*[Relacja/Samolot] Spitfire Mk VB MM 3/2005 [by struna]

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

kari

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kari »

Witaj struna !
Ogólnie modelik jest OK, ale wydaje mi się, że płaty mają zbyt mały wznos. Na fotkach wygląda to tak jakby tworzyły (patrząc od dziobu) prawie linię prostą.
I jeszcze odnośnie kół: mam wrażenie, ze średnica opon jest za mała, albo autor wykreślił błędnie piasty kół (za duża średnica). Suma sumarum wyglądają (te oponki) jakby miały niski profil. :-)
Pozdrawiam.
-- -----------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Kari jezeli chodzi o skrzydla to nie sa one jeszcze przyklejone i dlatego nie maja jeszcze prawidlowego wzniosu. Natomiast jezeli chodzi o kola to nie sa jeszcze poddane obrobce "recznej" i pomalowane.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Wczoraj wzielem sie za poprawianie podwozia. Jak kari zauwazyl opona wydaje sie za mala. Z tego co przegladajac zdjecia i monografie to autor zaprojektowal zbyt duza felge natomiast sama srednica kola jest ok. Wiec pomniejszylem same elementy felgi na jakies 60% i wydrukowalem je ponownie. Narazie zdjecia z poprawionego jednego kola juz drugie sobie schnie i nabiera twardosci do obrobki plastycznej.

Obrazek Obrazek Obrazek

Rownoczesnie zaczelem robic smiglo, narazie mam juz zapoczatkowany kolpak smigla w ktorym praktycznie zrezygnowalem z wreg pozostawiajac tylko jedna najwazniejsza. Niedlugo fotki z gotowego juz smigla.

PS.
Paniowie jak tam spity ?? Wkoncu eskadra musi byc bo Luftwaffe nie spi ;-)

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Szkoda ze nie pokusiles sie o wypukle boki opon. A poza tym modelik zapowiada sie fajnie!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Po dlugim czasie juz od ostatniego postu wracam z kolejnymi zdjeciami. A na poczatku moze sprawa goleni. Hartmann to jest akurat jedna z wersji podwozia a wlasciwie chodzi o sama felge/piaste ja posiadam bardzo duzo zdjec na ktorych zastosowana jest dokladnie taka jak w opracowaniu.

Robiac kabinke zauwazylem iz rysunek wzornikow folii kabiny jest o 30% za duzy... czyzby ktos na skladzie stwierdzil ze sa za male i je sobie powiekszyl.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

W kolpak smigla wkleilem drut ze spinacza biurowego natomiast w model wklejona jest obcieta gruba igla lekarska taki manewr pozwolil mi zachowac idealna osiowosc dla smigla.

Aha jeszcze jedno podwozie jeszcze nie jest przyklejone bo z tego co widze to zaczynaja sie powtarzac pytania "dlaczego ono takie krzywe" itp. ;-) Bede je przyklejal na samiuskim koncu narazie zalozone tylko do zdjec.

Bardzo prawdopodobne iz prace zostana ukonczone juz w weekend.
mielona
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 05 2006, 16:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mielona »

Ładnie. Tylko razi ten błąd drukarski - połączenie lewej burty ze skrzydłem...
Pozdrawiam
mielona
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

No niestety nie udalo mi sie zamienic kolorow za bardzo wszytko razem sie zlewa :( . Probowalem wyodrebnic kolory rozdzielic to wszytko ale czarne zbyt sie zlewa wlasnie z zielenia ... no chyba ze komus by sie udalo to poprawic to jestem bardzo zainteresowany albo choc by jakims opisem sposobu to bardzo chetnie poprawil bym ten nieszczesny duzy element.

A tak btw. Mielona jak u ciebie postepy nad modelem ?? Moze jakas foteczka tak niesmialo aczkolwiek chetnie bym obejrzal postepy Staszkov juz pokazal.

Pozdrawiam
StRuNa
mielona
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 05 2006, 16:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mielona »

U mnie postęp prac jest bardzo powolny. Przybyły jedynie skrzydła. Niestety zbyt dużo obowiązków słuzbowych nie pozwala za bardzo posklejać..:(
Pozdrawiam
mielona
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Chcial bym oficjalnie zakomunikowac iz wczoraj wieczorem zakonczylem budowe modelu.

Moje konkluzje:

Model do latwych nie nalezy. Nie zalecam go dla poczatkujacych ze wzgedu na polaczenia pomiedzy czesciami kadluba.
Jezeli chodzi o bledy chyba wszytkie zostaly wymienione w relacji. Najbardziej razacy to na polaczeniu kadluba i centroplata.
Mimo bledow uwazam ze model pokazuje dosc wysoki poziom.

Jeszcze kilka zdjec na koniec. Niestety sa one wieczorowa pora i musze zaczekac na ladniejsza pogode jak bedzie sloneczko to zrobie sesje zdjeciowa.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KONIEC

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Odsieze troszke watek.

Niestety mi leciutko opadly skrzydla. Ale prawdopodobnie to moja wina teraz trudno mi jest powiedziec dlaczego. Ale chyba az tego tak nie widac. :roll:
Jakis czas temu poprawilem element polaczenia kadluba i centroplata tak razacy. Musze przyznac iz bardzo napracowalem sie w corelu zeby przerysowac element a szczegolnie jezeli chodzi o kolory.
Natomiast dzis po pracy kiedy wrocilem do domciu postanowilem zrobic sesje zdjeciowa na sloneczku ponizej fotki przedstawiajace sesje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 14 2008, 10:58 przez struna, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ