Tak powstaje RICHELIEU

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Patent z ramką nie jest mój,ale jest bardzo skuteczny,więc go z chęcią wykorzystuję. Druty mają średnicę: słupki 0,32 mm, linka 0,20 mm. Na zdjęciu może tego nie widać. Można jeszcze kupić drut 0,15 mm, ale czy będzie to widoczna różnica. A co do rozmieszczenia słupków to najpierw doginam reling do odpowiedniego kształtu a następnie w miejscach gdzie to pasuje doklejam dodatkowe słupki. :cool:
Obrazek
KoNdoR
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 16 2005, 12:24
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoNdoR »

Sklejam ten sam model ale w wersji z MM , jest dosyć trudny i na dodatek to moj pierwszy model po kilku latach (zanik wprawy) i po fotkach stwierdzam ze ten model z MM rozni sie dość znacznie od tego który ty sklejasz - być moze to wina skali i moze wersja z MM jest sprzed modernizacji. Sam nie wiem bo nei wnikalem w to tak głęboko. Kolory w MM fatalne ale kleje w oryginale - najwyzej pozniej bede sie bawił w malowanie. Samo sklejanie fajne - zostało mi juz nieduzo do sklejenia ale fotek nie dam dopiero jak bede kleił nastepny model - USS Bellau Wood lub ARk Royal z MM dam relacje z prac. Kleje modele z MM dlatego ze mam ich mały zbiór w szafie więc po co maja sie marnowac :D

Narazie sie waham który model kleić - jakieś sugestie ???

W stoczni (szufladzie) czeka jeszcze Vanguard i Dido :D
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Prace powoli posuwają się do przodu. Właśnie ukończyłem rufę, zamontowałem relingi i łańcuch własnej produkcji.
Na początek zaległe a obiecane zdjęcia schodków
Obrazek Obrazek
A teraz rufa brakuje dwóch części ale w opracowaniu były tak zkiepszczone, że nie udało mi się ich skleić i będę musiał je zaprojektować po swojemu. :cool:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Wyjeżdżam na dwa tygodnie więc prace zostają wstrzymane a może dostęp do forum również. :niepowiem:
Obrazek
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Dbałość o szczegóły godna podziwu,jednak zbyt duże zbliżenia obnażają niedociągnięcia.Obserwuję Twoją relację i wiem, że stać Cię na bardziej proste,równe relingi.Jest to bardzo trudny do wykonania element wyposażenia modelu,mający duży wpływ na estetykę całości.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Ponieważ powoli wychodzę ze strasznie podstępnej choroby zwanej BOŻE JAK MI SIĘ NIE CHCE KLEIĆ postanowiłem pokazać parę zdjęć, dodatkowym powodem jest również święto ukończenia sklejania papirkowych :lol: części. Teraz zostało: złożyć do kupy nadbudówki, dokleić relingi, dorobić łańcuchy, rozciągnąć anteny i sfotografować gotowy model (jak to łatwo i szybko się pisze). :cool:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Świetnie, pięknie.Bardzo podoba mi się kadlubek to co zrobiłeś do tej pory.Tak stare opracowanie a mimo wszystko świetnie wychodzi. Jedynie bardzo odstają od wykonania całości pontony.Jakoś tak dziwnie wyglądają.Jakby wzięte z innego modelu:)Pozdrawiam i kibicuję.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Siemanko, :twisted: możesz bliżej objaśnić w jakie sposób zrobiłeś te drabinki ???
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Pontony są z tego opracowania i faktycznie są bardzo uproszczone. Zresztą jak pisałem gdzieś wcześniej model jest bardzo nierówny, niektóre elementy są bardzo uproszczone, a inne mają całkiem wysoki poziom. Na końcu trafił mi się taki "babol" :lol: że drugi łamacz fal (prawidłowa nazwa wyleciała mi z głowy), który ma być zaokrąglony i pochylony do przodu został zaprojektowany jako prosty pasek a nie wycinek oklejki stożka. Trochę ponaciągałem i jakoś wyszło ale na pewno nie jest to jak w orginale.
Jeżeli chodzi o schodnie to na pasek kartonu nakleiłam co 1 mm cieniutką żyłkę, przyciąłem na wymiar dokleiłem z boków wąziutkie paski i pomalowałem.Aby podkreślić stopnie pociągnąłem je na ciemno suchym pędzlem. :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Nadbudówka śródokręcia została ukończona, więc pora się pochwalić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
A ten przyrząd wykonałem po swojemu, ponieważ wykonany z kartonu prezentował się tak sobie. Może ktoś wie co to jest, wygląda jak radar i ustawiony jest na pancernej wieży dowodzenia. :cool:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Śródokręcie robi wrażenie...... A te urządzenie wydaje mi się, że nie jest radarem. Radar jest umiejsowiony na tzw. maszcie radarowym i na zdjęciach dokładnie to widać. A co do tego urządzenia na pancernej wieży dowodzenia to nie wiem.......
ODPOWIEDZ