Tutorial for many

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Highlander
Posty: 156
Rejestracja: śr sty 25 2006, 12:21
Lokalizacja: Zakopane/Bxl

Tutorial for many

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Highlander »

Na anglojęzycznym forum shipmodels poszukują kogoś kto pokaże im jak sklejac kartonowe modele okrętów. Płacą 35 papiera za stronę. Wymagane : znajomośc angielskiego, przynajmniej średnie zaawansowanie i dobra jakośc zdjęc

http://www.shipmodels.info/mwphpBB2/vie ... ard+models
Txthor
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 13 2006, 9:51
Lokalizacja: Bielsko - Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Txthor »

Ciekawa sprawa. Tylko czemu chcą wykształcenie średnie? Przecież przy budowie modeli nie ma to znaczenia.... Ech, angielski humor ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

ty bys sie Txthor raczej nie nadawal. srednie to jest wymagane , i owszem , ale umiejetnosci modelarskie . czytania ze zrozumieniem ucza nawet w szkolach.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Ehh mnie raczej zastanawia co innego. Sama oferta owszem zła niejest ale brzmi mniejwięcej tak : "naucz mnie kleić ja ci zapłace" niewiem ale to dziwne podejście. Już się nawet z tym spotkałem w Polsce gdzie facet chciał płacić za nauke sklejania tyklko warunek był taki że po 6 miesiącach będzie kleił tak jak nauczyciel. Niewiem sami oceńcie takie podejście bo rozpisywać się niema sensu. Mnie osobiście śmieszy coś takiego.
Czy w całym anglojęzycznym świecie nieistnieje coś takiego jak Kartonwork
konradus
kartonbau i jeszcze mnustwo innych for ??
jakoś mi się nie wydaje.
Lenistwo
Poza tym ja im moge opisać krok po kroku budowe Bismarcka i to z wszystkimi błędami ale jaki w tym sęs skoro przy następnym modelu zmienie technike.
Przecież tego się nieda wykuć to trzeba rozumieć i ćwiczyć.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Acha zapomniałem dodać - relacja z budowy jednego okrętu na kartonworku zajmuje około 30 - 40 stron w formacie forum do tego zebranie innych cennych uwag ... cholera fajna robota :)
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
jaceksw
Posty: 184
Rejestracja: wt mar 11 2003, 16:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Tutorial for many

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaceksw »

Highlander pisze:Tutorial for many
Na początek możesz przetłumaczyć tytuł wątku.

J.
--
Zbieram na model 3,141562654%
Highlander
Posty: 156
Rejestracja: śr sty 25 2006, 12:21
Lokalizacja: Zakopane/Bxl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Highlander »

Piterze, nie chodzi tu o pisanie relacji na anglojęzycznym forum, lecz o napisanie czegoś w rodzaju ilustrowanego podręcznika jak zbudowac kartonowy model okrętu, który zostanie wydany na CD lub DVD .
Dystrybucją zajmuje się firma Flagships Models mająca w ofercie także, oprócz elementów fototrawionych i innych akcesoriów modelarskich, dyski o tym jak zbudowac model z tworzyw sztucznych itp.
http://www.flagshipmodels.com/flagship/index.html
Mam nadzieję, że nikt nie uzna tego za jakąś kryptoreklamę, gdyż ta oferta na naszym rynku nie ma szans, lecz jako ciekawostkę.

Baj!

PS. W tytule miało byc money a nie many.Pomyłka, sorki.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Highlander - zgadza się. Troszke pobieżnie i niedokładnie przeczytałem wątek na shipmodels także prosze o traktowanie mojej wypowiedzi jako dygresje dotyczącą jak często ludzie idą na swoistą łatwizne.
Pozdrawiam
P.S. czemu myślisz że oferta jest nierealna na polskim rynku ? sporo polaków wykonuje tego typu zlecenia.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Highlander
Posty: 156
Rejestracja: śr sty 25 2006, 12:21
Lokalizacja: Zakopane/Bxl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Highlander »

Oczywiście, jeśli ktoś chce może z tej oferty skorzystac,ale koszty przesyłki z USA do Polski czynią ją nieopłacalną, zwłaszcza gdy można się w podobny asortyment zaopatrzyc u nas, a przy odrobinie dobrych chęci wykonac samemu. Ciekaw jestem jakie są wyniki twoich eksperymentów z fototrawieniem. Sam chciałbym wykonac radary do japońców, a u siebie nie mam gdzie zaopatrzyc się w odpowiednie materiały i nie mam drukarki . :(

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ