia SWOICH modeli,
2. Uczestnik może pokazać dowolną ilość zdjęć (załączane lub linkowane w tym poście - linki do innych prywatnych stron nie liczą się) - zwiększa się swoje szanse,
3. Preferowani są młodzi uczestnicy tego forum,
4. Wygrywa JEDNO zdjęcie,
5. Konkurs trwa do 6 marca (około)
6. Sposób wyboru zwycięskiej fotki: ja wybiorę kilka najlepszych a potem głosowanie będzie grupowe - zostaną ustalone punkty (np. za kompozycję, za ujęcie, ogólne wrażenie, przetworzenie graficzne itp.),
7. Konkurs będzie ważny jeśli zgłosi się przynajmniej 5 uczestników.
8. Zdjęcia budzące wątpliwości co do autorstwa (np. wykorzystanie profesjonalnego sprzętu niedostępnego dla młodzieży) będą odrzucane,
9. Nie biorą udziału zdjęcia pokazane już na forach.

Bierzcie się do robienia zdjęć. Podkreślam - model nie musi być super ładny - wystarczy, że będzie miał wszystkie elementy (nikt rozsądny przecież nie chwali się modelami bez części). Liczy się ciekawe ujęcie - jakieś wyeksponowanie modelu, specjalne jego ustawienie (np. nalot z góry, obraz z dołu), wkomponowanie w plener, ciekawe wykorzystanie tła - oraz (!) umiejętna obróbka w programie graficznym. Zdjęcia mogą być zarówno z telefonu jak i z camera obscura - byle były ostre, doświetlone, nasycone kolorystycznie (to też podlega ocenie).

Przewidziano nagrody pocieszenia (inne modele - nie z MMa!) na okoliczność większej ilosci dobrych zdjęć.

Ważne jest, żeby zdjęcia były Waszym dziełem a nie kolegi czy taty. Rzecz jasna nie da się tego do stwierdzić do końca - wiele zależy od Waszej uczciowści (tego też warto się uczyć). Macie szansę podpatrzeć jak inni fotografują a potem spróbować się nauczyć czegoś.

Howgh,
TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Odpowiadam na pierwsze pytania - modele tylko kartonowe, wiek - powiedzmy do 18 roku. Umówmy się, że z konkursu uprzejmie zrezygnują np. ludzie, którzy mieli fotkę tygodnia albo byli nominowani do jakiejś nagrody. Rzecz jasna nie można im niczego zabronić, ale idea jest taka, żeby młodsi modelarze czuli zachętę.
TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

O rany - Ci, co skończa 18 dzisiaj, jutro, pojutrze a nawet skończyli 6 miesiecy temu też niech się wpisują... Ludzie, to tylko zabawa.
TAD
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjecia robione latem zeszlego roku:
Obrazek
zdjecie z zamazanym sznurkiem i uruchomionym smiglem- pilot sie katapultował
Obrazek
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć Młodybm,
pięknie - o to szło! Zdjęcia są ciekawe - dodam tylko kosmetyczne uwagi (bez obrazy rzecz jasna - chodzi mi o to, żebyśmy się wszyscy uczyli):
- na zdjęciu Raidena jest za mało przestrzeni i jego kształt wpływa na odbiór modelu (wydłużone i zbyt wąskie zdjęcie - chodzi o kadrowanie - lepsze są zdjęcia zbliżone do kwadratu - ale też nie pełne kwadraty),
- na zdjęciu z kołem modelu świetnie pokazałeś goleń ale po co ten sznurek (no i obrćć fotkę),
- zdjęcie kołpaka jest bardzo fajne (pamiętam Twoją metodę robienia go) - warto dodatkowo pokazać w tle cały samolot a ostrość skoncentrować na kołpaku (masz dobry aparat i dasz radę).

Napisz proszę jak przerobiłeś przedostatnie zdjęcie (usunięcie sznurka i rozmycie śmigła).

Dodam jeszcze, że być może dojdą kolejne ciekawe nagrody od innego forumowicza (a i ja coś tam jeszcze dołożę). Pewnie zrobimy jakieś kategorie, żeby więcej ludzi mogło wygrać. Zapraszam do zabawy.
TAD
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Moje zdjęcie pt. "T34 król Europy" :-)
Obrazek
Obrazek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
agencje donoszą: forumowicz Piotrec ufundował dwie nagrody (chciał przeznaczyć naprawdę cenne rzeczy, przy których Raiden mógłby się schować...) - za drugie miejsce ten samolot:

Obrazek

a za trzecie ten:

Obrazek

Piotrec będzie razem ze mną decydował o tym, które fotki pójdą do dalszego głosowania. Ja dodaję jeszcze nagrodę niespodziankę za zdjęcie, które mnie najbardziej zachwyci. Słowem nagód jest sporo - teraz tylko musi Wam się chcieć.
TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

PanPanek - zwiększ odrobinę kontrast i zamieść zdjęcie w pełnym rozmiarze. Daj jeszcze kilka takich :food:
TAD
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Witam wszystkich.

Cieszę się ,że mogę pomóc w zabawie.

Tak jak Tad zachęcam młodych modelarzy to uczestnictwa w konkursie.

Do mlodybm - coś się stało z Twoimi zdjęciami. Niestety nie zdąrzyłem przyjrzeć się żadnemu, a w tej chwili nie można się połączyć z serwerem na którym są zamieszczone. Może spróbuj zrobić coś z tym.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

Sznurek to antena :] a z drugiej strony widełki się łączyły i byłoby widać brzydki kształt. Fotki nie odwracałem ponieważ ma ona rozmiar 1024x768px wiec ładnie po powiększeniu pasuje do większości monitorów.(celowo sa duże chodziło przecież o jakość, ale i tą uwagę zapamiętam)
A co do wykadrowania to pomyślałem, że zawsze parę kilo mniej ale zapamiętam na raz następny.

Sznurek usunąłem w corel photo paint tam jest narzędzie do kopiowania obszaru w miejsce któro chcemy i tak miejsce po miejscu przesuwałem i sznurek zniknął. A śmigło: wytnij, kopiuj wklej kilka razy, potem wtapianie i przezroczystość.
____________________
cos republika nie działa :/
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
ODPOWIEDZ