Co na początek ?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Dkr69

Co na początek ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dkr69 »

Witam

Zaglądam na to forum od dluższego czasu i szczeka mi opada. Ja tez chce tworzyc takie Cudeńka, i Tu pojawia sie problem nie wiem od czego zacząć :cry: Interesuje sie bronią pancerną z okresu II wojny św. mysle o skali 1:72 Czy mógłbym prosic o rade, co wybrac na początek chodzi mi o konkretny model, firme, cos co nie jest skomplikowane a jednoczesnie wygąda efektownie. Z góry dziekuję za pomoc.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam
Ja myśle ,że jak chcesz zrobić efektowny model to przypatrz się zdjęciom z pudełek modeli w wybranej skali,firmie itp i sobie sam wybierzesz model ,który ci się podoba...
Pozdrawiam :cool:
grane
Posty: 42
Rejestracja: pn gru 12 2005, 15:41
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grane »

Ja ci polecam ex matchboxy w 1:76, robi je teraz revell są tanie, w miarę proste i dokładne, a do tego maja efektowne podstawki. Mój ulubiony to Wespe.
grane
Posty: 42
Rejestracja: pn gru 12 2005, 15:41
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grane »

A na początek polecam ci Pume, tego modelu prawie nie da się zepsuć.
WojtekG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

A może jakiś samochodzik na początek hehe...nie no żartuje, mam pytanie czy miałeś już do czynienia z modelami tzn czy kleiłeś już coś?? Jeśli tak to proponuje Italeri jest tam dużo fajnych modeli (pancerek) no i są w miarę proste, a jeśli nie to polecam to samo co grane


pozdrawiam siwy
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Przy wykonywaniu modeli w skali 1:72 wymagana jest spora wprawa , zręczność rąk i modelarskie doświadczenie .
Jeśli modele mają wyglądać efektownie jak wspomnialeś Dkr69 , bez wyżej wymienionych przymiotów ... się nie da .
Mikroskopijność detali nie wybacza najdrobniejszych nawet uchybień w obróbce i malowaniu .
Lepiej kupić gotowe i się cieszyć ... :zeby:

Kupić np. tu : http://hobbysta.home.pl/sklep/index.php?cPath=164_165

Wujek . Pozdrawia .

P.s. A jaki wybór !
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

OT, Wujek w tym miejscu strzelił 1500 posta, :szampan:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Wujek Andrzej napisal:
Mikroskopijność detali nie wybacza najdrobniejszych nawet uchybień w obróbce i malowaniu
i zdaje sie nie zauwazyl ze pytanie zadaje poczatkujacy a nie kandydat na mistrza Swiata:-)

Moim zdaniem mozesz smialo zaczynac od 1-72. Chociazby z powodu kasy. Takie modele sa ok polowy tansze niz 1-35 wiec jak sie cos spieprzy latwiej jest przebolec strate i zakupic nowy model. Osobiscie sugeruje cos bez gasienic.
Ja tez jestem poczatkujacy i tez zaczynam od 1-72. Na poczatek kupilem Kobelwagena w 1-72. W pudelku za 23 zl sa 2 modele, oba mi wyszly tragicznie ale sporo (chyba) sie na nich nauczylem. Nastepny SDkfz wyszedl lepiej i juz choc w przyblizeniu przypomina pojazd a nie samolot.:-) Niestety moje modele do piet nie siegaja tym z forum ale tak mysle sobie ze jeszcze jakies 40-50 lat i tez podgodnie to tego poziom.
P.S. Jezeli malujesz Humbrolka koniecznie zakup sobie plyn hamulcowy, bardzo sie przydaje... do nauki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Zauważył , zauważył .

Przeczytał jednak taki oto fragment : " ... coś co nie jest skomplikowane a jednocześnie wygląda efektownie . "

Modele w skali 1 : 72 są tak niewielkie że można by zaryzykować stwierdzenie - trudnozauważalne . W tym świetle efektowność modelu jest kwestią umowną ... lupy w dłoń . Zdania uczonych w tej kwestii są podzielone a skala 1 :72 w pojazdach coraz częściej stanowi margines . Firmy takie jak Dragon już sklejają i malują swoje modele aby mieć zbyt .

Pozdrawiam . Wujek ... :papa:
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Moim zdaniem Wujek ma rację mówiąc o efektywności w skali 1:72. Gorąco namawiam do wybrania skali 1:35. Co do ceny modeli nie są takie duże. Na początek można zacząć od prostych modeli Italeri takich jak Kubelwagen, Schwimmwagen czy Willis. Następnym krokiem może być Academy i jej modele na podwoziu panzer 4 za 45zł. A już po nabraniu wprawy można sklejać droższe np. Dragona czy Tamiya oczywiście nie zapominając o dodatkach.

To jest moje zdanie na ten temat i szybko go nie zmienię :!:

Pozdrawiam (nawet tych co sklejają 1:72 :D ) Kstek
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
ODPOWIEDZ