Kfz 68 Einheistdiesel w skali 1/72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Artur Wałachowski
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 17:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Wałachowski »

Przyznam się szczerze że nie miałem takiego problemu z rękoma, malowałem pędzlem bandaże kół również w skali 72, ale słyszałem o takim patencie obrotowym, chociaz uważam, że nie jest konieczny.
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

No, takie koła, jak ma ten piękny kfz 68. robi się raczej bez większego problemu, bo są tu niejako naturalne przeszkody pomagające oddzielić czern opony od reszty. Jednak w przypadku czołgów, gdzie takiej granicy praktycznie nie ma, wszystko zdaje się, zależy od tzw. zdolności manualnych :-)
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Mam jeszcze pytanko jaki kupic rozpuszczalnik do tej "artystycznej" farby olejnej :-)
Artur Wałachowski
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 17:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Wałachowski »

Do tego typu farby dobra jest terpentyna-wolniej wysycha i dłużej można pracować,tego używam,czasami gdy chcę aby efekt był szybszy do rozcieńczania używam rozcienczalnika firmy Wamod-szybciej odparowywuje-na początek polecałbym jednak terpentynę-uwaga!!!-ważne jeżeli użyjesz do malowania modelu farb Humbrola,Testorsa-to przed wykonaniem takiej czynności z terpentyną model musi wyschnąć 48 godzin i dobrze go polakieruj-jeżeli farb akrylowych-Pactra i inne-można tego samego dnia kłaść wash-akryl nie reaguje rozpuszczaniem na terpentynę i rozcienczalnik Wamodowski,pozdrawiam,Artur.
ODPOWIEDZ